Minecraft Wiki
Advertisement
Край

Вид на центральний острів Краю. Можна побачити, що летить дракона Края навколо обсидіанових стовпів, нагорі яких розташовані кристали Края. Внизу видно кілька мандрівників Края.

Край (англ. The End) — похмуре, пустельне третій вимір, що складається з величезної острова діаметром 150-250 блоків і безлічі островів різних розмірів, віддалених від головного приблизно на 1000 блоків, ширяють у повітрі над Порожнечею. Край, в основному, складається з унікального матеріалу — каменю Края, який зустрічається тільки тут. Це вимір населяють велику кількість мандрівників Краю, які рідко спавняться в звичайному світі, а також один дракон Края, який є мобом-босом. Беззвёздное небо і порожнеча — обидва складаються з темної статичної текстури, проте частки ефектів все одно відображаються в області Порожнечі. Щоб потрапити в Край, гравець повинен спочатку знайти один з порталів в Край, які розташовуються в фортецях, а потім відремонтувати його. У краю є портал в так званий світ — місто Край. Цей світ являє собою величезні вежі і літаючі кораблі з пурпурових блоків на майже нескінченних островах. В даних вежах живуть шалкери. Якщо гравець гине в Краю, то в кінцевому підсумку він респавн в звичайному світі на точці респавна.

Опис

Цикл дня і ночі відсутня в Краю, як і в Нижньому світі. Небо завжди тьмяного пурпурного кольору, з доданим цифровим шумом. Тверда поверхня являє собою великий плоский острів з максимальним перепадом висот на поверхні близько 10 блоків. Нижня межа острова знаходиться декількома блоками вище рівня 0 по осі Y. Біля країв острова можливі невеликі відокремлені шматки породи. У глибину острів близько 60 блоків. У надрах все заповнено каменем Краю, а єдине можливе порожній простір — це кімната, що утворюється при появі гравця. На відстані 1000 блоків від головного острова знаходяться острови Краю, де росте хорус, і де можна добувати Камінь Краю майже нескінченно.

Як тільки гравець потрапляє в Край, у нього залишаються тільки два законних шляхи повернутися в інший вимір. Перший — це померти (тільки не для режиму Хардкор!); в такому випадку гравець відродиться в звичайному світі на точці спавну або на місці останньої нічліжки, як годиться. Інший — це вбити дракона Края, пурпурна смуга кількості здоров'я якого показується у верхній частині екрану відразу після появи гравця. Дракон Края з'являється у випадковому місці як тільки гравець входить в Край і починає безцільно літати в просторі над островом біля обсидіанових стовпів до тих пір, поки не наблизиться до гравця на певну відстань, потім він почне його атакувати. На цих обсидіанових стовпах розташовані кристали Краю, які відновлюють запас здоров'я дракона при його зближенні з ними. Тому вбити дракона дуже важко, поки кристали не знищені.

Для знищення кристалів потрібно залізти на обсидіановий стовп, а потім знищити сам кристал одним ударом (інструмент не важливий); однак після знищення кристали вибухають, що слід враховувати. Через це рекомендується знищувати їх на відстані за допомогою далекобійної зброї (наприклад, лука, курячих яєць або сніжок). Однак, деякі кристали прикриті від снарядів залізними ґратами, що робить необхідним підйом на вежу. Найбезпечнішим способом підійматися на вершину таких стовпів є видовбування сходинок всередині них, але це дуже довгий процес. Можна розливати воду на стінці стовпа, підніматися, збирати воду і відразу розливати її вище. Піднятися також можна закидаючи перли Края на вершину стовпа. Якщо перли впаде прямо на кристал, то кристал знищиться, а потім гравець переміщується

Як тільки кристали Краю будуть знищені, дракон стане більш вразливий. Незважаючи на це, перемогти його все одно важко, навіть якщо кілька гравців злагоджено працюють в команді. Як тільки рівень здоров'я дракона досягне нуля, він дуже швидко підлетить до порталу в звичайний світ, почне злітати, розсипатися на частини, випромінюючи промені світла, і, в підсумку, вибухне. Потім під драконом включиться портал в звичайний світ з яйцем дракона нагорі. Воно не має застосування в ігровому процесі, проте є унікальним блоком, який може існувати тільки в одному екземплярі в конкретному ігровому світі. Крім того, навколо місця ураження дракона з'явиться безліч сфер досвіду — 12 000 очок (це приблизно 64 рівень, якщо до цього у гравця був нульовий). Коли гравець стрибне в портал, він побачить поему Краю, а після неї титри — це символізує закінчення проходження Minecraft. Також він отримає досягнення «Кінець».

Після цього гравець опиниться в звичайному світі в точці спавну. Він все ще буде мати можливість повернутися в Край через той же портал. Край залишиться в такому ж стані, в якому він був у момент відходу гравця, однак дракона вже не буде. Мандрівники все так же будуть там. Вихідний портал буде розміщений в тому ж місці, таким чином дозволяючи гравцеві покинути цей вимір. Відвідування Краю після знищення дракона може бути корисно заради багатьох речей: видобутку каменю Краю або знищення мандрівників для отримання перлів, як додатковий вимір для будівництва, а також для отримання обсидіану зі стовпів і платформи, на якій стоїть гравець при попаданні в Край. Як вже говорилося на величезній відстані від острова краю знаходяться віддалені острови краю, на які має сенс потрапити заради видобутку хорус, а також пошуку міст краю та скарбів, захованих в них. Після смерті дракона з'являється портал до віддалених островів, що спростить доступ до них, але збільшить ймовірність заблукати. Крім того, Дракона Краю можна відродити для повторної видобутку драконівського дихання і для відновлення стовпів з обсидіану. Досвіду за повторне вбивство дракона буде в 24 рази менше.

Мережева гра

У мережевій грі Край той же і володіє тими ж властивостями. Для всіх гравців буде існувати один його варіант і, відповідно, один дракон.

Сутності

Моби

Мандрівник Края — нейтральний моб. Він також спавнится у звичайному та Нижньому світі. Висотою в 3 блоки, весь чорний, має фіолетові очі, з нього летять фіолетові частки як з порталу в Нижній світ або зі скрині Краю. Він має здатність переміщуватися. Після смерті з нього випадає перли Краю.

Шалкер — ворожий моб, доданий в оновленні 1.9. Шалкер не пересувається, якщо він прикріплений до повного блоку. Шалкери спавнятся в містах Краю, розташованих на віддалених островах. Часто генеруються на стінах в баштах. При вбивстві більше не з'являються знову, отже, їх кількість обмежена.

Дракон Краямоб-бос, раніше спавнився тільки один раз в Краю. Безцільно літає по всьому виміру, може знищувати блоки на своєму шляху (крім каменю Краю, обсидіану і корінної породи, крізь які він безперешкодно проходить). Починаючи з 15w31a, можна закликати Дракона знову, після його смерті він дасть в 24 рази менше досвіду.

Нерухомі сутності

Кристал Краю — нерухома сутність, яка зустрічається тільки на вершині обсидіанових веж, її метою є заповнення запасу здоров'я дракона Края. При знищенні вибухає, на деяких версіях гри залишаючи після себе вічно палаючий блок корінної породи. Зустрічається тільки в краю. У Xbox 360 і ПК-версії з 15w32a два з них прикриті залізними ґратами.

Блоки

Яйце драконасутність, яке може переміщуватися на невелику відстань, якщо по ньому натиснути ПКМ чи ЛКМ. Воно може впасти, якщо під ним не виявиться блоку, або якщо телепортується в повітря.

Блоки Краю

  • Камінь Краю — твердий непрозорий блок, текстура якого схожа на кругляк, але більш світлого кольору. Є основною наповнювання Краю. Зустрічається тільки в Краю і може бути корисний через свою відносно великий вибухостійкого (45).
  • Пурпурний блок — твердий непрозорий блок. Є однією зі складових міста Краю. Може бути у вигляді пілона, а також ступенів і плит.
  • Цегла з каменю Краю — твердий непрозорий блок. Є однією зі складових міста Краю.
  • Ендер-стержень — твердий напівпрозорий світящийся блок. Є однією зі складових міста Краю.
  • Рамка порталу в край — технічний блок, який при зіткненні переміщує гравця в звичайний світ.
  • Ворота Краю — технічний блок, який при зіткненні переміщує гравця на далекі острови.
  • Рослина хорусу — росте в тій частині Краю, в яку можна потрапити через портал. з'являється після смерті дракона.
  • Квітка хорусу — росте на верхній частині хорусу.
  • Яйце дракона — блок, що з'являється на вершині порталу в звичайний світ після вбивства дракона. Зустрічається тільки в Краю.

Блоки зі звичайного світу

  • Обсидіан — міцний блок з звичайного світу. З нього зроблені обсидіанові вежі і платформа, на якій з'являється гравець. Також є в кораблі Краю.
  • Факел — освітлювальний блок, який в кількості 4 штуки розташований на стійці порталу в звичайний світ під яйцем дракона.
  • Корінна порода — є складовою частиною конструкції порталу в звичайний світ після знищення дракона. Також знаходиться на вершині кожного обсидіанових стовпа по 1 шт. після знищення кристалів.
  • Вогонь — знаходиться на корінній породі усередині кристала краю, після знищення кристала він залишається і горить постійно.
  • Блакитне скло — стоїть на місці вікон міста Края.
  • Драбина — знаходиться на деяких рівнях місця Края.
  • Стяг — висить зовні веж міст Краю. Має пурпурно-чорний візерунок.
  • Скриня — можна зустріти на верхніх рівнях міста Края.
  • Ендер-скриня — можна зустріти на верхніх рівнях міста Края.
  • Варильна стійка — варто всередині кораблів (можливо, всередині міст) Краю.
  • Залізні ґрати — оточує деякі з кристалів Краю. При їх цілеспрямованої видобутку гравець повинен бути обережним, оскільки якщо він випадково зачепить сам кристал, вибух знищить решітки, завдасть шкоди гравцеві і, можливо, скине його з великої висоти обсидіанових стовпа.
  • Повітря — це відсутність будь-яких блоків, тобто вільний простір. Самий часто зустрічається блок у всіх вимірах.

Натуральні споруди

Обсидіанові стовпи різновиди

Кілька типів обсидіанових стовпів. Зріз.

В Краю існують 6 натуральних структур, які сильно виділяються на тлі навколишнього ландшафту:

  • Обсидаановая платформа. Завжди з'являється під ногами гравця при його подорожі зі звичайного світу в Край. Розмір — 5×5×1 (ширина×довжина×глибина) блоків обсидіану. Якщо її зруйнувати, а потім повторно відвідати Край, то вона знову з'явиться в цілісному вигляді. При цьому всі блоки, що знаходилися на платформі на висоті не більше 3 блоків, будуть безповоротно знищені разом з усім їхнім вмістом. «Відновлення» платформи відбувається тільки при переміщенні в Край гравця, якщо ж через портал проходить будь-яка інша сутність (моб, вагонетка, викинутий предмет), то платформа не відновлюється, навіть якщо вона повністю знищена і сутність після переміщення полетить в Порожнечу.
  • Обсидіановий стовп. Стовпи, розміри і форма яких не завжди однакова. Можуть досягати висоти до 64 блоків. Деякі за формою можуть нагадувати паралелепіпеди зі стороною 3 блоку. Інші побільше — ті ж паралелепіпеди, сторона 5 блоків, але «кути» обрізані на 1 блок. А по-третє кути обрізані ще сильніше. Розміри стовпів можуть змінюватися від 3x3 блоку до 7x7 блоків. Розташовані навколо порталу в звичайний світ на поверхні острова і заглиблюються в його надра, протикаючи острів наскрізь. На вершині кожного стовпа завжди встановлений кристал Краю, деякі з них захищені залізними гратами.
  • Портал в звичайний світ. Веде в звичайний світ і з'являється при генерації світу. За структурою відрізняється від порталу в Край. Замість рамок порталу встановлені блоки корінної породи, а в центрі проходить стовп висотою кілька блоків, з боків якого встановлені факели, а на вершині — яйце дракона. Портал переносить гравця в звичайний світ на місце його початкового спавну або до останньої ліжка, на якій він поспав. До вбивства Дракона Краю відключений. Все сутності, не є гравцями, при переході через зворотний портал переміщаються на точку спавну.
  • Ворота Краю. Портал, що створюється після вбивства Дракона Края, що дозволяє потрапити на далекі острови Края.
  • Хорус (рослина). Рослини, що генерують на далеких островах Края.
  • Місто Край. Являє собою невелике скупчення веж. Іноді можна знайти споруду, що нагадує летючий корабель. Центральна вежа стоїть на твердій основі, в той час як інші вежі парять в повітрі.

Подорож у Край

Портал в Край в фортеці

Неактивний портал Краю (з чотирма інтегрованими в рамку порталу оками Краю), який розміщений в фортеці.

Неповний портал в Край

Кімната з порталом Краю, пересічена з покинутою шахтою.

Активований портал в Край

Активний портал в Край знайдений в фортеці.

Щоб потрапити в одиночній грі в Край гравцеві необхідно зібрати як мінімум 12 перлин Краю, вбиваючи мандрівників Края. Потім слід створити портал в Нижній світ, зібрати як мінімум 6 вогненних стрижнів, які випадають після смерті іфритів і шляхом крафта перетворити їх в 12 вогненних порошків. Після цього буде потрібно поєднати вогняні порошки з перлинами Краю і отримати 12 очей Краю.

Після цього гравцеві потрібно повернутися в звичайний світ і знайти фортецю. Полегшити завдання можна шляхом викидання очей Краю в повітря — вони деякий час будуть летіти в напрямку найближчого порталу в Край, а потім падати на поверхню, що дає можливість зібрати їх знову. Гравцеві бажано створити кілька запасних очей Краї, оскільки є шанс їх пропажі після кидка. Після знаходження фортеці гравцеві потрібно знайти кімнату, в якій буде розташована рамка порталу. Якщо при генерації світу кімната з порталом в фортеці перетинається з каньйонами або покинутими шахтами, то структура порталу буде порушеною, що зробить його непридатним до використання для телепортації в Край. Проте, можливо знайти іншу фортецю, однак, шукати її буде складно, так як очі краю будуть прагнути до зруйнованого порталу. Щоб вони вели вас по правильному шляху, необхідно перебувати ближче до іншої фортеці, ніж до пошкодженої. Для активації порталу потрібно вставити очі Краю в блоки рамки, де вони відсутні.

Активований портал при проходженні моментально переміщує гравця в Край. Після телепортації гравець опиниться нагорі невеликої платформи з обсидіану. Слід зазначити, що різні портали в Край, які розташовані в різних фортецях на Середньому світі, завжди будуть вести в один варіант Края, який визначається зерном.

Якщо гравець є оператором сервера або має доступ до команд консолі, то за допомогою команди /setblock (або /fill) він може поставити сам блок порталу Краю (НД — end_portal). Якщо він стрибне в цей блок порталу, то потрапить у Край. Щоб залишити Край та опинитися на місці спавну в звичайному світі можна знову поставити блок порталу і торкнутися його.

Незвичайні появи гравця в Краю

Літаюча обсидіановая платформа

При вході в Край гравець може опинитися на обсидіанових платформі, яка ширяє в просторі над або під островом. У цьому випадку буде потрібно швидко створити шлях до острова, поки дракон не знищив цей шлях або не скинув гравця в Порожнечу. Варто пам'ятати, що дракон при зіткненні з блоками знищує їх, і вони зникають, за винятком блоків, які є в Краю. Слід акуратно просуватися по мосту, який побудований гравцем до острова. На поворотах рекомендується утримувати клавішу присідання, щоб не впасти вниз. Однак дракон все одно скине гравця при підльоті, навіть якщо той знаходиться в режимі присідання. Під час спорудження моста до острова слід озиратися навколо і стежити за польотом дракона. Як тільки він почне підлітати, потрібно починати в нього стріляти, що змінить його траєкторію польоту в протилежну сторону.

Платформа може з'являтися на різній висоті в залежності від режиму гри. В одиночній грі це висота Y=51, а в мережевої — Y=48. Після попередньої версії 12w18a платформи у всіх світах одиночної гри розташовані трьома блоками нижче, ніж в мережевої.

Усередині острову

Гравець може опинитися всередині острова в кімнаті висотою 3 блоку. Пол буде складатися з платформи обсидіану, стіни і стеля — з каменю Краю. Щоб прорубати прохід на поверхню, може знадобитися багато часу, якщо не використовувати залізного/діамантового кайла.

Вплив Краю на матеріали

Більшість предметів і блоків (включаючи рідини), функціонують так само, як і в звичайному світі, за винятком деяких нюансів.

Лава як в звичайному світі, але тече швидше. Вода тече як і в звичайному світі. Компаси не вказують напрямок на точку спавну, а стрілка весь час випадково обертається. Годинник не показує час доби, а невизначено крутяться (як і в Нижньому світі). Карти, зроблені в звичайному світі, не будуть відображати стан гравця в цьому вимірі. Щоб карти відображали Край, їх потрібно створити саме тут. На відміну від Нижнього світу, де стрілка гравця на карті обертається хаотично, тут цього відбуватися не буде. Карти будуть оновлюватися в міру подорожі, показуючи той же червоний і сірий візерунок, як в Нижньому світі, проте навколишній ландшафт буде відображатися некоректно. Як і в Нижньому світі, ліжка при спробі їх використання будуть вибухати, запалюючи околиці області поразки. Рамка Порталу в Нижній Світ не буде загорятися при спробі створення блоку порталу, якщо конструкцію встановити в Краю.

Корінна порода в Краю має властивості, подібні пекельному каменю в Нижньому світі — при підпалі вона горить вічно.

Біоми

У краї є всього 5 біомів, що не з'являються в Нижньому і в звичайних світах.

Край

Край
The End
Тип

Ні

Споруди

Обсидіанові стовпи
Обсидіанова платформа
Портал в звичайний світ
Ворота Края

Блоки

Обсидіан
Камінь Краю

Номер

 dec: 9 hex: 9 bin: 1001

Текстовий
ідентифікатор

the_end

Цей біом вдає із себе острів радіусом 150-250 блоків. Центрирован за координатами Х=0, Z=0, і отже знаходиться в центрі цього виміру. У центрі цього острова знаходиться «вимкнений» портал в звичайний світ. Щоб його активувати потрібно здобути перемогу над драконом Краю, який мешкає саме тут. Навколо порталу у вигляді кільця розташовані обсидіанові стовпи з кристалами Краю, які лікують дракона. На околиці є ворота краю (теж відключені, для активації потрібно вбити дракона Краю), які переміщують гравця на острови Края. Острови знаходяться за 1000 блоків від головного острова, так що потрапити на них можна без порталу.

Островки Края

Островки Края
Small End Islands
Тип

Ні

Споруди

Ворота Края

Блоки

Камінь Краю

Номер

 dec: 40 hex: 28 bin: 101000

Текстовий
ідентифікатор

small_end_islands

Генерується як частина зовнішніх островів Краю. Являє собою порожній простір між великими островами, в якому знаходяться невеликі острівці з каменю Краю.

Рівнини Краю

Рівнини Краю
End Midlands
Тип

Ні

Споруди

Ворота Края
Місто Края

Блоки

Камінь Краю

Номер

 dec: 41 hex: 29 bin: 101001

Текстовий
ідентифікатор

end_midlands

Генерується як частина зовнішніх островів Краю. Утворює нахил від височин Края до околиці Краю. Тут може з'явитися місто Края, однак дерева хорус тут не зустрічаються.

Пагорби Краю

Пагорби Краю
End Highlands
Тип

Ні

Споруди

Ворота Края
Місто Края
Дерево хорусу

Блоки

Камінь Краю

Номер

 dec: 42 hex: 2A bin: 101010

Текстовий
ідентифікатор

end_highlands

Генерується як частина зовнішніх островів Краю. Утворює вершини островів і як правило є центром кожного острова. З'являються дерева хоруса і міста Краю.

Окраїна Краю

{{Біом |назва= Пагорби Краю |зобр=End Barrens.png |тип=Ні |рідк=Ні |темп=0.5 |споруди=[[Ворота Края}|Ворота Края}]] Генерується як частина зовнішніх островів Краю. З'являється на краях кожного острова, тим самим утворюючи ободок. Ні міста, ні дерева тут не з'являються.

Досягнення

Шаблон:Завантаження досягнень (Java Edition): Невідоме досягнення. Тема поліпшень не знайдений на сторінці Досягнення (Java Edition).

Шаблон:Load achievements

Історія

Ender dragon

Перший офіційно випущений скріншот, на якому зображений Край разом з драконом.[1]

Ender dragon-bright

Той же скріншот, але після колірної корекції.

На ранній стадії розробки третім іграбельним виміром був Небесний світ, який складався з блоків і мобів зі звичайного світу.[2]

Нотч вперше згадав про Край у відповідь на дискусію щодо етимології назви «Enderman» — деякі гравці вважали, що воно є відсиланням до міфічного персонажу «the Slender Man». Крім того, пропонувалося перейменування в «Far Lander», як відсилання до Далеким землям. Замість перейменування Нотч пожартував, написавши, що краще змінити назву далеких земель на Край. У пізніх оновлення Beta Далекі землі були прибрані, і назва Край залишилося єдиним підходящим.

Край вперше був доданий в Beta 1.9pre-release4 13 жовтня 2011 року. Нотч відправив користувачеві «raqreqentba» повідомлення, зашифроване за допомогою підстановлювальний шифру ROT13, яке при розшифровці брало значення «enderdragon». Користувач на Reddit під ніком «cptqwashi» запропонував ідею, в якій говорилося, що увійти в новий вимір можна буде за допомогою кришталевої рамки порталу, воно буде називатися «the Ender» і буде місцем проживання мандрівників і драконів.[3] Пізніше Нотч розголосив більше інформації про це, і написав, що користувач «cptqwashi» був «на 100% прав» щодо те, що вимір буде називатися «the Ender» і що там будуть дракони.[4] Однак, пізніше з'ясувалося, що вимір називається просто «the End» (Край) і що там буде жити всього один дракон.[5] У попередній версії 1.9pre-release4, дракон Краї міг з'являтися на Середньому світі в фортеці біля порталу в Край, і знищував його рамку, проте самі технічні блоки порталу продовжували функціонувати. Також була видалена можливість створювати блоки рамки порталу Краї в розрахованому на одного користувача творчому режимі.

Java Edition
1.0Beta 1.9-pre4Доданий Край, для входу в світ використовується портал Края.
Якщо зламати рамку портала Края, то сам портал буде продовжувати працювати без неї.
Рамка порталу Края була прибрана з інвентарю творчого режиму.
1.3.112w23aРамка порталу Краю повернута в інвентар творчого режиму.
12w25aКолір неба Края тепер має темний відтінок фіолетового.
1.814w17aБіом Края тепер називается "The End", замість "Sky".
1.915w31aСтовпи тепер розташовані по колу. На деяких стовпах кристали Краю захищені залізною ґратою.
Підстава порталу в звичайний світ заздалегідь створено, але він не активовано, і на ньому немає яйця дракона.
Додані далекі острови Края, які нескінченно генеруються на відстані 1000 блоків від основного острова.
Додані кораблі Края і місто Края, які генеруються на далеких островах.
15w32cМаяки на кораблях Краю були замінені гарбузом.
15w33cГарбузи були замінені на воронку з книгою, автором якої є Searge.
15w41aВоронка була замінена на рамку з елітрами всередині.
16w07bДеякі кристали Краю більше не захищені залізними гратами.
1.9-pre1Залізна решітка, що захищають деякі кристали Краю, була повернута.
1.1116w39aКарти тепер працюють в світі Край.
1.1318w06aДальні острови біома Край тепер розділені на кілька біомів: Край — Літаючі острови, Край — Середній острів, Край — Високий острів, і Край — безплідний острів.
18w07aФантоми спавнятся у Краю.
18w09aФантоми більше не спавнятся у Краю.
18w19aБіом Край — Літаючі острови (The End — Floating islands) перейменований в Острівці Краю (Small End Islands).
Біом Край — Равнинний острів (The End — Medium island) перейменований в рівнини Края (End Midlands).
Біом Край — піднесений острів (The End — High island) перейменований в Пагорби Края (End Highlands).
Біом Край — окраїнний острів (The End — Barren island) перейменований в окраїни Края (End Barrens).
pre5Змінений ID біома sky на the_end.
Змінений ID біома sky_island_low на small_end_islands.
Змінений ID біома sky_island_medium на end_midlands.
Зміненйи ID біома sky_island_high на end_highlands.
Змінений ID біома sky_island_barren на end_barrens.
Pocket Edition
1.0build 1Доданий Край.
Legacy Console Edition
TU9CU11.00Patch 1Доданий Край. Генеруються обсидіанові стовпи. Підстава портала в звичайний світ з корінної породи генерируется, коли гравець потрапляє в Край, але активується тільки при смерті дракона Края.
TU141.04Небо Края тепер набуло колір пурпурової статики з темним відтінком, замість кольорового шуму.
TU46CU361.38Patch 15Портал в звичайний світ заздалегідь згенерований, але він не активований, і на ньому немає яйця дракона.
Додані далекі острови Краю, які нескінченно генеруються на відстані 1000 блоків від основного острова.
Додані кораблі Края і міста Краю, які генеруються на далеких островах.
New Nintendo 3DS Edition
1.7.10Доданий Край.

Помилки

Звіти про помилки, пов’язані з «The end», підтримуються в системі відслідковування помилок Mojira. Повідомляйте про виявлені помилки там (англійською мовою).

Місце зберігання файлів

Файли Края зберігаються в тому ж місці, де і інші виміри, проте на відміну від звичайного світу, файли якого поміщені в одній директорії, ті, що відносяться до Краю, мають окрему папку для зберігання: minecraft/saves/Назва світу/DIM1. На відміну від цього, файли звичайного світу лежать в папці .minecraft/saves/Назва світу. Слід зазначити, що папка DIM1 не містить власний файл level.dat, оскільки той же файл є в директорії вище і використовується для звичайного світу, Нижнього світу і Края. Цікаво, що для Нижнього світу також є окрема папка під назвою DIM-1.

Цікаві факти

  • У Краю не існує часу і магнітних полюсів. Відповідно, компас і годинник в ньому будуть вести себе хаотично, показуючи незрозуміло що.
  • Портали в Край, які розташовані в фортецях, можливо, пояснюють наявність мандрівників Краю в звичайному світі, за межами їх рідного вимірювання. Можливо, вони використовують свої природні здібності до телепортації для переміщення між вимірами. Перлини Краю, які можуть бути знайдені в фортецях, можливо, вказують на зв'язок між мандрівниками і фортецями.
  • Властивість ока Края злітати високо в повітря при викиданні, можливо, вказує на те, що Край знаходиться вище Звичайного світу. Це також підтверджується відсутністю шару корінний породи внизу Края і нагорі звичайного світу. Відповідно до цього, Нижній світ, ймовірно, знаходиться нижче звичайного, під його шаром корінної породи.
  • Край ніяк не впливає на поведінку мобів в ньому, зростання рослин, зіллєваріння і зачарування.
  • Якщо моб не має імунітету до вогню, виявиться зверху кристала Краю, то він займеться, оскільки вогонь, який горить в кристалі, справжній.
  • Дракон Края може залітати в глибини острова (навіть в самі нижні шари) і знищувати все «чужорідні» блоки в спробі атаки гравця. Тому не рекомендується будувати що-небудь не з каменю Краю, поки дракон живий.
  • Якщо кинути зілля досвіду в портал в Край в фортеці, то пляшка розіб'ється, проте сфери досвіду впадуть в лаву.
  • Після введення Края з'явилася можливість померти від падіння в порожнечу в режимі Виживання легально, не використовуючи чіти і помилки в генерації чанків.
  • Якщо в Краю поставити ліжко, а потім натиснути по ній ПКМ, то вона створить вибух, причому чим рівніше поверхня, тим потужніше вибух. Він особливий тим, що підпалює дуже багато блоків на значному радіусі навколо себе.
  • У Краю є корінна порода, але в мізерно малій кількості на обсидіанових стовпах. З неї також складається Портал в звичайний світ і ворота Краю.
  • З версії 1.9 обсидіанові стовпи в краї починаються з нульовою висоти (по осі Y).
  • Починаючи з версії 1.9, якщо в творчому режимі зруйнувати центральний портал, то при вбивстві дракона Края цей портал з'явиться знову.
  • Вдаривши по яйцю дракона, воно переміщується на невелику відстань. За краю острова яйце не переміщується. Також після переміщення, яйце залишає з слід частинок краю, що нагадують фіолетовий дим.
    • Якщо вдарити яйце інструментом (наприклад кайлом), то можно зруйнувати яйце.
  • Нежить у Краю загоряється при рівні освітлення в 13 одиниць і вище.
  • Край є останньою частиною гри, чому можна послухати останню музику з серії Minecraft, а саме — «End».

Галерея

Див. також

Примітки

Advertisement