Minecraft Wiki
Advertisement

Мапи на проходження — це світи, створені користувачами і які передбачають їх проходження не порушуючи правил. Щоб уникнути цього, більшість сучасних мап мають на увазі їх проходження тільки в режимі пригоди (хоча класичний стиль має на увазі відповідну жанру «пісочниці» свободу гравця). Такі мапи можуть включати елементи паркуру, боротьбу з мобами, босами, а також вміння виживати в обстановці з обмеженими ресурсами і простором.

Установлення мап[]

Для установки мапи скопіюйте папку зі світом в папку .minecraft\saves. Її можна знайти:

  • Windows:
  1. Натисніть пуск або на іконку пуску.
  2. Натисніть виконати (Vista і новіше — також вікно «Знайти програми та файли»).
  3. Введіть %AppData%\.Minecraft\saves.
  • MacOS:
  1. Натисніть Finder.
  2. У Places, виберіть користувача.
  3. Відкрийте Library.
  4. Відкрийте Application Support.
  5. Відкрийте minecraft.
  6. Відкрийте saves.
  • Linux:
  1. Відкрийте ~/.minecraft (прихована папка, зазвичай для її відображення потрібно натиснути Ctrl+H або Alt + .)
  2. Відкрийте bin

мапа з'явиться у вашому списку світів.

Стилі мап[]

  • Нескінченні мапи — мапи з певним ландшафтом для спокійного життя в ігровому світі.
  • мапи пригод — мапи, де потрібно виконати певні завдання (квести).
  • мапи для міні-ігр — мапи для одиночної або розрахованої для мережевої гри.
  • мапи з замками — мапи, що містять величезні споруди у вигляді замків та інших великих споруд.
  • мапи з містами — мапи, що містять велику кількість будівель різного розміру.
  • мапа паркуру — мапи, де треба проявити вміння ігрової акробатики!

Зверніть увагу на те, що стилі мап можуть бути змішаними.

Цілі мап[]

Для деяких мап потрібно виконати певну мету/і, щоб її пройти. Це може бути:

  • Виконання всіх завдань.
  • Заповнення монумента перемоги певними блоками (зазвичай - різнобарвна вовна).
  • Виконання унікальних для мапи досягнень.
  • Виживання певного кол-во часу, відбиваючись від мобів.

Вилучення мап[]

Вилучити мапу можна безпосередньо з гри або видаливши папку %Назва мапи% в \.minecraft\saves.

Створення мап[]

Основа[]

Перш за все, перед створенням мапи потрібно чітко розуміти, яка ідея мапи і який повинен бути (хоча б приблизно) результат.

Створення мапи починається прямо з генерації світу для неї. Необхідно вибрати зерно або тип плоскої мапи (якщо ви хочете робити її в режимі суперплоского), а також режим гри (найкраще режим Творчості — він і буде трактуватись як обраний при створенні мапи). Якщо у вас немає планів щодо застосування спеціальних блоків, на кшталт командного блоку і бар'єру, краще відключити чит-коди, хоча це необов'язково. Опціонально можна налаштувати генерацію натуральних структур, біомів та іншого. Варто задуматися і про ім'я мапи — найкраще зробити його таким, яке не було б банальним, тобто те, яке гравець не забуде при грі в іншій мапі.

Щоб уникнути непередбачених конфузів варто ознайомитися перед створенням мапи з самими основами гри. Вам дуже сильно допоможе знання дії рідин, зростання дерев, трави, поведінки мобів та інших речей.

Перші дії[]

При першому ж заході в гру слід перевірити, чи відповідає результат генерації вашому очікуванню. Якщо так — можна починати будувати. Якщо немає — можна або спробувати знайти або зробити самому на мапі підходящу площадку для будівництва (якщо це можливо і якщо у вас є бажання це робити), або ж вилучити мапу і почати все спочатку.

Якщо вам не потрібна генерація ворожих мобів, найкраще поставити складність на Мирний. Моби в Творчості вас і так атакувати не будуть, але так ви будете позбавлені від кріпера, які часом можуть вибухати без участі гравця, і мандрівників Краю, які будуть тягати деякі блоки. Крім того, старі варти не вбиватимуть спрутів, зомбісільських жителів (і виламувати дерев'яні двері), дракон краю — знищувати блоки, а моби — топтати грядки. Можна також просто використовувати команду /gamerule mobgriefing false — моби не зможуть руйнувати, пересувати, встановлювати і змінювати блоки, але продовжуватимуть спавном і вбивати деяких мирних мобів.

Хід будування[]

Отже, майданчик готовий. Далі ви можете втілювати свою ідею — все залежить від вашої задумки. Можна зробити свої споруди як узгоджуються з природою, так і контрастують з нею. Команди /give і /setblock дозволять вам також встановлювати деякі блоки, які не можна отримати звичайним шляхом — наприклад, бар'єр, командні блоки, блок палаючої пічі (якщо ви хочете, щоб вона саме горіла постійно, на 1.9 не працює отримання через /give) і т.д.

Час від часу варто зберігати мапу. Для цього потрібно скопіювати вміст папки з мапою (або окремим (і) виміром (ями), щоб не захаращувати пам'ять) кудись в інше місце жорсткого диска і запам'ятати його. Іноді буває, що мапа постійно висить, стає непрацездатною або ви випадково зробили щось непоправне; не біда! Досить просто видалити мапу і поставити на її місце копію ( «бекап») — мапа буде такою ж, як в момент збереження.

Кінець будування[]

Нарешті, ви здійснили свій задум і готові виставити її «у світ». Як зробити мапу доступною для інших людей?

Більшість людей вважає за краще робити мапи для режиму виживання. Значить, варто змінити режим. Але перед цим потрібно здійснити ще як мінімум дві речі, які серйозно вплинуть на сприйняття вашої мапи потенційним гравцем.

Перше — потрібно викинути всі речі з інвентарю (і переконатися, що вони зникли) і вийти з режиму польоту, якщо ви ще в ньому. Потрібно перевірити, чи немає ніде непотрібних для мапи мобів, поставити потрібний час (командою /time set), пересуваючи гравця на потрібне місце, встановити точку спавна, де потрібно і зробити інші косметичні зміни.

Друге (і найголовніше) — протестувати мапу. Підійдіть до цієї процедури серйозно. Телепортація повинна вести туди, куди треба, механізми повинні працювати так, як слід — в загальному, все повинно бути так, як планувалося. Тут серйозно допоможе знання основ гри — найменша помилка поведе, швидше за все, за собою зовсім не той результат, який очікувався, і цілком може створити у гравця негативне враження до вашої роботи. Зрозуміло, помилки гри можуть накласти свій відбиток на хід гри. І все ж треба передбачити і їх — зробити, наприклад, якісь обхідні шляхи.

Після цього ще раз перевіряється перший пункт, змінюється режим. Тепер можна виходити з гри — мапа готова!

Як зробити мапу доступною для завантажування?[]

Якщо ви створювали мапу для тих, кого ви часто бачите, можна просто скопіювати мапу на сторонній носій, щоб адресат міг її поставити.

Якщо ж адресат у вас не конкретний, а будь-який потенційний гравець мапи, потрібно скинути мапу на сторонній хостинг. Найчастіше їм виступає Yandex.Діск (10 Гб), MediaFire (10 Гб) або Google.Діск (15 Гб), так як вони досить добре працюють, виділяють багато місця для зберігання файлів і безкоштовні; так чи інакше, папку для гри потрібно запакувати в архів (.zip або .rar, найчастіше так і роблять) і виставити її на хостинг.

Все, тепер мапа готова для скачування! Від вас надалі залишається лише повідомити про її існування на якому-небудь ресурсі, в залежності від вашого бажання (а як інакше про неї дізнаються?), А також подбати про те, щоб народ мав доступ до вашої мапі — тобто якщо хостинг платний, завчасно його оплачувати по можливості і дотримуватися його правила.

Можна також оновлювати мапу, додаючи в неї нові можливості і т.д.

Мапи[]

  • Dead Prison (2)
  • Herobrine Castle
  • Lost potato
  • Assassins city и другие.
  • Super Hostile. Про це детальніше, бо класика.

Super Hostile[]

Серія мап автора Vechs (читається «Vex», тобто «виводить з себе»; автор обігрує це значення в сюжетах мап), призначених для проходження в основному в режимі «Виживання», що не є типовим для мап такого роду. Основний «золотий фонд» розрахований на версію 1.2.5, нині дбайливо збережену фанатами (на щастя, політика Mojang мала на увазі постійну доступність будь-якої версії для завантаження, була б ліцензія). Як свідчить передмова, «це світ, в якому можна просто жити, але є довгострокова мета: збір всієї вовни». Втім, в основному гравці проходять їх «в стилі пригоди» і не займаються будівництвом ферм, будівель та іншими довгостроковими перетвореннями мапи, хоча це в значній мірі полегшує проходження.

Серія в значній мірі вплинула на жанр «мап на проходження» як таких. Проте, основні правила в ній досить скромні і зазвичай не підтримуються «примусовими технічними» засобами.

  • Добудувати Монумент Перемоги.
  • Вовна для монумента добувати тільки зі спеціальних скринь. Для утилітарних цілей — як завгодно.
  • Чи не зловживати модами. У деяких випадках — навіть графічними.
  • Окремо вказані вузькі локальні правила типу «траву з спавнера курей не красти» і подібні до них. Вони не менш важливі, але носять «місцевий» характер.

Векс відіграє роль такого собі сюжетного троля, якогось Доктора Пили. Залишені ним на табличках повідомлення часто носять знущальний характер, гравець перед смертю або в складній ситуації може побачити, наприклад, гігантський троллфейс на стіні або подібні «жарти». Проте, ближче до кінця зазвичай можна побачити яке-небудь тепле привітання і подяку за увагу до його творчості. "Я пожартував. Насправді, я люблю вас і хочу, щоб вам було цікаво. Спасибі всім, що граєте». Серія отримала свого роду офіційне визнання в першоквітневий жарт Minecraft 2.0.

Як правило, випробування, якщо не ломитися рубати наліво і направо, проходяться досить легко. Особливо, якщо не тільки добре підготувати атаку, але і злегка поворушити мізками: серед дозволених правилами (основними і додатковими, зустрічаються у вигляді табличок по ходу гри) методів є ті, які спрощують задачу в багато разів. Так, саме в тій версії гри, на яку розрахована мапа (в більш свіжих версіях за визначенням можуть бути присутніми нові методи проходження, які є очевидним чітерством по відношенню до не розраховані на них мапі, тому без робочої налаштованої 1.2.5 знайомитися з серією — найбільший моветон). Особливо відрізняється Nightmare Realm, в якій багато випробувань розраховані на одну спробу, тому пройти виходить в кращому випадку з другого разу, тобто з другої установки цієї мапи «з нуля». Як не дивно, рішення дуже прості і не вимагають особливої ​​спритності, просто до них потрібно здогадатися. Починаючи з Палаючого Ковчега, до речі кажучи. Причому, при заявленій «суперскладних», це майже єдина мапа, яка дає (при правильній послідовності проходження) можливість швидко поширити траву і організувати спавн мирних мобів.

Як правило, Нижній світ використовується упівсили, Край не використовується взагалі. Основна дія відбувається в звичайному світі. Проте, можливості для фармінга в серії досить широкі і екзотичні, тому що в достатку розставлені спавнери таких тварюк, яких у звичайній грі не зустрічається. Це дозволяє, в свою чергу, йти в атаку з роздавальником і парою стопок Файрбол, горою золотих яблук із «свинячого золота», зі стаком TNT для гармати, ну або, на худий кінець, камікадзе з повним скринею вибухівки, перлин Краю і ліжком для респавна, щоб закидати зміцнення противника власними трупами з TNT в руках.

Sea od Flame II[]

Одна з найстаріших мап. Використовуйте запорошений архів з 1.2.5, під який вона розрахована.

  • Сюжет: чаклуни свінозомбі зуміли остудити Нижній світ — на жаль, за наш рахунок.
  • Стиль: вогонь, лава, знову вогонь і знову лава. А ось Нижній Світ, навпаки, покритий льодом.
  • Стратегія: таку цінну в цьому пеклі воду шукайте в Нижньому Світі. Знайдіть, звідки лізуть іфріт, і навчитеся варити зілля вогнестійкості.
  • Після цього багато випробувань стануть недільної прогулянкою.
  • Особливі можливості: спавнери свинозомбі забезпечать тоннами безкоштовного золота і досвіду.
Infernal Sky II[]

Не менша класика. Використовуйте 1.2.5.

  • Сюжет: ви виявили себе на літаючих островах. У вас є вказівка, де знайти найближче дерево.
  • Стиль: величезна мапа без дна, з постійними падіннями в порожнечу. Та й Нижній Світ не краще. Кожна локація звичайного світу має свій виражений стиль, як правило, з відсиланням до класичних відеоігор. Дуже «високохудожня» мапа, з упором на естетику, а не сюжет або пошуки (хоча деяка шерсть захована дуже непогано).
  • Стратегія: з'єднувати далекі острови порталами, це зручніше і швидше. У Нижньому Світі можна побудувати ферму свинозомбі на кшталт тих, які зазвичай робляться над верхнім шаром корінної породи: оскільки навколо в основному порожньо, Спавн буде дуже локальним. Основний будинок можна влаштувати в печері з корінної породи безпосередньо під своєю точкою спавну, тільки заткніть усі діри в порожнечу і залийте їх зверху водою.
  • Особливі можливості: той самий локальний спавн. Трохи відійшовши від будь-якого острова, можна побудувати досить продуктивну ферму будь-яких тварин.
The Kaizo Caverns[]

Останнє з безлічі перевидань (а мапа чи не найперша) — під той же 1.2.5.

  • Сюжет: Векс тоді не вдавався в такі тонкощі.
  • Стиль: Система печер, повністю огороджена корінний породи. Ні, на верхню межу вилазити теж заборонено. До речі, одна з кращих мап, незважаючи на роки.
  • Стратегія: швидко проломив до протилежного боку печери, зробіть кілька монстронепроніцаемих бар'єрів і розбийте табір безпосередньо біля Монумента. Там же можна зробити високу вертикальну ферму грибів, коли знайдете обидва види.
  • Особливі можливості: разом з одним із самих важкодоступних квітів вовни (передбачається, що він буде знайдений останнім, що зазвичай так і є) можна забрати єдиний блок трави, звичайно, володіючи шовкових торкання.
Legendary[]

Теж під 1.2.5.

  • Сюжет: починається в стилі «Пили», де гравець намагається вирватися з пастки, а невідомий автор зустрічає його знущальними записками і смертельними сюрпризами. Після того, як це вдається, ставлення змінюється на більш поважне: на більшості локацій автор розповідає коротку історію цього місця. Зазвичай це чиясь гробниця, і історія коротка і сумна.
  • Стиль: став уже звичним набір локацій, кожна в своєму стилі: острів, скелі, море лави і так далі. Відрізняються вони в даному випадку епічності розмірами і залізничним сполученням: будуйте станції-«триходівка», знадобляться дуже.
  • Стратегія: підманула Мандрівника Краю, стоячи під низькою стелею, і довго бийте його по ногах. Перекиньте перлиною на той берег і перед геройською смертю встигніть зламати блок, на якому тримається стовп гравію, цим ви уникнете довгого і нудного борсання по першій випробувальної печері. В крайньому випадку — набийте трохи вапняку кріпера. Коли підніметеся нагору, збережіть спавнери павуків і зомбі перед першою інтерсекціей, знадобляться фармить, а там якраз внизу досить місця для пред-забою падінням з висоти.
  • Особливі можливості: дадуть на руки трохи корінний породи. В основному він потрібен для будівництва в Нижньому Світі залізниці, на якій ніхто не спавном і не заважає їздити: над порожнечею на містку шириною в 1 блок не особливо поманевріруешь.
Nightmare Realm[]

Апогей можливостей 1.2.5. Ні, ну автор цієї правки знає ще пару завзятих проблем олдскульного движка, але коли це писалося і який зараз рік?

  • Сюжет: ти прокидаєшся в Царстві Жаху. І, поки у тебе є ліжко, з будь-якого кошмару можна просто прокинутися. Якщо її не стане — кошмар стане вічним. Так, і в цей раз у цього пекла є свій князь зі своїм палацом, і навіть в його майстернях можна знайти залишки матеріалів, які він використовував для того, щоб зробити вовни для твого завдання.
  • Стиль: «відкрита вниз» мапа без явних інтерсекцій і кордонів між локаціями. Мрачняк, депресняк і тьма.
  • Стратегія: небажання автора писати «шалено складну» мапу (рішення було прийнято голосуванням на сайті, і він його знехотя виконав) пролізло через оманливу складність. З одного боку, всюди всякі вибухають сюрпризи, з іншого боку — з другої-третьої спроби мапа проходиться спокійно і без зусиль, особливо для знайомих з Вексей і його заморочками. Досить просто знати, що там до чого, тому цей параграф — спойлер небаченої сили. Спускаєтеся в підвал Ковчега і починаєте виламувати колоди строго по його центральній осі. Швидко робите стіл і дерев'яні сокири, вирубують колоди спочатку по осі, потім — всі інші, це дозволить заодно розжитися динамітом. Швидко піднімаєтеся на горище, прорубавши стелю, витягуєте ще динаміту, стане в нагоді в господарстві. Робите дерев'яні кирки, відбиваєте сходи, смолоскипи і ліжко, забираєте свій стіл, зверху, напевно, вже стукає в стелю лава. Спустившись у підвал, встаєте спиною до дверей і копаєте наліво. Робите стопки три дерев'яних полублоків, і, докопавшись до краю острова, починаєте під легким обстрілом ґаст швидко йти спиною вперед, будуючи під собою місток з полублоків. Не доходячи до Кам'яних Сліз, повертаєте до скелей з піщанику, парою поворотів обігнувши Сльози. Закопувати в скелю глибше, в кінці висаджуєте один блок динаміту, щоб переконатися, що не присусідилися до чогось небезпечного. Робите монстронеперестрибуєме загородження, ставите ліжко і спите. Тепер це ваш будинок. Перед входом на снігову локацію на містку стоять спавнери Мандрівників Краю — більш ніж прозорий натяк. Одна з вовни видобувається теж тільки кидком перлини в віконце 1×1 в монолітному кубі з корінний породи-натяк ще прозоріше. Простіше кажучи, починайте з червоною вовни в сніговій локації, на випадок, якщо щось піде не так (наприклад, в пекельній машині отспавнітся кріпер) і доведеться мапу спочатку починати. Просто спустіться в пекельну машину, візьміть вовну і, незважаючи на те, що маніяки знайшли-таки спосіб з неї вийти по блоках — просто забирайтеся звідти однією перлиною. Так, і не ходіть по снігу: ходите або по містку над ним, або через його товщу, орудуючи лопатою. Сніжки не викидайте, стануть в нагоді. Після червоної вовни вирушайте до Палацу, там можна побудувати ферму іфритів і захопити стратегічні ресурси, архіполезние для подальшої мапи: два діамантових блоків (з усього чотирьох, що існують в цьому світі) і діамантове кайло. Ну, і дрібниці типу насіння гарбуза, звичайно. Один блок піде на монумент, інший зробите для столика зачарування. Тепер можна замість марафонів по пеклі просто з'єднувати ключові локації порталами (діамантове кайло-то тепер є!) І зачарувати що-небудь на шовкових дотик. Спаліть до хіробрінам лісовий острів, воду бережіть як зіницю ока, інший не буде. Як і лави, яку, до речі, можна дістати тільки «вагонетки телепортом», що не заборонено, але непросто. Принесіть зі снігової локації блок трави на острів і висвітліть його, а з лави (витягнувши її або побудувавши лавосток від наявного отвору в стелі) і води зробіть генератор кругляка, воду з якого потім розпустіть по всьому острову (складайте його з обсидіану, вода цілішою, мало що). Тепер, коли пекло перетворився в рай з овечками, а в розпорядженні є система телепорт, стіл зачарування, кілька ферм і найпотужніші запаси залізної руди — можна виносити іншу мапу весело і завзято.
  • Особливі можливості: цілий острів трави — що може бути «особливим» за мірками Super Hostile?
Spellbound Caves[]

Легка розвага під 1.2.5.

  • Сюжет: ви прибули до печер, в яких розташовувалась система магічних навчальних закладів. Судячи з їх станом, щось у чарівників пішло дуже сильно не так: в Бібліотеці нікого розумнішого Іфритом, а Університет взагалі зомбі доламують.
  • Стиль: велика локація під відкритим небом, вона ж стартова. Решта — суцільно печери. Гарне залізничне сполучення не завадить, але не так критично, як в Legendary. Система порталів теж буде не зайвою (і будується без особливої ​​крові).
  • Стратегія: мапа розрахована на рясний фарминг і Зіллєваріння. Неможливо не згадати бойовий клич «Бийте казна-чим, інакше повний розлад нам усім!» Благо, деякі спавнери (наприклад, скелетів або Іфритів) стоять так, що можна активувати відразу 3-4 одночасно! При такій продуктивності фарминг не забирає багато часу AFK, скоріше, навпаки, треба стежити, щоб гра не вилетіла від надлишку об'єктів.
  • Особливі можливості: коричнева вовна встановлена ​​в готовому напівфабрикаті універсальної ферми. Тієї самої, для якої потрібно вичищати від порожнин на дистанцію деспавна всю територію. Хоча спавнери кріперів традиційно для цієї серії мап вже і так встановлені в різних місцях, так що у гравця є все, що він може використовувати для перемоги. Спавнери ґастів часто встановлені на кристалі Краю, тому можна розважитися, зносячи їх здалеку однієї влучною стрілою.
Lethamyr[]

Не зовсім звичайна мапа, має свіжу версію під 1.2.5 і кілька старіших (ще більш старих!) версій, відмінних різним набором випадкового дропа в скринях, випадковими спавнерами і тим, що вони створені в режимі «Хардкор». Мається на увазі, що гравець не повинен двічі намагатися пройти один варіант мапи. На жаль, старі версії не дуже опрацьовані, остання версія набагато красивіше і детальніше. Але вона існує тільки в одному варіанті рандомізації і не має хардкорного варіанту.

  • Сюжет: ти затонув біля нежилого острова. У тебе є компас, який приведе тебе до притулку.
  • Стиль: Векс називав цю мапу «своїм першим експериментом в континентальному стилі», хоча за мірками сучасних «великих біомів» це все-таки великий острів. Це найменш «пригодницька» мапа: вона дійсно складається з декількох величезних биомов, складових континент, і має на увазі впорядкування і будівництво на цій території, а не битви. Скарбниць багато, але вони досить «гуманні», мабуть, щоб не перетворювати виживання на хардкорі в зовсім вже нереальне завдання. мапа в високого ступеня згенерована кастомними генератором, а також набрана з типових вузлів. Основне завдання пошуку вовни — ці самі Данжі виявити, а не просто винести.
  • Стратегія: покиньте вірну «Обру Динн», ну або як вона там у вас називалася, прихопивши з собою все більш-менш цінне, і йдіть за компасом з тим, щоб до вечора дістатися до мисливського будиночка. Розвійте звичайний крафт до діамантів і порталів, щоб через Нижній Світ, який не містить вовни, зв'язати короткими шляхами Данжі і свій притулок. Залізо шукайте в горах, його там якісь несамовиті тонни, а алмаз і золото вам дадуть лусківниці. Варіть зілля швидкості (II) тоннами, бігати доведеться, як земляний зозулю з мультика, тільки що функція «Meep-meep!» Не передбачена.
  • Особливі можливості: крім того, що є все, чого належить бути в звичайній (не Super Hostile) грі, низ мапи виконаний з рівною корінний породи. Ця обставина, у поєднанні з тим, що в список «звичайних можливостей» входять вовки, робить kecrsdybwm найціннішим мобом: вона за одну ніч AFK здатна розчистити від кругляка якісь просто-таки чітерскі площі, повні діамантів і золота, а потім почати постачати тоннами безкоштовного досвіду.
Advertisement