Minecraft Wiki
Makandbot (обговорення | внесок)
м (Бот: Автоматизована заміна тексту: (-[[Water| +[[Вода|))
@DeletedUser41395854 (обговорення | внесок)
Рядок 116: Рядок 116:
   
 
== Досягнення ==
 
== Досягнення ==
  +
{{Load advancements|Друг людини;Романтический ужин}}
{{load achievements|Leader Of The Pack}}
 
<!--
 
{| class="wikitable"
 
|-
 
! Іконка
 
! Досягнення
 
! Опис у грі
 
! Передумови
 
! Фактичні вимоги
 
! Доступно у версіях
 
! Дає ''Xbox points''
 
|-
 
| [[File:Leader Of The Pack.png|48px|center]]
 
! Лідер зграї
 
| Приборкати п'ять вовків.
 
| Немає
 
| Немає у одинарній грі, у мультиплеєрі чи при підвантаженні старий збережень (сейвів) досягнення зараховується.
 
| Xbox 360
 
| 30G
 
|}
 
-->
 
   
 
== Історія ==
 
== Історія ==

Версія за 21:54, 9 червня 2019

Вовк — це моб, який зовні нагадує реального арктичного вовка, і може стати союзником гравця, щойно той приручить його за допомогою кістки та кнопки "використати" (кнопка є лише в кишеньковій версії). Якщо вовк потрапить під дощ, вилізе на сушу чи ще якось намокне, він почне зтрушувати з себе воду. Розмір вовка складае 1 блок заввишки, 2 блоки завдовжки та 1 блок завширшки (1x2x1).

Як і більшість мобів, вовки можуть померти через задуху, падіння з великої висоти, контакт з кактусами та лавою, або втонути. Також вони отримують пошкодження через контакт з вогнем та у битвах з ворожим мобом.

Генерація

Вовки з'являються лише в біомах лісу або тайги, при будь-якому рівні складності гри. В творчому режимі вовки можуть відроджуватися з вовчого яйця спавну. Дорослі особини генеруються неприборканими, а малюки навпаки — приборканими.

Поведінка і зовнішній вигляд

Begging Tame Wolf

Приборканий вовк щось "випрошує" у гравця.

В залежності від взаємодії з вовками, вони можуть перебувати у трьох станах: дикий, ворожий та приборканий.

Приборканих вовків можна розмножувати за допомогою свинини (сирої чи підсмаженої), сирої яловичини, стейку, сирої курятини, підсмаженої курятини та гнилої плоті.

Дикі вовки люблять ганяти і лякати оцелотів. Але приборкані вовки не лякають і не б'ються з приборканими оцелотами (кішками).

  • Дикий вовк має біле хутро, чорні зіниці в 1 піксель і 1 білий піксель збоку.

Дикі вовки нетрайльні до гравця, а їхній хвіст опущений донизу. Вони можуть спавнитись від 1 до 8 особин за раз. Часто вони нападають на овець, що знаходяться поблизу. Випадкові блоки вовни (особливо в соснових лісах), можуть означати, що десь поруч є вовки. Щоб показати свою зацікавленість у кістці чи м'ясі, якими гравець може їх пригостити, дикі вовки нахиляють голову вбік. Дикі вовки стають ворожими, якщо гравець на них нападе.

  • Ворожого вовка можна впізнати по постійному гарчанню і їх зовнішністю: хвіст стоїть горизонтально, очі червоні, а хутро — більш контрастне і "наїжачене" (на ньому можна добре розгледіти темні і світлі ділянки).

Також у ворожих вовків можна помітити вищир на пащі. Вони будуть нападати на гравця, якщо той поранив одного з диких вовків, поки гравець не втече або не помре. Якщо здоров'я ворожого вовка впаде до мінімуму, він перестане атакувати, але все одно залишиться ворожим. Приборканий вовк не може стати ворожим. Розгнівані вовки будуть атакувати всіх гравці, що знаходяться поблизу.

  • Приборканий вовк (пес) нагадує звичайного дикого вовка, але з червоним нашийником навколо шиї.

Колір нашийника можна змінити, пофарбувавши його у будь-який наявний колір. При команді сидіти (права кнопка миші), пес залишиться на місці, не зважаючи на те, як далеко відійде гравець, піде спати чи вийде з гри. Пес не буде зникати чи відроджуватись, він просто чекатиме свого госпадаря[1]. При команді встати (ще раз права кнопка миші) пес знову почне слідувати за гравцем. Приборкані вовки будуть часто гавкати, якщо поблизу з'явиться інший гравець. Якщо гравець почне атакувати когось, або ворожі моби (за винятком кріпера) почнуть нападати на гравця, приборканий вовк буде нападати у відповідь. Приборкані вовки також будуть битися на смерть з дикими вовками, якщо на них нападе гравець.

Пересування і небезпеки

Загалом, приборкані вовки слідують за гравцем, намагаючись не впасти, але якщо гравець зупиниться, вовк буде ходити навколо нього.

  • Вовки (дикі, ворожі і приборкані) мають власний AI (штучний інтеллект), тому вони взмозі самостійно знаходити шлях до цілі, яку вони хочуть атакувати. Вони здатні маневрувати на схилах скель, але все ж таки, іноді можуть нанести пошкодження, якщо будуть необережно спускатися.
  • Якщо вовка поранити чи штовхнути у воду, коли він сидить, він почне знов слідувати за гравцем.
  • Вовки можуть переміщуватись і повертати назад в горизонтальних тунелях, навіть якщо прохід розміром всього лиш 1x1 блок.
  • Приборканого вовка можна посадити на повідок, якщо з повідком клацнути на нього правою кнопкою миші.
  • Вовки не дуже бояться вогню і лави, тому часто можуть загорітися, якщо підійдуть занадто близько.
  • Як і інші приборкані тварини, вовки можуть іноді блокувати рух гравцеві у тісних місцях, а також активізовувати натискні плити (вовк може активізувати натискну плиту біля дверей, і через них в дім зможуть зайти ворожі моби). Вовк також часто врізається в гравця і таким чином може зіштовхнути його вниз. Краще скомандувати йому, щоб він сів, перед тим як починати будувати щось на небезпечних висотах (хоча, в недавніх оновленнях вовки вже не можуть скидати гравця).
  • Приборкані вовки будуть атакувати будь-яку тварину, на яку напав гравець. Тому варто бути обережним, і випадково не вдарити свою свиню, вівцю, чи іншу тварину на фермі, оскільки в такому разі вовки знищать всю приборкану худобу. Винятком є курки.

Телепортація

Якщо відстань між гравцем і приборканим вовком буде достатньо великою (приблизно 20x20x10 блоків), то вовк телепортується до господаря.

  • Телепортація скидає всі поточні дії. Тому якщо вовк атакує моба і телепортується до гравця, він забуде про моба і почне слідувати за ним.
  • Вовк може телепортуватися в недоступні місця (наприклад під лід), але в такому разі він помре від задухи.

Вовк не телепортується:

  • Якщо йому наказати сидіти[2].
    • Виняток: вовк телепортується навіть коли сидить, у випадку, якщо його щось поранить (після цього він вже не буде сидіти). Драматичний приклад: якщо у сидячого вовка потрапить блискавка, він телепортується до господаря весь у вогні.
  • Якщо пес буде у вагонетці.
  • Якщо гравець пливе на човні (або просто у воді) далеко від берега (але пес телепортується поряд, коли гравець вийде на берег).
  • Якщо біля гравця є лише прозорі блоки (наприклад: лід, скло).
  • Якщо гравець зайшов у портал і подорожує до Нижнього світу або Краю. Вовк буде чекати господаря поки той не повернеться. Хоча, вовка можна просто заштовхнути у портал перед тим, як зайти самому. Таким чином можна подорожувати у Нижньому світі та Краю разом з приборканим вовком.
  • Якщо гравець летить на певній дистанції над поверхнею.

Бій

Приборканий вовк завжди (якщо йому не наказали сидіти) слідує за гравцем у Звичайному світі, і телепортується до нього, якщо занадто віддалився. Пес буде нападати у відповідь, якщо гравця атакували. Навіть якщо йому наказали сидіти, при загрозі пес встане і вступить у бій з будь-яким нападником. Якщо наказати приборканому вовку атакувати диких вовків, той нападе на них, але потім перетвориться на ворожого (але не буде атакувати гравця). Коли гравець атакує моба будь-чим (окрім лука)[3], приборканий вовк також кинеться на ціль і не перейде до іншої, поки перша ціль не помре.

Великі армії вовків настільки сильні, що гравцю навіть не буде потрібний меч. Вовки найкраще підходять для атак на зомбі та скелетів, але скелети можуть стріляти у вовків з лука, знижуючи їх здоров'я. Вовки не такі вправні з павуками і часто отримують рани у боях. Хоча, печерні павуки не можуть отруїти вовків. Приборкані вовки дуже ефективні проти свинозомбі, проте все ж, у бою будуть потребувати втручання гравця. Вовки можуть напасти на ендермена, хоча і отримають пошкодження від цього. Тому перед нападом з вовком на ендермена, переконайтеся, що у вас достатньо гнилої плоті. Вовки можуть напасти на іншого гравця у ближньому бою, поки ви стріляєте у нього з лука. Варто наголосити, що приручені вовки майже не ефективні проти кріперів, слимаків та кубів магми.

На сервері PvP вовків іноді використовують у битвах. Складність у вбивстві чи ухиляні від атак ворожого вовка залежить від ситуації.

Якщо вовк іншого гравця атакував вас без відома свого господаря, ви можете дозволити йому вбити вас і потім повернутися і забрати свої речі. Якщо ви вб'єте чийогось вовка - це засмутить його господаря. Ухилитися від нападу вовка можливо, якщо просто втекти від нього, і через деякий час вовк вже не буде нападати на вас. Це може стати в пригоді, якщо поблизу є лише один вовк, а у вас проблеми зі здоров'ям.

Якщо моб буде вбитий приборканим вовком, то досвід випаде з нього точно так само, як і у випадку, коли гравець сам вбив його.

Приборкування, здоров'я та годування

Більш ретельну інформацію можна отримати тут: Інструкції/Вовки.
Lots of tamed wolves

Приборкані вовки чекають команди.

Begging-dogs

Зграя голодних вовків.

Для приборкування, спочатку потрібно знайти вовка або вовчу зграю. Показник здоров'я у приборканих вовків в 2,5 разів більший, їх атаки в 2 рази успішніші, а вони самі в 5 разів сильніші. Один пес може вбити 4-ох супротивників і вижити. Кожен дикий вовк може бути приборканий кісткою, але ставши домашнім, він вже не буде брати кістки з рук. Необхідна кількість кісток для приборкування випадкова: кожна кістка має 1 з 3-ох шансів, а взагалі може дійти і до 12 кісток, щоб вовк все ж став приборканим[4]. Якщо все вдалося, то у вовка на шиї з'явиться червоний нашийник і він сяде на землю (якщо він не у воді). На разі, не існує максимальної кількості приручених вовків для одного гравця[5].

Вовчий хвіст буде опускатись і підніматись в залежності від здоров'я. Наскільки здоровий вовк можна визначити по градусному куту між його задніми лапами та хвостом: кут в 100 градусів означає 100% здоров'я, 10 градусів — 10%, 90 градусів — 90%. Щоб повністю відновити здоров'я цуценяти, потрібно дати йому 6 сирих курчат, 5 шматків сирої свинини, 4 шматки сирої яловичини, 3 шматки сирого м'яса або 2 одиниці будь-якого підсмаженого м'яса. Оскільки у диких вовків максимальне здоров'я має 4 серця, то їх кут між задніми лапами і хвостом завжди буде меншим, ніж у приборканих вовків.

При народженні цуценята не отримують 100% здоров'я. Але його можна поповнити, давши йому будь-яку їжу. Гнила плоть не спричинить отруєння у вовка. Вибухове зілля здоров'я чи регенерації також можна використати на вовка, щоб підлікувати його. Якщо перегодувати тварину, то це призведе до її "закоханого стану".

Нашийник вовка можна перефарбувати будь-яким наявним барвником (клацнувши правою кнопкою миші). Оскільки нашийник є додатковим об'єктом на вовку, якщо на вовку використати зілля невидимості, то сам вовк зникне, а нашийник ні.

Народження

12w03a Baby Wolf

Цуценя, що сидить.

Для розмноження вовків підійде будь яке м'ясо, наприклад сира чи смажена курятина, сира чи смажена свинина, сира яловичина чи стейк, гнила плоть. Годувати тварин для розмноження потрібно тоді, коли вони вже не голодні. Якщо два чи більше вовків у підходящому стані, то їх можна почати розмножувати. Цей процес набагато швидше призведе до приросту вовчої армії, ніж якщо власноруч приборкувати диких вовків. Але слід пам'ятати, що щойнонароджене цуценя має неповне здоров'я і його треба підгодувати. Найкраще годувати вовків гнилим м'ясом, оскільки їм від нього немає ніякої шкоди.

Поведінка цуценят майже така ж, як і у дорослих. Але вони не такі завзяті у битві через свої розміри. Зовні вони повністю нагадують звичайних вовків, але їх тіло (окрім голови) набагато менше. Це стосується всіх дитинчат, окрім кошенят оцелотів і дітей селян. Гавкіт цуценят має набагато вищу тональність. Цуценята не можуть бути дикими чи ворожими. Цуценята народжуються з низьким показником здоров'я, але максимум у них такий же, як і у дорослих. Якщо народжується дитинча від вовків двох різних гравців, то господар цуценяти обереться випадково.

Досягнення

Шаблон:Завантаження досягнень (Java Edition): Невідоме досягнення. Тема поліпшень не знайдений на сторінці Досягнення (Java Edition).

Історія

Java Edition Beta
?

Notch підтвердив своє доповнення після сніданку із своїм кумиром (ймовірно Пітером Муліне)[6]. Jeb запостив відеопрев'ю вовків 18 березня 2011[7].

Був глюк, якщо при виході з гри приручений вовк не сидів, то він ставав диким і потім його доводилось знову приручати. Через декілька оновлень після додання вовків до гри, ця проблема була вирішена.
1.4Вовків додали 31 березня 2011.
1.5До цього оновлення вовки постійно скиглили, навіть з повним здоров'ям. Це трапилось через те, що Jeb випадково використав client-side health замість synced health[8].
1.6До цього оновлення, при випадковому поранені самого себе стрілою, всі приручені вовки починали нападати на гравця.
Java Edition
12w03aДо цього оновлення існував баг, при якому вовк сідав на землю навічно і вже не ставав, якщо його почастувати пшеницею для розмноження.
На щотижневому снапшоті 12w03a, вовків можна було розмножувати будь-яким м'ясом, таким як курятина (сире чи смажене), свинина (сира чи смажена), яловичина (сира чи смажена), гнила плоть, якщо здоров'я прирученого вовка було на максимумі.
1.1Тільки агресивні вовки могли зникати; пасивні та приборкані залишались[9].
12w34aУ приборканих вовків тепер можна фарбувати нашийники за допомогою барвників[10].

Особливості

  • Розлюченого вовка відволіче вівця.
  • Вовки були найпершими тваринами в грі, яких можна було приборкати. Другими стали оцелоти.
  • Вовки не можуть знищити урожай[11], якщо тільки не будуть стрибати на нього. Також у них немає звуків при ходінні[12].
  • Якщо вовк іншого гравця в SMP нападе на гравця, і навіть якщо PvP вимкнуто, то приручений вовк буде атакувати і атакувати. Навіть якщо його господар дасть команду сидіти, вовк все рівно буде нападати. Якщо гравець атакує вовка іншого гравця, то той буде захищатися. Якщо ж атакувати свого, то ні.
  • Якщо вовк буде плавати на глибині, і його не витягнути з води, він може потонути.
  • Вовки, залізні големи і дракон Краю — єдині моби, що будуть нападати на гравців навіть у мирному режимі.
  • Вовки можуть телепортуватися в прозорі блоки. Тому краще не ходити з вовками під землю чи біля вогню/лави.
  • Вовки не пошкодяться, якщо впадуть з височини у воду.
  • Вовки, лусківниці, оцелоти, селяни і кажани — наразі єдині моби, з яких нічого окрім досвіду не випаде, якщо їх вбити.
  • Вовки стають темними, якщо промокнуть (після дощу чи плавання). Коли вони знайдуть сухий притулок, то зможуть витруситися і знову стати сухими.
  • Якщо гравець створить новий світ під іншим логіном, то приручений вовк буде слухатись лише гравця під тим логіном, під яким він його приручив.
  • Якщо гравець атакує іншого гравця чи моба, вовк, якому наказано слідувати за ним, теж нападе. Атака не відбудеться лише тоді, коли гравець перед тим як напасти на когось, накаже вовку сидіти.
  • Вовки мають два звуки ("howl1" і "howl2"), які не використовуються в горах. Ці звуки нагадують короткотривале виття. Поки невідомо, чи будуть вони використані в грі згодом.
  • Вовки атакують гравця, якщо той сам себе поранить.

Галерея

Посилання

  1. http://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/g6fur/wolves_in_action/c1l8tf0
  2. jebtweet:52996089921548288
  3. jebtweet:48762461930790912
  4. jebtweet:48752041044090880
  5. jebtweet:48752134958747649
  6. wordofnotch:3597265965/halfway-through-gdc-heres-what-weve-done
  7. [1]
  8. jebtweet:53757304130113536
  9. "З того, що я можу сказати, відповідна функція у 1.1 (у EntityWolf, з моєї MCP-декомпіляції) така: protected boolean canDespawn() {return isAngry();} Тобто вовк буде "стійким" навіть якщо не приборканий. А деспавнитись може тільки тоді, коли агресивний, що логічно, бо по суті він вже є ворожим мобом."
  10. dinnerbonetweet:236530180737335296
  11. jebtweet:53002130386202624
  12. jebtweet:53003154291306496
  13. jebtweet:47650984125665280
  14. jebtweet:48037113270251520