Minecraft Wiki:Вилучення і відновлення сторінок

Матеріал з Minecraft Wiki
Перейти до: навігація, пошук

Вилучення сторінок — процес, при якому сторінка виключається з вікі-проекту і стає недоступною для читання. При цьому її історія зберігається, і можливо вчинення зворотної дії — відновлення сторінки. Обидві дії записуються в журнал вилучень. Вилучення і відновлення сторінок, а також перегляд історії вилучених сторінок доступні тільки для користувачів зі статусом адміністратора і вище.

Вилучення

Для вилучення сторінки необхідно в розкривному меню над сторінкою вибрати пункт «Вилучити». Відкриється інтерфейс вилучення, де можна вказати причину — вручну (для цього використовується текстове поле) або один з готових варіантів (який можна доповнити). Також можуть бути вказані попередження про можливу кількість версій сторінки і про посилання на неї. Внизу можуть бути вказані записи з журналу вилучень. При натисканні клавіші сторінка буде вилучена.

Сторінка може бути вилучена в разі, якщо:

  • її існування в принципі суперечить правилам Minecraft Wiki або вона створена спеціально для порушення цих правил;
  • її вміст в принципі суперечить правилам (при цьому порушення містяться у всіх версіях сторінки);
  • вона містить суттєві порушення правил, що не усунуті в ході обговорення номінації на вилучення;
  • вона являє собою втратила актуальність тимчасову сторінку;
  • вона відповідає критеріям швидкого вилучення.

Будь-який користувач може номінувати сторінку на вилучення, розмістивши зверху сторінки шаблон {{До вилучення}}.

Можливо також масове вилучення сторінок, створених конкретним користувачем. Для цього необхідно перейти на сторінку вкладу користувача і натиснути посилання «масове вилучення». Будуть перераховані сторінки, створені користувачем в останні 90 днів, причому у кожної є прапорець виділення, що дозволяє вилучати тільки певні сторінки. Над списком розміщується текстове поле з причиною і кнопка, при натисканні якої всі виділені сторінки вилучаються.

Більш загальний інтерфейс масового вилучення доступний на цій сторінці. Він дозволяє вказувати шаблон назви сторінок, простору імен, максимальна кількість сторінок, а також конкретного користувача або користувачів (відповідне поле також можна залишити порожнім). Обмеження в 90 днів також діє. При натисканні клавіші «Вивести список» буде проведений перехід до згаданого вище інтерфейсу, в разі, якщо сторінки будуть знайдені.

Швидке вилучення

Сторінка може бути вилучена без попереднього обговорення (швидкого вилучення), якщо вона відповідає деяким критеріям. Для номінації сторінки на швидке вилучення будь-який користувач може використовувати шаблон {{До вилучення}}, вказавши при цьому параметр {{{КШВ}}} зі значенням коду критерію.

Якщо відповідність того чи іншого критерія швидкого вилучення заперечується, то номінація на швидке вилучення замінюється звичайної номінацією на вилучення з обговоренням, а шаблон відповідним чином замінюється.

Шаблон може бути знятий будь-яким зареєстрованим користувачем у разі, якщо:

  • Виставляння на швидке вилучення було помилковим або явно вандальним;
  • Причина виставлення на швидке вилучення була усунена (в разі критеріїв С1, С2, З5).

Шаблон може бути також знятий будь-яким адміністратором в разі, якщо було прийнято рішення залишити сторінку, причому в описі правки обов'язково повинна бути вказана причина зняття. Вже швидко вилучена сторінка може бути відновлена в разі явної помилки при вилученні або в разі зміни процедури з швидкого вилучення на звичайне.

Перегляд вилучених сторінок

На сторінці відновлення адміністратори можуть переглянути версії вилучених сторінок. Сторінка відновлення розташована за адресою Спеціальна:Відновити/назва сторінки, наприклад Спеціальна:Відновити/Шаблон:V2. Також на цю сторінку можна перейти з «заглушки» у неіснуючій сторінки або з історії версій повторно створеної сторінки.

Службова сторінка відновлення складається з трьох частин. У верхній частині — журналі вилучення — перераховуються всі записи з журналу вилучення цільової сторінки. Функціонально вона подібна повноцінному журналу. Після журналу слід меню відновлення, де можна вказати причину відновлення сторінки і відновити або всі версії, або тільки певні з них. Ця процедура більш докладно розписана в розділі Відновлення.

Нижня частина — історія вилучених версій — практично нічим не відрізняється від звичайної історії версій. Відмітки часу версій є посиланнями на перегляд вихідного коду конкретної вилученої версії, а прапорці зліва від опису версії дозволяють вибірково відновлювати не всі версії сторінки.

Слід зазначити, що розголошувати вміст вилучених версій неприпустимо, якщо це вміст, будь воно розміщене на існуючій і не підлягає вилученню сторінці, повинно було бути приховано інструментом вилучення редагувань.

Відновлення

На сторінці відновлення також можна відновити вилучену сторінку із зазначенням причини або без нього. За замовчуванням відновлюються всі версії сторінки, але можна відновлювати і певні версії.

Відновлення сторінки можливо при:

  • виконанні технічного вилучення (наприклад, при вилученні або відновлення пошкодженої сторінки);
  • виконанні підсумку про відновлення вилученої сторінки.

Див. також