Minecraft Wiki
Register
Advertisement
Clock JE3
Цю статтю потрібно терміново оновити. 
Ви можете допомогти, оновивши вміст статті згідно з останніми версіями Minecraft.
Chunk

Показаний один чанк.

Чанки — частини безкінечного світу Minecraft. Вони 16 блоків в ширину, 16 в довжину та 256 блоків в глибину, тобто разом це 65536 блоків. Чанки генеруються навколо гравця, коли він вперше заходить у цей світ. Також чанки генеруються по мірі необхідності, при вході в нову частину карти.

Точна кількість згенерованих чанків в грі наодинці змінюється відповідно до руху та дистанції відображення. Під час гри у мережі навколо кожного гравця генеруються чанки в формі кола з радіусом 10 чанків (загалом 441 чанк). На цих чанках можуть з`являтися моби, рости дерева, текти вода, і.т.д. Всі інші чанки являються неактивними. Чанки не перезаписуються, якщо вони були збережені протягом минулих 30 секунд.

Слимаки можуть з'являтися лише на спеціальних чанках, які задаються зерном. Є багато програм та модів, які дозволяють гравцю знати, на яких чанках можуть з'являтися слимаки.

Рендерер гри ділить чанк на 8 частинок 16*16*16, які складають списки OpenGL, для значного прискорення рендеринга. Вони мають оновлюватися кожного разу, коли блоки в чанку змінилися.

Створення чанків[]

Чанки створюються Зерном мапи, це означає, що якщо задавати одне і те ж зерно (а також якщо генератор світу буде тим самим), то чанки будуть завжди однакові.

Знаходження меж чанків[]

  • Якщо натиснути кнопку F3 то з'являється Екран налагодження, який показує гравцю його координати X,Y та Z. Ці координати змінюються,коли гравець рухається. Якщо координати X та Z діляться націло на 16, то там знаходиться межа чанків.
  • Також існує баг, який дозволяє гравцю бачити межі чанків через лід в снігових біомах і воду в океанах. Таким чином межі чанків можна виявити лише зі сторони.

Помилки чанків[]

Ocean chunk error

Помилка чанків в океані.

Помилка чанків (також зниклий чанк або діра у світі) — помилка, яка найчастіше з'являється в режимі гри у мережі. З'являється вона на стороні клієнта, тобто через помилку програмного забезпечення клієнта, але не сервера. Звичайно такі помилки зникають, якщо перезайти на сервер або змінити дальність відображення. Гравці впасти в неї не можуть, тобото чанк просто не показується. Але рідко такі помилки чанків з'являються на стороні сервера і в цю діру можна впасти. Якщо в такий чанк викинути предмет, то повернути його буде неможливо.

Є ще один тип помилок сервера, він називається "заміна біомів". Якщо файл з мапою пошкоджений, то він відновлюється сам, і чато буває так, що на відновлені чанки належать не до того біому, що був раніше. Так, може бути, що там де була пустеля, вже йде сніг. Також, якщо на пошкоджених чанках були споруди гравця, то вони зникнуть при відновленні чанків.

Використання помилок чанків[]

Якщо чанк зник, то гравець може побачити внизу руди, печери, шахти, та інші підземні структури.Це можна використати, відмічаючи на поверхні всі структури перед тим як перезайти на цей сервер.

Часом на слабих комп'ютерах, буває дуже дивна помилка чанків, коли чанк видно, але якщо зламати якийсь блок, то його все одно буде видно, і можна зайти в нього. Таким чином можна побачити текстури блоків зсередини.

Помилкові чанки[]

Помилкові чанки — чанки, які генеруються через 30,000,000 блоків від точки переродження. Якщо гравець зайде в ці чанки, то він почне падати в Пустоту, а потім помре. В тому випадку, якщо гравець перелітає 34 блоки, то він завмирає і починає трястись. Він не може перейти в режим від 3-ьої персони і не може рухатись. Єдиний шлях врятуватись — відрдагувати файл level.dat, щоб змінити координати гравця.

У знімку 12w25a замість цього після того, як гравець доходить до координати 30,000,000, гра викидує його. Це було зроблено, щоб запобігти смерті гравця.

Ефекти біля помилкових чанків[]

Після того, як гравець доходить до точки 12,550,820 метрів, гра починає тормозити, також з'являються деякі ефекти:

  • Проводка з редстоуну має спотворені текстури.
  • Падаючі пісок та гравій з'являються в невірній позиції.
  • Частинки вогню в звичайних та червоних смолоскипах з'являються в невірних позиціях.
  • Багато лагів, гра довго не відповідає.

Див. також[]

Advertisement