Фантом

Матеріал з Minecraft Wiki
Перейти до: навігація, пошук
Фантом
Фантом.gif
Здоров'я

20 (Heart.svgHeart.svgHeart.svgHeart.svgHeart.svgHeart.svgHeart.svgHeart.svgHeart.svgHeart.svg)

Сила атаки

Легкий: 4 (Heart.svgHeart.svg)
Нормальний: 6 (Heart.svgHeart.svgHeart.svg)
Складний: 9 (Heart.svgHeart.svgHeart.svgHeart.svgHalf Heart.svg)

Розмір

Висота:
0,5 + Size * 0,1 блока
Ширина:
0,9 + Size * 0,2 блока

Перші появи

Див. Історію

Дроп

Перетинка фантома 0-1

Досвід

Сфера досвіду-тех.gif

Звуки
Внутрішній ID

N/A

ID об'єкта

phantom

Цей схожий на ската монстр — літаюча істота, що з'являється на великій висоті. Його приваблює безсоння, і він буде шукати гравців, які не спали багато днів. Він буде нападати групою і кусати вашу плоть.
Єнс Бергенстен

Фантом (англ. Phantom) — це літаючий ворожий моб-нежить, атакуючий гравців, які не спали більше трьох ігрових днів.

Поява

Фантоми з'являються вночі в звичайному світі, над гравцем, що не спали як мінімум 3 дні; чим більше гравець не спить, тим більше фантомів з'являється.

Для успішного появи фантомів гравець повинен перебувати над рівнем моря і у нього над головою не повинно бути блоків, які блокують будь-яким чином світлом (наприклад, листя працювати не будуть, так як їх придушення світла дорівнює 2, але скло, що має придушення світла, рівне 0 , працювати буде).

Після того, як ці вимоги будуть виконані, кожні 60-70 секунд гра буде намагатися створити групу з 1-4 фантомами в 20-34 блоках над гравцем, використовуючи метрику таксі з відстанню до 9 блоків. Шанс появи дорівнює x-3x, де x — число ночей, коли гравець не спав.

Таблиця шансу появи фантома

Кількість днів Шанс появи
4 25 %
6 50 %
12 75 %
300 99 %

Дроп

При вбивстві фантома гравцем або приручених вовком випадає 0-1 перетинка фантома; кількість може бути збільшена з використанням чарів «Здобич». Також якщо ви нанесли фантому шкоди, але не вбили його, то дуже рідко з фантома може випасти дроп, якщо він помер від сонячного світла.

Поведінка

Фантом, що пікірує на гравця

При бездіяльності фантом літає по колу на встановленій висоті, залишаючи за собою сірий слід. У нього досить великий радіус пошуку. Час від часу фантом буде пікірувати, щоб напасти на жертву. Якщо його зупинити або вдарити під час нападу, фантом відступить, повернувшись назад до вихідної позиції.

Очі фантома і частки диму видно при накладеному ефекті невидимості.

Фантоми горять на сонці. Вдень фантом не намагається сховатися в тіні або в воді і не нападає на гравця. Як і інша нечисть, фантоми отримують шкоди від ефекту миттєвого зцілення, зцілюються від ефекту миттєвого шкоди і несприйнятливі до ефектів отруєння і регенерації. Як і більшість нежиті, фантоми вміють дихати під водою і не тонуть.

Досягнення

Іконка Досягнення Опис Предок Завдання (якщо відрізняється) Внутрішній ідентифікатор
Advancement-plain-raw.pngПригодаПригоди, розвідки та бойові діїУбийте будь-яку сутність або будь-яка інша особа.minecraft:adventure/root
Advancement-plain-raw.pngМисливець на монстрівВбийте будь-якого ворожего монстраПригодаminecraft:adventure/kill_a_mob
Advancement-fancy-raw.pngЗвіробійВбити всіх ворожих монстрівМисливець на монстрівВбийте усіх цих 24 мобів. Інші натовпи ігноруються для цього просування.minecraft:adventure/kill_all_mobs
Advancement-fancy-raw.pngДвох пташок однією стрілоюУбийте двох фантомів з пронизливим вистріломСтаріна БетсіВикористовуючи арбалет, із зачаруванням на пронзливість, вбийте двох фантомів з одного вистрілу.minecraft:adventure/two_birds_one_arrow

Історія

Java Edition
18 листопада 2017 Фантом (раніше відомий як Моб B і Монстр нічних небес) переміг на голосуванні MineCon Earth.
1.13 18w07a Фантом 18w07a—18w10a.pngФантоми додані до гри.
18w09a Більше не з'являються в Краю.
Тепер зникають вдень.
18w10a Фантом.pngТекстура і модель були перероблені.
18w10c Тепер вони є нежиттю.
18w10d Тепер не зникають днем.
Тепер горять на сонці.
18w14a Тепер після смерті з них випадає перетинка фантома замість шкіри.
18w19a Тепер фантоми махають крилами швидше і плавно.
Тепер з фантомів випадає досвід в якості дропа.
1.13-pre1 Доданий звук помахів крил фантома.
1.14 18w44a Фантоми тепер бояться кішок і не будуть нападати, поки коти навколо.
Bedrock Edition
1.6 beta 1.6.0.1 Фантом.pngФантоми додані в гру. Спочатку було 10 (Heart.svgHeart.svgHeart.svgHeart.svgHeart.svg) здоров'я і не дропали перетинку фантома.
beta 1.6.0.5 Тепер вони залишають після смерті перетинку фантома і у них збільшено здоров'я в 20 (Heart.svgHeart.svgHeart.svgHeart.svgHeart.svgHeart.svgHeart.svgHeart.svgHeart.svgHeart.svg).
Тепер вони можуть потонути.
Фантоми тепер горять під сонячними світлом.
1.8 beta 1.8.0.8 Фантоми тепер бояться кішок і не будуть нападати, поки коти навколо.
Legacy Console Edition
TU691.76Patch 38Фантом.png Фантоми додані в гру.

Помилки

Питання, що стосуються «Фантом», ведуться в сховищі звітів про помилки. Повідомте про проблеми там.

Цікаві факти

  • У фантомів є тег Size, що визначає розмір мобу.
  • Фантом був доданий в гру як переможець голосування, проведеного на MineCon Earth.
  • Фантом — найшвидший моб в грі, не є босом; він може розганятися до 20,83 блоків в секунду.
  • Зовнішній вигляд фантома змінювався 5 разів. Спочатку він повинен був бути схожим на фантома з найоригінальнішого ескізу. Потім він став темніше, а його ротовий отвір перемістилося на рівень очей. Новий варіант став світлішими, але очі перемістилися вниз, а рот став більш закритим. Потім фантом став схожий на остаточний варіант, але у нього була червона шкіра, від якої в підсумку відмовилися через схожість фантома з мобом з Нижнього Світу. В остаточному варіанті йому просто змінили колір шкіри.[1]
  • Спочатку модель фантома планували зробити з ротом, як на ескізі, показаному перед MineCon, але врешті-решт від нього відмовилися, тому що «фантом став схожий на театральну ляльку».
  • Очі фантома — це окрема текстура, і вони світяться в темряві, як у мандрівників Краю і павуків.
  • Єдиний ворожий моб, який може спавнитись в грибний острові (без використання спавнерів). Теоретично грибний острів є найзручнішим біомом для масового знищення фантомів, зважаючи на повну відсутність інших ворожих мобів.
  • У міру занурення гравця під землю, якщо його закривають від фантомів безліч блоків, звук фантома не слабшає. Для того, щоб звук фантома ослаб, гравцеві потрібно покинути зону його появи по горизонталі, перебуваючи при цьому в укритті.

Галерея

Примітки