Minecraft Wiki
Advertisement
Цю статтю необхідно дописати чи вдосконалити. 
Ви можете допомогти проекту, зробивши це.
Clock JE3
Цю статтю потрібно терміново оновити. 
Ви можете допомогти, оновивши вміст статті згідно з останніми версіями Minecraft.
Мапа
Map
Тип

Інструменти

Поновлюваний

Так

Складається

Різні: ні
Порожні, однакові: так (64)

Значення даних
Порожня
 dec: 395 hex: 18B bin: 110001011
Звичайна
 dec: 358 hex: 166 bin: 101100110
Текстовий
ідентифікатор

Див. Значення даних

Мапа (англ. Map) — предмет, призначений для зображення поверхні звичайного світу.

Отримання[]

Майстрування[]

Інгредієнти Процес Назва Опис
Папір +
Компас
Компас
Порожня мапа Порожня мапа‌[Лише у JE і LCE] (з локатором‌[Лише у BE])
Папір

Порожня мапа Порожня мапа‌[Лише у Bedrock Edition]
Мапи з самого початку не показують місце розташування;
для додавання даної функції потрібно об'єднати мапу із компасом на ковадлі, в сітці крафта або на картографічном столі.

Натуральна генерація[]

Предмет Структура Контейнер Кількість Шанс
Java Edition
Порожня мапа Затонулий корабель Скриня з картою 1 7,7%
Село Скриня картографа 1–3 46,2%
Фортеця Скриня бібліотеки 1 10,9%
Bedrock Edition
Мапа[FN 1] Затонулий корабель Скриня з картою 1 7,7%
Село Скриня картографа 1–3 46,2%
Фортеця Скриня бібліотеки 1 10,5%
  1. Named unknown map, but changed to map 0, the scale level is 1:4, Maps from the same stack are stackable, but maps that are not stacked are unstackable despite looking identical.

Використання[]

Mcmap4

Майже повністю досліджена мапа

Кожна мапа має три основні параметрами:

  • Вимір, в якому була створена ця мапа. Якщо мапу одного виміру дивитися в іншому, вона не буде оновлюватися або відображати гравця.

Центр, визначається місцем створення мапи, але часто трапляються помилки.

  • Центр, визначається місцем створення мапи, але часто трапляються помилки.
  • Масштаб, визначається кількістю зменшень, які були виконані над цією мапою.

При першому використанні мапа не центрується по гравцеві, а вирівнюється по сітці. Це зроблено для того, щоб у різних мап одного масштабу не було перекрить, і при вставці мап в сусідні рамки можна було отримати ще більшу мапу. Відповідно, щоб почати малювати інший квадрат мапи, потрібно її перший раз використовувати за межами вже вивченого квадрата.

Мапа, вміщена в рамку, займає цілу сторону блоку.

Світ і центр є постійними, масштаб в певних межах можна змінити крафтом. Це означає, що зображення мапи не буде «пересуватися» під час переміщення гравця, і масштаб не буде при цьому змінюватися, що відрізняє мапи в Minecraft від типових мап в інших іграх. З цих причин, як тільки гравець опиниться за кордоном мапи, вона перестане оновлюватися, і щоб продовжити нанесення місцевості на мапу йому доведеться створити нову, вже з іншим центром, або збільшити масштаб мапи, якщо це можливо (але при цьому буде втрачено все, що було нанесено на стару мапу).

Мапа буде оновлюватися тільки в тому випадку, якщо гравець тримає її в руках. Оновлення мапи також прив'язані до часу. Це означає, що будь-які зміни в ландшафті мапи, які відбулися за радіусом розвідки мапи, не будуть на ній відображатися до тих пір, поки гравець знову не відвідати цю місцевість. Коли мапа знаходиться в руках гравця, вона не затуляє собою область простору попереду, оскільки знаходиться нижче; щоб побачити мапу, гравцеві потрібно подивитися вниз.

Смужки, що з'являються при відкритті нової ділянки, є тільки графічним ефектом — навіть якщо подивитися на мапу в новій місцевості і швидко її прибрати, через деякий час вона «доріс» в тлі.

Мапа створюється чистою. Порожні мапи складаються до 64. Для того, щоб почати досліджувати порожню мапу, потрібно натиснути ПКМ, тримаючи її в руці. Масштаб найпершої мапи такий, що вона може бути з самого початку вивчена повністю.

Мапи прив'язуються до сітки. Центр мапи не буде місцем її створення, замість цього вона буде відображати ділянку з кратними межами, в якому знаходиться гравець.

Якщо при створенні нової мапи стара стирається, і не хоче оновлюватися — потрібно перезайти в світ. Таке буває якщо перша мапа висить в рамці.

Порада: розміщуйте мапу на стовпах або оглядових майданчиках. Бажано в різних масштабах.

Відображення мап в грі[]

Кольори мапи відповідають кольорам елементів в світі, але з деякими винятками. Наприклад, піщаник і золотий блок звертаються в сірий, трава в болотному біомі і міцелій грибного острова виглядають зеленими, а гравій має на мапах жовтий колір.

Індикатор позиції[]

В ПК-і консольних виданнях мітка на мапі, яка вказує позицію гравця, є частиною непорожній мапи. У кишеньковому виданні мапа не має даного індикатора позиції, але він може бути доданий шляхом об'єднання мапи із компасом.

Bedrock Edition[]

Назва Інгріндієнти Ковадло Опис
Мапа (з міткою) Мапа + Компас Map Position Marker BE [Лише у Bedrock Edition]
Інгредієнти Процес Назва Опис
Мапа +
Компас
Компас
Мапа [Лише у Bedrock Edition]

Якщо гравець знаходиться за межами мапи, на її кордоні буде кругла мітка, що показує, з якого він боку.

Якщо мапа знаходиться в рамці, на ній і на всіх її дублікатах рамка буде відзначена міткою, схожою на мітку гравця, але зеленого кольору.

Масштабування[]

Мапу можна розширити: крафт мапи, оточений папером, дасть зменшену мапу. Вона буде мати той же центр, але втричі менший масштаб. Зменшена мапа створюється недослідженою, навіть якщо на початковій мапі щось було вивчено. Зменшення масштабу однієї мапи не приведе до зменшення масштабу всіх її дублікатів.

Крафт[]

Інгредієнти Процес Назва Опис
Папір +
Мапа

Мапа Для ПК-версії, Windows 10 видання і консольних видань

Ковадло[]

Назва Інгріндієнти Ковадло Опис
Розширена мапа Мапа+
Папір
Map Zoom BE Тільки для кишенькового видання.

Варіанти масштабу[]

Етап 1 Етап 2 Етап 3 Етап 4
(і мапи до 12w34a)
Етап 5
Масштаб 1:1 1:2 1:4 1:8 1:16
Відповідність
1 пікселя мапи
1 блок 2×2 блока 4×4 блока 8×8 блоков 16×16 блоків
Покриття мап 128×128 блоків 256×256 блоків 512×512 блоків 1024×1024 блока 2048×2048 блоків
8×8 чанків 16×16 чанків 32×32 чанка 64×64 чанка 128×128 чанків

Клонування[]

Крафтом досліджених і порожніх мап можна отримати кілька копій мап.

Всі екземпляри однієї мапи містять одне і те ж зображення (в будь-який момент часу, тобто мапи синхронізуються), так що можна об'єднувати зусилля при вивченні місцевості і ділитися результатом з іншими. Гравці, у яких з собою є та сама мапа, будуть показані на ній тієї ж міткою, що і гравець, що дивиться на мапу. Однакові мапи можна складати в стопки.

Інгредієнти Процес Назва Опис
Порожня мапа +
мапа

23456789
Мапа Отримувані мапи будуть мати те ж ім'я і той же центр мапи, що і у вихідній. Клоновані мапи можна складати в стопки.

Установка і видалення власних міток на мапі[]

Установка міток за допомогою рамок[]

Labels on the map

Мітки на мапі

Ви подорожуєте по світу з мапою в руках і знайшли цікаве місце, яке хочете позначити на мапі. Для цього необхідно здійснити дві дії. По-перше створіть копію мапи, що знаходиться в ваших руках, помістивши мапу і чисту мапу у верстак. По-друге, знайдіть вертикальну поверхню, розмістить на ній рамку і в неї вставте копію мапи. В результаті, на мапі в ваших руках і на копії розміщеної в рамці з'явиться мітка зеленого кольору.

Для видалення мітки з мапи — вийміть копію мапи з рамки. Зелена мітка зникне.

При закритті світу і повторному заході все зелені мітки з мап зникають. Для відновлення відображення міток, досить підійти до місця, з копією мапи в рамці, на відстань встановленої у Вас кордону відображення чанкі.

Установка маркерів за допомогою прапорів[]

Banners on the map

Установка маркерів за допомогою прапорів на мапі

Увага! Починаючи з Beta Minecraft 1.13 Java Edition додана можливість встановлювати маркери на мапу за допомогою прапорів.

  • Установка або видалення маркера відбувається натисканням ПКМ на прапор з мапою в руці. При цьому мапу можна тримати в лівій руці.
  • Колір маркера залежить від кольору прапора.
  • Якщо назвати прапор за допомогою ковадла, то це ж назва буде відображатися на мапі.
  • Якщо прапор буде знищений, то мітка зникне.
  • Прапор-маркер встановлений під землею, також відображається на мапі.
  • Один і той же прапор може бути міткою на різних мапах (мапи різного масштабу, не пов'язані мапи).
  • Маркери використовують новий NBT-тег мап: banners.

Мережева гра[]

У багатокористувацької грі мапи будуть мати сильний соціальний аспект, оскільки їх можна буде передати іншим гравцям, які зможуть побачити місцевість, досліджену упорядником мапи.[1] Крім того, з версії 12w34a мапи можуть бути «клоновані», так що гравці з однаковими мапами можуть об'єднати результати своїх досліджень. Місцезнаходження інших гравців з такою ж мапою також буде відображатися.

Мапа скарбів[]

Файл:Мапа скарбів.gif

Текстура мапи скарбів

Мапа скарбів (англ. Explorer Map) — це спеціальні мапи, які використовуються для допомоги в пошуку рідкісних структур.

Отримання[]

При торгуванні[]

Мапи лісового особняка і підводної фортеці можна купити у жителя картографа на 4 ступені угод. Для цієї покупки вам знадобиться компас і 12-28 смарагдів.

Природна генерація[]

Мапи скарбів можна знайти в підводних руїнах з шансом 42,6%, а також у всіх скринях map_chest в затонулих кораблях в кіль-ті 1 штуки.

Механіка[]

При отриманні мапи вона буде показувати вам найближчий скарбниці у вигляді іконки і землі, що його оточують. Суша виглядає як жовта поверхню, а вода — як горизонтальні темні смуги. Поки ви не ввійдете на територію мапи вона так і буде виглядати як «креслення», але при завантаженні мапи вона стане виглядати як звичайна мапа з мінімальним масштабом.

Щоб почати пошук, визначте де, щодо скарбниці, ви перебуваєте. Для цього розгляньте мапу, ви побачите на ній позначку, яка покаже вам ваше місце розташування (північ зверху мапи). Після цього йдіть в зворотну сторону (наприклад, якщо позначка стоїть на півночі мапи, то ви повинні слідувати на південь).

Мапа скарбів — підводна фортеця[]

Ця мапа скарбів показує, де знаходиться найближча до вас підводна фортеця, відзначаючи її синьою квадратної іконкою. Зазвичай шлях до найближчої підводного фортеці коротше, ніж до особняка.

Мапа скарбів — лісовий особняк[]

Особняк позначений на мапі коричневим квадратиком. Шлях до нього зазвичай дуже довгий, на подорож може піти пара-друга реальних днів, перед подорожжю гарненько запасіться їжею, блоками, інструментами.

Мапа скарбів — клад[]

Дана мапа покаже найближчу до вас скриню зі скарбом, який буде відзначений на ній червоним хрестом. Різні мапи можуть вказувати на одну скриню. Скарб часто генерується на піщаному пляжі або мілководді, іноді потрібно дуже постаратися щоб знайти його.

Значення[]

Предмет Цифровий ID Назва
Порожня карта 395 map
Карта 358 filled_map
Карта (скарбів) filled_map


Історія[]

Java Edition Beta
1.6Мапи додані до гри.
27 квітня 2011 года, Notch показав знімок мап.[2]
1.6.6Відключена можливість авто-крафта з допомогою ⇧ Shift + ЛКМ.
1.8Відновлено авто-крафт. Клонування мап стало недоступним протягом деякого часу.
1.8pre1Мапи можуть бути знайдені в скринях бібліотек в фортецях.
1.8.1Мапи працюють як при ходьбі, так і при польоті.
Java Edition
1.0.0Beta 1.9-pre5До цього оновлення, сонце в Minecraft піднімалося на півночі, що ввело гравців в оману про те, що мапи/світи в грі орієнтовані зверху на захід. Тепер сонце сходить на сході, а заходить на заході, що робить орієнтування на місцевості більш інтуїтивним.
1.4.212w34aКрафт мапи тепер створює порожню мапу. Мапа буде вперше намальовані в момент утримання її в руках і натискання ПКМ. Вона буде отцентрирована щодо поточної позиції гравця.
Раніше, для створення мапи нової області, мапа повинна була бути створена в даній області. Точка, в якій була створена мапа, ставала її центром і не могла бути змінена.
Мітка більше не зникає при виході з області перегляду мапи. Він трансформується в білу точку, яка показує, в якому напрямку мапи знаходиться гравець.
Notch хотів зробити можливість установки мап на стіни.[3] Дана можливість була додана в якості доповнення до рамкам, що дозволило встановлювати мапи на стіни. Встановлена в рамку мапа відображається із зеленою міткою, що відображає місце розташування рамки.
Мапи тепер прив'язуються до сітки, що полегшує створення суміжних мап.
Мапи можуть бути зменшені в масштабі (але не збільшені).
Мапи можуть бути клоновані.
12w34bТепер мапи мають масштаб, який був зафіксований на рівні 1:8 до попереднього складання 12w34a.[2] Нові мапи створюються в масштабі 1:1.
Мапи більше не пронумеровані в лівому верхньому кутку і позначені в описі до предмету.
12w36aНові мапи крафтяться в масштабі 1:1. Мапа з великим масштабом може бути зменшена в масштабі при об'єднанні з 8 аркушами паперу в верстаке. З кожним разом масштаб буде зменшуватися (1:1 → 1:2 → 1:4 → 1:8 → 1:16, поточний мінімум), при цьому площа відображається поверхні буде збільшуватися.
1.7.213w38aЗбільшення розміру мапи при її приміщенні в рамку.
Додано більше кольорів для різних блоків.[4]
1.8Мапи зі зміненим масштабом відповідають розширеній сітці, заснованої на рівні масштабування.
1.8.1pre1Змінено деякі кольори для більш точного відображення блоків на мапі.
1.915w31aМапа відображається як міні-мапа, якщо тримати її в неактивній руці, або якщо слот неактивній руки зайнятий; великий варіант видно тільки якщо тримати мапу в активній руці з вільною неактивній.
15w34aНові мапи крафтятся в масштабі 1:4.
Доданий рецепт крафта для збільшення масштабу мап.
15w43aУдвічі збільшено частота появи порожніх мапи в скринях бібліотек в фортецях
15w45aНові мапи знову крафтятся в масштабі 1:1.
Вилучений рецепт для збільшення масштабу мап, представлений в 15w34a.
1.1217w18aЗмінено кольори на мапі.
Повернуті кольори вовни на мапі.
Змінено колірна палітра для забарвлених блоків, таких як прапори.
1.131.13-pre7Мапи трохи змінені.
Pocket Edition Alpha
0.14.0build 1Мапи додані до гри.
Крафтятся з дев'яти паперів, по одній в кожний слот сітки крафта.
Повинні бути об'єднані з компасом на ковадлі для відображення позиції гравця.
Можуть бути зменшені в масштабі за допомогою ковадла.
build 3Нові мапи крафтятся в повному масштабі.
Порожні мапи тепер мають кнопку "Створити мапу" для їх ініціалізації.
build 7Нові мапи крафтятся в масштабі 1:1.
0.16.0build 1На мапі тепер видно біоми.
Bedrock Edition
1.2.0beta 1.2.0.2Тепер на мапі видно скін гравця.
Legacy Console Edition
TU1CU11.0Patch 1Мапи додані в гру. Гравець з'являється в ігровому світі з мапою.
TU21CU91.14В результаті крафта мапи тепер виходить порожня мапа.

Цікаві факти[]

  • Мапи в Нижньому світі показують хаотичну суміш червоного і сірого.
  • Якщо спробувати складати мапу в Нижньому світі, то ареал дослідження буде в три рази менше, ніж зазвичай. Зорієнтуватися на такій мапі ще складніше через те, що стрілочка-покажчик на ній буде вести себе хаотично (як у випадку компаса або годин), але в Краю такого ефекту немає.
  • Кількість мап в ігровому світі обмежується числом 65,536 (клоновані не рахуються)[5].
  • Якщо кількість мап в світі перевищує допустиме значення, то при створенні мапи, гравець отримає повідомлення: «Can not craft map: too many maps» (Не можна створити мапу: занадто багато мап)[6].
  • Поки мапи записують тільки поверхню, але Нотч сказав, що: «Нанесення печер на мапи - цікава ідея».[7]
  • Нотч сказав, що здатність мап зберігати інформацію допоможе в створенні книг, які написані гравцями, або навіть Картин/табличок з власноруч намальованою текстурою.
  • Нотч планував зробити можливість розміщення мап на стінах.[3] З версії 12w34a це реалізовано за допомогою рамки.
  • На вміщеній в рамку мапі її розташування відображається міткою, подібної мітці гравця, але світло-зеленого кольору. Напрямок мітки — це напрямок від стіни, на якій висить мапа.
  • Можна перейменувати мапу, давши їй пов'язане з місцевістю назва — це спростить пошук потрібної мапи, якщо у вас їх багато.
  • Під водою мапа, як і інші предмети, наближається до голови персонажа, що дає можливість бачити мапу краще.
  • Мапа, арбалет і натягнутий лук — єдині предмети, які гравець тримає двома руками (проте при використанні щита гравець тримає мапу в одній руці).
  • Гравій на мапі має блідо-жовтий колір, а піщаник, навпаки, має сірий відтінок. Це робить храм в пустелі набагато помітніше на мапі.
  • Знищення всіх примірників однієї мапи не приведе до її вилучення, але зробить її невикористаної. Тобто, інформація про дослідженою по мапі місцевості збережеться в файлах світу або сервера, але її не можна буде переглянути ігровими засобами без повноважень оператора. Оператор сервера може отримати або видати іншому гравцеві екземпляр знищеної мапи за допомогою команди /give.
  • Якщо поміняти вид, натиснувши F5, то буде видно, що гравець тримає її однією рукою, проте при вигляді від першої особи він тримає її двома руками.
  • У скрині в бібліотеці фортеці можна знайти невідому мапу з текстурою дослідженої мапи, і при наведенні курсору миші на неї в Windows 10 виданні, гра зависне. Навіть якщо зрубати скриню з мапою, то при наведенні курсору на неї в інвертар, гра все одно зависне.

Помилки[]

Звіти про помилки, пов’язані з «Map», підтримуються в системі відслідковування помилок Mojira. Повідомляйте про виявлені помилки там (англійською мовою).

Галерея[]

Звичайний світ[]

Нижній світ/Край[]

Мапи в рамках[]

Примітки[]

Advertisement