Minecraft Wiki
Advertisement
Ця сторінка містить матеріали про застарілі можливості. Вони були змінені в нових версіях.

Починаючи з версії Beta 1.8 зростання грибів був змінений. Якщо в зоні 9х9х3 від одного гриба знаходиться 5 або більше грибів, то вони припиняють розмножуватися. Це робить грибні ферми вкрай неефективними. Однак, величезні гриби значно спрощують видобуток звичайних грибів.

В даній статті розповідається про методику створення грибних ферм, показані приклади їх будівництва та ін. Тут зібрана вся необхідна інформація, з якої потрібно бути ознайомленим при створенні подібних ферм.

Грибна ферма — інструмент фермерства, призначений для масового вирощування коричневих і червоних грибів, які цінуються як інгредієнти при крафті затребуваною і ефективною їжою — тушкованих грибів. Після виходу оновлення Beta 1.6, грибам було дано властивість поширюватися/розмножуватися, що уможливило створення грибних ферм. Грибне фермерство є найпростішим і легким видом фермерства в грі, через низку причин, про які буде розказано нижче.

Теорія[]

Mushroom spread 2

При таких обставинах шанс зростання гриба 50 %.

Mushroom spread 1

При таких обставинах шанс зростання гриба 25 %.

Mushroom spread 3

При таких обставинах шанс зростання гриба 25 %.

Кожен гриб в ігровому світі може розмножуватися, створюючи навколо себе подібні йому. Але для цього потрібно створити необхідні умови. Потенційне місце для росту гриба повинне мати такі властивості:

  • На одному з сусідніх блоків повинен бути розташований гриб. Не обов'язково, щоб сусідній блок знаходився в тій же горизонтальній площині, що і цей. Цей блок з грибом може бути нижче або вище даного на 1 блок. Але шанс зростання гриба на суміжному блоці в одній площині складає 50%, а на шарах вище і нижче — 25 %. Для наочності дивіться зображення праворуч.
  • У цьому місці рівень освітлення не повинен перевищувати 12.
  • Цей блок повинен бути повнорозмірним і непрозорим (земля, камінь, кругляк, дошки і т.д.).
  • На цей блок не повинно впливати вода або лава.

Також варто відзначити, що гриб може створити інший на відстані 2 блоки від нього самого. Крім цього, він може розмножуватися і на діагональні блоки.

Як бачите, умов, необхідних для росту грибів дуже мало і створити їх просто. Це робить грибне фермерство дуже простим. Якщо ці умови будуть створені, гриби почнуть розмножуватися. Варто відзначити, що швидкість їх розмноження дуже низька, тому, в даному випадку, перш ніж шукати проблему в своїй фермі, варто почекати 30-60 хвилин і подивитися, чи не виросте гриб. Також гриби неможливо потоптати, подібно грядці, вони ростуть майже на всіх видах блоків і на них може впливати тільки гравець.

Грибні ферми потрібно створювати в закритих приміщеннях, де завжди можна регулювати рівень освітлення. Якщо створити грибну ферму на відкритому просторі, то при настав день все гриби на Вашій фермі знищаться і випадуть в якості дропа. Це станеться через те, що рівень освітлення під час дня дорівнює 15 і перевищує той допустимий, при якому гриби можуть рости і розмножуватися. Цим, правда, можна користуватися, щоб «збирати» всі гриби, які виростуть вночі, але ефективність цього методу майже дорівнює нулю, так як за ніч може вирости тільки кілька грибів. Також завжди варто намагатися максимально сильно висвітлити ферму, наскільки це можливо, щоб не порушити умови зростання, для того, щоб перешкоджати спауну ворожих мобів на ній.

Найпростіша грибна ферма[]

Easy mushroom farm

Приклад найпростішої грибної ферми.

Для створення найпростішої грибної ферми не потрібно володіти майже ніякими навичками.

Спершу потрібно знайти більш-менш рівне місце, різного розміру і форми, що складається з непрозорих повнорозмірних блоків. Потім слід упевнитися, що рівень освітлення на ньому не перевищує допустимий (12). Наприклад, сила світла смолоскипа — 14, смолоскип з редстоуну — 7, сонячного світла — 15. Рівень освітлення знижується в міру віддалення від джерела світла з кожним блоком на 1 одиницю. Якщо Ви хочете освітити свою ферму звичайними смолоскипами, то врахуйте, що їх потрібно ставити на відстані 2 блоки від місця для вирощування грибів. Через 2 блоки, рівень світла від смолоскипа вже падає до 12, що робить можливим зростання грибів. Після цього засадити вашу ферму грибами потрібних типів (червоні або коричневі), бажано в шаховому порядку. Це прискорить ріст грибів, так як на кожне потенційне місце для росту гриба, буде «впливати» відразу 4 «материнських» гриба.

Коли гриби нарастут, просто знищуйте потрібну Вам кількість, а кілька можете залишити для подальшого зростання.


 Переваги
  • Максимальна швидкість будівництва
  • Мінімальна кількість матеріальних витрат
  • Не вимагає особливих навичок при будівництві
  • При правильному розташуванні, відносно швидкий ріст грибів
  • Легко розширити, для досягнення більшої продуктивності

-


 Недоліки
  • Довгий і важкий збір врожаю
  • Потребує особливої уваги при посадці
  • Злі моби намагаються захопити вашу ферму (активно спавнятся) при малій кількості світла

 Переваги
  • Максимальна швидкість будівництва
  • Мінімальна кількість матеріальних витрат
  • Не вимагає особливих навичок при будівництві
  • При правильному розташуванні, відносно швидкий ріст грибів
  • Легко розширити, для досягнення більшої продуктивності
-

 Недоліки
  • Довгий і важкий збір врожаю
  • Потребує особливої уваги при посадці
  • Злі моби намагаються захопити вашу ферму (активно спавнятся) при малій кількості світла

Автоматизована грибна ферма[]

Нижче представлена інструкція з будівництва однієї з можливих автоматизованих грибних ферм.

Крок 1[]

Знайдіть закрите приміщення. Найкраще під землею. Потім викопайте подібну кімнату, як показано на малюнках нижче. Від її кінця зробіть сходинку в глибину на 7 блоків. Ця кімната — приміщення, в якому в майбутньому будуть зростати гриби. Для зручності, її можна назвати «інкубатором».

Automatic mushroom farm 1

Інкубатор. Вид з боку входу в нього.

Automatic mushroom farm 1

Інкубатор. Вид з протилежного боку на вихід з нього.

Крок 2[]

Посеред кімнати зробіть два ряди блоків, як показано на малюнках нижче. Ці «виступи» не обов'язково робити з каменю. На цих блоках в майбутньому будуть поміщені гриби для розмноження. Головне, щоб вони, як і всі інші блоки в інкубаторі, були зроблені з повнорозмірних непрозорих блоків. Зауважте, як встановлено смолоскипи в інкубаторі. Відстань від блоку, на якому встановлений смолоскип до підлоги повинно бути мінімум 3 блоки. Це потрібно для забезпечення потрібного рівня освітлення.

Automatic mushroom farm 2

Зверніть увагу на особливість будови стелі. Виділено червоними лініями.

Automatic mushroom farm 2

Загальний вигляд на Інкубатор після створення рядів для посадки грибів.

Крок 3[]

Проробіть, як показано на першому малюнку знизу, три горизонтальних отвори завглибшки в 2 блоки. Розширте ці діри в висоту і залізьте в них. Над собою виконайте дірку, глибиною 4 блоки. Після цього зайдіть в інкубатор, і як показано на малюнках, закрийте цю «трубу» для подачі води таким чином, щоб в інкубатор виходили три отвори шириною в 1 блок.

Automatic mushroom farm 3

Дірки, глибиною 2 блоки.

Automatic mushroom farm 3

Усередині діри. Отвір вгору на 4 блоки.

Automatic mushroom farm 3

Вид на дірку збоку.

Automatic mushroom farm 3

Труби закладені, отвори вгору присутні.

Крок 4[]

Відокремте місце для росту грибів від іншої частини кімнати склом, щоб гриби не виростали там, де не треба.

Automatic mushroom farm 4

Місце для росту грибів відокремлене від решти інкубатора скляній «доріжкою».


Крок 5[]

Тепер потрібно збоку виконати невеликий прохід, заглибившись в стіну на 2 блоки. Потім видовбати в породі 6 сходинок вгору. Після цього, розчищайте простір над інкубатором до тих пір, поки не натрапите на ті отвори, які ви зробили в дірках. Ця кімната над інкубатором — "підсобне приміщення". Підсобне приміщення служить місцем для створення водної системи збору грибів.

Automatic mushroom farm 5

Сходинки. Зліва розташований інкубатор.

Automatic mushroom farm 5

Підсобне приміщення над інкубатором.

Крок 6[]

Зробіть подібну конструкцію, як показано на малюнку. Для зручності назвемо її «резервуаром». У його глибині буде встановлений блок води. Після цього, прорийте в підлозі підсобного приміщення канавки від цієї конструкції до всіх трьох дірок.

Automatic mushroom farm 6

Конструкція для зберігання і подачі води у канавки.

Automatic mushroom farm 6

Канавки в підсобному приміщенні. Якщо блок, який підписаний як «дуже важливий» прибрати, вода не буде поширюватися по канавках потрібним чином.

Крок 7[]

Встановіть блок води в поглибленні вищезгаданої конструкції, як показано на першому малюнку. Потім переконайтеся в тому, що вода потекла в усі канавки, і потрапила до дірок. Якщо цього не відбулося, приберіть або розташуйте блоки так, щоб вода потрапляла в дірки. Після цього зійдіть вниз, в інкубатор, і перевірте, чи витікає вода з дірок. Відразу перевірте, чи доходить вона до доріжки зі скла. Якщо немає, то можливо довжина щабля в інкубаторі занадто велика (повинна бути 7 блоків).

Automatic mushroom farm 7

Тут показано, де потрібно встановлювати блок води.

Automatic mushroom farm 7

Так повинна поширюватися вода по підсобному приміщенні.

Automatic mushroom farm 7

Вид на підсобне приміщення.

Automatic mushroom farm 7

Після установки води в потрібному місці, інкубатор повинен виглядати приблизно так.

Крок 8[]

Як показано на першому малюнку, перекрийте легковидобувних блоком (наприклад, землею) (доцільніше використовувати поршень) воду так, щоб вона не розтікалася по канавках. Цей блок, для зручності назвемо «клапаном».

Automatic mushroom farm 8

Тут показано, де потрібно розмістити блок землі (клапан), щоб перекрити воду.

Automatic mushroom farm 8

Вид на резервуар, з закритим клапаном.

Крок 9[]

При необхідності цей крок можна пропустити.

Для легкості у використанні і просто краси, відгородите частину резервуара і частина підсобного приміщення з канавками стіною. Але робіть це з максимальною обережністю, щоб випадково не перекрити доступ води до одного з каналів. Після процесу відгороджений і прикраси обов'язково відкрийте клапан і зійдіть в інкубатор, щоб переконатися, що вода надходить в нього потрібним чином.

Automatic mushroom farm 9

Вид на частину підсобного приміщення і резервуара, які відгороджені стіною з каменю.

Automatic mushroom farm 9

Так виглядає клапан після процедури прикраси підсобного приміщення.

Крок 10[]

На «ребрах» з каменю посадіть гриби потрібного вам виду. Можна садити змішаним типом, можна послідовно, як завгодно. Тільки краще не садити гриби на місцях, які затоплюються водою. Адже на цих місцях повинні виростати нові гриби.

Automatic mushroom farm 10

Так виглядає ферма після всього, що ми зробили.

Крок 11[]

Почекайте деякий час (12-16 годин), поки ферма повністю або частково заросте грибами.

Automatic mushroom farm 11

Приблизно так виглядає інкубатор, наповнений вирощеними грибами.

Automatic mushroom farm 11

Інший вид на інкубатор з грибами.

Крок 12[]

Automatic mushroom farm 12

Вид на інкубатор після відкриття клапана.

Для збіру врожаю підніміться наверх, в підсобне приміщення, і відкрийте клапан. Потім зійдіть в інкубатор. Ви побачите, як вода залила місця для посівів і «зібрала» гриби, які пливуть до скляної доріжці. Почекайте деякий час, поки всі гриби виявляться в потрібному місці, поверніться наверх і закрийте клапан. Тепер можна зібрати отримані гриби і чекати, поки виростуть нові, щоб знову їх зібрати.

P.S: У версії 1.5.1 замість скла можна використовувати конструкцію з воронок і скринь щоб не бігати вниз і збирати вручну.

Загальне[]


 Переваги
  • Повністю автоматизований збір врожаю
  • Після завершення будівництва не вимагає догляду
  • Щодо велика швидкість росту грибів (але менше, ніж в найпростішої фермі)

-


 Недоліки
  • Важко в будівництві
  • Дорога і у виконанні
  • Займає відносно багато місця
  • Важко розширити
  • Злі моби намагаються захопити вашу ферму при нестачі світла

 Переваги
  • Повністю автоматизований збір врожаю
  • Після завершення будівництва не вимагає догляду
  • Щодо велика швидкість росту грибів (але менше, ніж в найпростішої фермі)
-

 Недоліки
  • Важко в будівництві
  • Дорога і у виконанні
  • Займає відносно багато місця
  • Важко розширити
  • Злі моби намагаються захопити вашу ферму при нестачі світла

Інше[]

  • Максимальна кількість врожаю на подібній фермі — 126 грибів.
  • Щоб подібна ферма повністю заросла грибами, потрібно почекати 12 — 16 годин реального часу.
  • З версії Beta 1.7. можна використовувати поршень для перекриття води.
  • Краще зробити шар скла в 2 блоки шириною, так як гриби можуть рости через блок.

Другий варіант повністю автоматизованої ферми[]


 Переваги
  • Повністю автоматизований збір врожаю, ваше завдання — сідіти і чекати коли заграє музика.
  • Після завершення будівництва не вимагає догляду
  • Щодо велика швидкість росту грибів

-


 Недоліки
  • Важко в будівництві
  • Дорога у виконанні
  • Займає відносно багато місця

 Переваги
  • Повністю автоматизований збір врожаю, ваше завдання — сідіти і чекати коли заграє музика.
  • Після завершення будівництва не вимагає догляду
  • Щодо велика швидкість росту грибів
-

 Недоліки
  • Важко в будівництві
  • Дорога у виконанні
  • Займає відносно багато місця

Сучасна ферма[]

Конструкція сучасної ферми визначається, в першу чергу, обмеженням числа грибів в області 9×3×9. Оскільки така область досить велика в ширину, але мала в висоту, стикувати окремі області в горизонтальному напрямку було б занадто громіздко. Тому ферма протяжна в основному у вертикальному напрямку і складається з безлічі поверхів, кожен з яких відноситься до своєї області 9×3×9, складених «стопкою». На кожному поверсі, в цій області, вже розміщено 4 гриба, що утворюють т. Зв. «Сид-зону» (від seed — зерно), оточену спавн-зоною. Гриби з сід-зони можуть залишити потомство у вигляді ще одного (п'ятого) гриба на одному з блоків спавн-зони, після чого даний поверх досягає ліміту і розмноження грибів на ньому припиняється. Це зроблено через вкрай повільне зростання грибів з тим, щоб гранічно прискорити появу п'ятого, останнього гриба, максимізуючи ймовірність його генерації на одній з навколишніх майданчиків, а для того, щоб ліміт не затримував подальше зростання грибів, цей п'ятий гриб з кожного поверху регулярно автоматично збирається. В принципі, 4 гриба можна розмістити і більш оптимальним з точки зору генерації (так, щоб варіантів появи п'ятого гриба в спавн-зоні було ще більше), але таке складне розміщення ускладнює швидкий збір і збільшує громіздкість системи настільки, що не справджується в порівнянні з можливістю просто побудувати кілька додаткових поверхів. Єдине осмислене виняток — це подовження спавн-зони на один блок (щоб вода ще не почала розтікатися, тобто число осередків між блоком води (або які прийшли з верхнього поверху потоком) і краєм спавн-зони не повинно перевищувати 4). Сид-зону подовжити неможливо (п'ятий гриб блокує спавн), тому там буде встановлений напівблок.

Ферма будується в колодязі перетином 5×5, видовбаному в навколишніх породах. Зрозуміло, навколо неї не повинно бути природних порожнин, в яких може опинитися гриб, оскільки сама по собі конструкція набагато компактніше сумарною області ліміту. На ілюстраціях ці породи умовно показані корінною породою і склом для наочності, щоб візуально відрізняти їх від робочих поверхів системи. Кожен поверх складається з суцільних блоків 4×5, чотирьох зливних отворів, що ведуть на поверх нижче (для води, яка щороку збирає гриби), і необов'язкового неповного блоку, що не допускає спавну на ньому п'ятого гриба, який, перебуваючи поза зоною дії води, заблокував би систему назавжди. Цей блок, звичайно, можна було б і зовсім не встановлювати, але він захищає гриби в сід-зоні від випадкового пролиття невдало вилитої води, яка, в іншому випадку, в результаті одного-єдиного невірного руху руки зажадала б розбирати практично всю конструкцію і знову садити гриби по всіх поверхах. (Картинка 6)

Shroom1

6

Якщо ж ми використовували подовжену спавн-зону, то поверх матиме розмір 5 × 6 і стане виглядати вже так (поверх показаний, зрозуміло, в проекції « вид зверху"):








Кожен наступний поверх повернутий щодо попереднього на 180 градусів (картинка 1).

Shroom2

1

Таким чином, висота системи не обмежена, і сама система компактно вписується в зручний, строго вертикальний «колодязь». Середня лінія, яка не порушується водою, служить сід-зоною, а навколишні 16 блоків служать спавн-зоною. Оскільки коричневі гриби витрачаються і в їжу, і на зілля, зазвичай їх садять на 20-50% більше. При пуску води (механіка на ілюстраціях не відображено, вода для простоти сприйняття поміщена в ферму вручну) 4 джерела, зливаючи свої потоки по спавн-зоні і минаючи сід-зону, змивають гриби вниз. Слід пам'ятати, що при значній висоті це вимагає значного часу, протягом якого спавну паралізований і ферма простоює (картинка 2).

Shroom3

2

перетікаючи з поверху на поверх, вода зберігає свою конфігурацію: чотири потоки по спавн-зоні, що не торкаються сід-зону, оскільки вода, «бачить» поруч з собою на відстані в 4 і менше блоків будь поглиблення, спрямовується відразу до нього, не розтікаючись по площині. На ілюстраціях показано два поверхи, в реальних фермах їх число досягає десятків (картинка 3).

Shroom4

3

Збір грибів внизу досить тривіальний і не варто звертати уваги, робота ж автоматики заслуговує пару коментарів. По-перше, потрібно виміряти час зивання гриба А, вкинувши на верхній поверх якої-небудь сміття і з секундоміром дочекавшись його внизу. Це час складе близько пари хвилин. Помножте його на 16, що дасть вам час Б, порядку півгодини. Це і будуть тривалості пуску і зупинки води. 116 простою майже не позначається на продуктивності, а за півгодини гриби не встигають відчутно впертися в ліміт спавну, розмножуючись тільки на деякій частині поверхів ферми. Побудуйте на таймерах і поршневих Т-тригерах генератор інтервалу А. Додайте 4 Т-тригера, що поділяють його на 16, і отримаєте час Б. Залишилося подати з цих 4 останніх тригерів сигнали на елемент «АБО», щоб вихід дорівнював нулю тільки тоді, коли все 4 тригера в нулі, і пропустити його через повторювач максимальної тривалості, щоб погасити з його допомогою т. зв. «Гонки станів», пов'язані з немгновенним перемиканням тригерів (докладніше про «гонках станів» можна почитати в літературі з проектування цифрової електроніки). Таким чином, кожні Б хвилин останні 4 тригера переходять в стан 0000 яке триває А хвилин. В цей час поршні деактивовані (відкриті) і вода тече. Б може ставитися до А і як 32:1, а не 16:1, якщо поверхів мало і вода протікає дуже швидко в порівнянні з часом наповнення грибних поверхів п'ятими грибами. Такий генератор має не 4, а 5 фінальних тригерів і виглядає так: (картинка 4).

Shroom5

4

Генератор тривалості А, крім останнього подільника і шматочка передостаннього, залишився справа за кадром.

Оскільки гриби не блокують ліміт спавну один одному, ферму червоних і коричневих грибів можна для економії місця поєднати. Тоді поверхи стануть ще ширше (при подовженою спавн-зоні вже 8×6) і приймуть такий вигляд:











У разі, якщо п'ятий гриб виросте в крайній північній або крайньої південної (на малюнку) лінії, для протилежної лінії він навіть не буде знаходитися в зоні ліміту! Це дає мізерну, але не нульову ймовірність появи шостого гриба і злегка збільшує продуктивність. Саме тому гриби одного кольору рознесені по обидва спавн-зонам.

Більш компактний варіант — «полуторка», в якій сід-зона має довжину 5, але заповнена різними грибами. Швидкість появи грибів там менше, але зате грибів кожного виду може вирости не по одному! Інтервали між змивами в такій фермі набагато (в рази) довше. Для ручного змиву такий варіант кращий, так як ферма може чекати годинами свого зайнятого господаря, не впираючись в ліміт спавну. Коротше, варіантів багато і різниця між ними не дуже кардинальна, в основному це справа смаку.








Слід зазначити, що у всіх випадках частина грибів при дотику води випадає не в потік, а в сід-зону, де і лежить до зникнення. Однак, альтернативою цьому може бути хіба що зниження висоти спавн-зони в порівнянні з сід-зоною, а це набагато фатальніший для продуктивності через двократного падіння ймовірності появи п'ятого гриба.

Невелике освітлення майданчиків, на які переливається вода з верхнього поверху, доцільно з тієї причини, що над ними не один, а три порожніх блоку. В результаті існує постійний ризик того, що наш худий довгий друг, який нам зовсім не друг, поцупить гриби з сід-зони. Особливо це стосується змішаних сід-зон, в яких поєднання грибів різного виду 3:2 може після крадіжки перетворитися в 1:4, а то і 0:5, що паралізує спавн. Спавн інших мобів ж вельми корисний, оскільки при змиві вони тонуть і дроп йде з грибами до «фермеру». Заради цього спавну іноді має сенс будувати базовий варіант ферми, тобто з одноколірними поверхами, і не висвітлювати їх.

Варіант ферми з гігантськими грибами[]

Теорія[]

Починаючи з версії Beta 1.8 можна вирощувати гігантські гриби за допомогою кісткового борошна. Однак там теж є свої елементи які повинні бути дотримані.

  1. Одне з головних це освітлення: у версіях новіше 1.2.4 при вирощуванні гриба на землі і траві потрібно освітлення не більше 12, на міцелії же можна садити при будь-якому освітленні. (Вони не вирощуються при сонячному світлі, виняток — на міцелії.)
  1. Розміри кімнати повинні бути 5 блоків у висоту і близько 10 блоків в ширину на одну клітинку для вирощування.

Слід пам'ятати, що тінь дерева цілком підходить для гриба. Листя блокує світло, але, не будучи непрозорим блоком, не перешкоджає зростанню гриба, так що при вирубці стовбура дерева і негайне (поки не випала листя) вирощуванні гігантського гриба він химерно вростає в залишки крони.

Вирощування гігантських грибів в Нижньому світі — елементарне заняття. Досить принести туди землі і кісткового борошна. У Нижньому світі немає проблеми затемнення і укриття гриба від неба. Однак, всякий фармінг такого роду навряд чи може бути автоматизований повністю і швидше відноситься до способів швидко отримати їжу з розвитком бурхливої ​​діяльності, а не до неквапливого накопичення ресурсів без будь-яких зусиль.

Advertisement