Minecraft Wiki
Register
Advertisement

Ця стаття — про техніку безпеки в світі Minecraft. У ній описані поширені помилки початківців гравців.

Увага: Тут, якщо не вказано інакше, передбачається, що ситуація відбувається в режимі гри «Виживання», без зміненого поведінки гри шляхом модифікацій, команд консолі і зовнішніх програм.

Можлива смерть[]

Не грайте з вогнем[]

Найпростіше правило: якщо ненавмисно запалити хоча б один блок, можна залишитися без будинку. Притому швидкість поширення вогню по листю дерев дозволяє лісових пожеж спустошувати великі території. Щоб уникнути цього, слід будувати будинки з негорючих матеріалів. У статті "Вогонь" наведено список горючих блоків.

Не копайте під/над собою[]

Копаючи під собою, можна провалитися в печеру і розбитися/бути вбитим мобами; впасти в підземне озеро з лавою і згоріти; докопатися до скарбниці і бути вбитим тутешніми мобами.

Якщо копати над собою, то гравця може затопити водою або лавою; засипати гравієм або піском і задушити; на гравця може впасти моб (в тому числі ті ж самі монстри зі скарбниці). Якщо це — кріпер, то він вибухне моментально.

Застосовуючи певні методики, копати під і над собою все-таки можна (з особливою обережністю). Для того, щоб уникнути проблем при копанні під себе, потрібно стояти посередині двох блоків і копати їх по черзі — тоді завжди можна встигнути побачити, що внизу печера або озеро лави і другий блок копати не варто. Проблеми копання над собою вирішуються смолоскипом, встановленим на нижній блок (від падіння гравію і піску з наступним задухою), і наявністю блоків (землі, кругляка і т.д.) В панелі швидкого доступу для захисту від лави і води. Проблема з падінням в яму кріпера не вирішується, але в силу вкрай малу ймовірність такого події їм можна знехтувати.

Захист грубою силою при копанні вниз становить як мінімум залізна броня, лук і меч, зачаровані від падіння черевики і «табельну пляшечку ТБ» з зіллям вогнестійкості (точніше, дві — вибуховий і звичайний, звичайне можна не встигнути випити, вибуховий не завжди буває про що поруч розбити і ефект може виявитися секунд на 10). Відпрацюйте до часток секунди миттєве перемикання на одну або іншу за обставинами, перш ніж братися копати строго вниз на хардкорі. Також необхідна повна ситість, опціонально бажано вибухове зілля миттєвого зцілення і, звичайно, хороший досвід боїв, в ідеалі — в серії Super Hostile.

Захист грубою силою при копанні вгору — це всього лише залізна броня, трохи блоків, відро води і місце, куди можна швидко відступити, ну і ситість, зрозуміло. Лава і вода милостиво попереджають про швидку появу, тому процедура «вибив, підстрибнув, заткнув вище і далі вниз до потрібного рівня, згасити» скоро доводиться до автоматизму. На хардкорі знадобиться стабільно-швидко працюючий комп'ютер і хороша, безглючна миша. Ну, і деякі шутерні навички, природно. Пам'ятайте, що гаситися можна тільки в стороні від лави, якщо не хочете замуруватися в камені або в нижніх шарах лави, під кіркою обсидіану.

Не намагайтеся полювати на кріпера без зброї[]

Якщо гравець недосвідчений, то йому бажано вступати з кріпера в рукопашну сутичку тільки при наявності належного зброї (наприклад, алмазного меча). Бажано використовувати кам'яний і більш потужні мечі. Використання лук і бігу (особливо бігу при сутичці з кріпером, якщо навколо немає або дуже мало мобів і багато місця для відступу) значно підвищить шанси гравця на виживання.

Не ночуйте під відкритим небом[]

Це очевидно. Вночі на поверхні спавняться ворожі моби, і багато початківці і неекіпірованні гравці приречені на смерть. Так що краще слід уникати цієї затії.

Якщо гравцеві необхідно пройти велику відстань і немає часу вночі влаштувати повноцінний нічліг, то слід:

  1. Мати достатньо міцну броню і потужна зброя, знати тактику ведення боїв проти мобів;
  2. Або влаштувати швидке укриття для ночівлі.

Не зберігайте ТНТ і лаву, встановлюючи їх як блок[]

Навіть якщо встановлено мирний рівень складності, краще не слід зберігати ТНТ і лаву, поставивши його як блок куди-небудь. Один необережний рух може знищити все, що є.

Але, оскільки ТНТ вимагає підведений до нього сигналу червоного пилу або вогню, його можна поставити туди, де точно ніколи до нього не буде проведена червоний пил і до нього не добереться вогонь.

Лава ж є рідиною і, до того ж, може спалювати горючі блоки і запалювати той же ТНТ, так що її слід замикати в надійних, міцних і негорючих (частіше булижнікових) боксах, або взагалі тримати в відрах.

І ТНТ, і відра лави можна помістити в скриню або рамки. Можна також зберігати в інвентарі, але слід проявляти обережність, якщо тримати їх в руках (див. Не бігайте з відром лави в руці).

Намагайтеся уникати бою з мобами Нижнього світу без необхідності[]

Ґаст майже недосяжний для меча (виключення: використання вудки, щоб потягнути ґаста до себе; спавн в печері з низькою стелею, але це трапляється досить рідко), підстрелити його теж нелегко, а його кулі завдають величезних руйнувань. Можна побудувати укриття з кругляка (або іншого матеріалу, який витримає атаку ґаста, а саме зі вибухостійкого більше 20).

Зомбі-свинолюди ходять великими групами, і, якщо на одного з них напасти, на допомогу йому кидаються все зомбі-свинолуди в радіусі 32 блоків навколо пораненого зомбі-свинолюдину, так що краще не атакувати їх, якщо не потрібні гнила плоть і золоті самородки, які можна отримати відповідно вбивством зомбі і крафтом із золотих злитків.

Скелет-висушувач завдає дуже неприємний ефект (висушування), та й взагалі досить сильний, але з нього при смерті випадають вугілля і кістки, які також легше отримати в звичайному світі.

Будуйте будинки з стійких до вибуху і вогню матеріалів[]

Тільки новачок буде будувати будинок із землі, скла або піску. Один вибух кріпера або ТНТ — і можна попрощатися зі своїм будинком. Та й до гріферству такий будинок набагато менш стійкий, ніж, наприклад, з кругляка. Кругляк — досить поширений блок, з нього цілком можна будувати будинок. А якщо його переплавити в камінь і зробити кам'яну цеглу, то будинок буде ще й красиво виглядати. Також не рекомендується будувати будинки з дощок, вовни і будь-яких інших горючих матеріалів, так як кресало/лава можуть запросто спалити будинки з горючих матеріалів. Див. Не грайте з вогнем.

Використовуйте проти мобів тільки призначене для цього зброю[]

Завжди слід використовувати зброю: меч, лук, кресало, ТНТ, вогненна куля, відро лави (та й то останні чотири досить небезпечні і для самого гравця — йому може бути завдано шкоди від вибуху або початися пожежа). Інші інструменти, може, і завдадуть шкоди в рукопашній, але їх шкоди ненабагато перевищує втрати від кулаків, а зношуються вони набагато швидше. До того ж мечем можна блокувати атаку (до версії 1.9). Але при правильно обраній тактиці мобу можна вбити руками, правда, для цього потрібно грамотна оцінка обстановки і наявність вільного місця. Однак намагатися вбити кулаками скелета дуже небезпечно, і ймовірність смерті дуже висока. Але якщо ви пішли за деревом, а в цей час настала ніч або з печери вилізло кілька мобів, з невеликою ймовірністю їх можна перемогти. Просто залезьте в воду і бийте їх. (Примітка: проти скелета така тактика не підходить). Детальніше в статті Тактика ведення бою проти мобів.

Не підривайте ТНТ занадто близько до себе[]

Якщо можливо, підведіть провід і висадіть з укриття. Якщо в розпорядженні тільки кресало, використовуйте на заряді праву кнопку миші і біжіть або побудуйте стіну (стіна 4х4 товщиною в блок з будь-якого матеріалу зменшить втрати від вибуху до половини сердечка). Та й взагалі ТНТ краще висаджувати у вільній місцевості. Однак можна поставити прямо перед динамітом будь-який блок і ви отримаєте шкоди лише в половину серця.

Часто ТНТ використовується для розширення горизонтального штреку 2х1. Здавалося б, завдання просте — відступаючи, встановлювати через кожні 4 блоки на підлогу по одному блоку ТНТ, а вийшовши з штреку — підірвати крайній. Однак пам'ятайте, що при цьому ви рухаєтеся спиною вперед по коридору, та ще відрізаєте собі зворотний шлях, та ще відрізаєте його вибухівкою! Неважко здогадатися, що будь-який сюрприз може стати останнім. Не захоплюйтеся довжиною штреку: якщо вона більше 24 — в іншому кінці щось може отспавніться або його доведеться висвітлювати, витрачаючи час і смолоскипи. Закривайте вхід, щоб ніхто не увійшов зовні. Уникайте всього, що може підпалити ТНТ з іншого боку — активовані вибухом блоки можуть вилетіти з штреку, як з гармати, вам під ноги. І все-таки це досить зручний спосіб швидко зробити широкий штрек і, ймовірно, знайти на зрізі край якийсь жили; ну, а ТНТ у власника хорошою мобоферми зазвичай хоч весь Енд знеси, хоч під ферму золота 64х64 в Нижньому світі розчищав.

Позначте свій шлях[]

У підземеллях або в лісі зовсім неважко заблукати. Тому намагайтеся залишати мітки з рукотворних блоків, запам'ятовуйте орієнтири, найкраще запам'ятовувати координати свого будинку. Також добре допомагає доріжка з червоного пилу, що веде у вхід в житло (по ній неможливо заблукати). Детальніше — дивіться Орієнтування на місцевості.

Намагайтеся менше перебувати на одному і тому ж місці[]

Постійне перебування на одному і тому ж місці призводить до поліпшення екіпіровки ворожих мобів і модифікації їх штучного інтелекту. Іншими словами, якщо ви довго будете перебувати в одному і тому ж місці, ворожі моби стануть розумнішими і будуть сильніше екіпіровані. Якщо ж ви будете довго перебувати в селі, зомбі можуть заразити всіх жителів і потім напасти на вас. Також при вбивстві цієї армії зомбі почнуть спавнитись нові, що ще більше ускладнить проблему.

Не заходьте в невідомі вам портали[]

Заходячи в незнайомі портали на сервері, будьте готові, адже є ризик, що ці портали або забудовані блоками, або залиті лавою. У першому випадку (якщо портал запривачено) ви не телепортуєтесь і застряє в пеклі. Ось рада на перший випадок — бігайте, втрачайте голод, щоб померти і повернутися в нормальний світ. Речі ви не повернете, але продовжите виживання на сервері.

Не бігайте з відром лави в руці[]

Якщо ви випадково промахнетеся і натиснете не туди, то таке на перший погляд невинне дію може стати причиною вашої смерті з перманентної втратою вмісту інвентарю.

Оточуйте камін негорючими блоками[]

Якщо у вас дерев'яний будинок і ви забули поміняти стіни, підлогу і стелю, то ви можете розпрощатися зі своїм будинком.

Не ставте камін в дерев'яному будинку[]

Так, камін красиво виглядає, особливо в поєднанні з дерев'яним паркетом або килимом з кольорової вовни. Але ще гарніше виглядає ваш палаючий будинок з горючих матеріалів! Тому перш, ніж запускати камін, переконайтеся, що на відстані як мінімум 2 блоку немає нічого з горючих матеріалів.

Не залишайте діри в стінах житла[]

Будинок зроблений для того, щоб захищати гравця від решти світу, а через дірки легко можуть пролізти моби, що робить будинок безглуздим. Для вікон використовуйте скло або скляні панелі, для бійниць підійде хвіртка. Кращий варіант — будинок на висоті (ні на горі, а на стовпі). Гарантія, що туди ніхто не залізе. Кріпери можуть вибухнути, якщо підійдуть близько. Скелети вистрілять в гравця через дірку хоча б в 1 блок.

Марнотратство/втрата ресурсів[]

Не витрачайте їжу даремно[]

Не треба їсти смажену свинину або хліб (або ще щось, що додає до шкалою голоду більше однієї іконки), якщо у гравця відсутня всього половина іконки голоду. Цим можна тільки витратити їжу майже даремно. Краще з'їсти торт (або печиво) або почекати, поки іконки голоду не зменшаться. Використовувати торт в такий момент краще не треба, так як він розрахований на семиразове використання.

З іншого боку (з урахуванням наявності прихованої шкали насичення), перед довгим і важким боєм має сенс з'їсти щось зайве, щоб якомога довше не почала падати шкала ситості. На мирну працю і епізодичні сутички це не поширюється.

Не здобувайте цінну руду без відповідної екіпіровки[]

Якщо є максимум кам'яна кирка і попереду діаманта руда, краще повернутися додому (або переплавити наявну неподалік залізну руду прямо на місці) і скрафтіть залізні інструменти. Найцінніші руди — (червона, смарагдова, золота і діамантова), будуть просто втрачені, якщо їх отримати не залізної або алмазної киркою. Якщо руда руйнується занадто довго (більше 2 секунд), необхідно припинити видобуток і взяти більш просунуту кирку.

Це саме можна сказати і до обсидіаном, але для його видобутку потрібно алмазна кирка, так як нею він видобувається за 9,375 секунд, або менше, якщо кирка зачарована на "Ефективність". Будь-яким іншим інструментом або рукою він руйнується без дропа, а також в рази довше.

Не витрачайте інструменти з рідкісних матеріалів даремно[]

Якщо потрібно копати гігантську шахту, а в розпорядженні є діамантна кирка і десяток кам'яних, краще використовувати кам'яні. Час, витрачений на копання кам'яними кирками, все одно менше того часу, який буде витрачено на пошуки діамантів для нової кирки. Кирки з цінних руд (золота, залізна, діамантна) краще залишити на самий крайній випадок. Але завжди майте їх при собі! Можна так «вдало» замуруватися, що тільки пара ударів алмазної киркою в сторону встигнуть врятувати від задухи, а кам'яної — вже немає.

Пам'ятайте, що магія може зробити алмазну кирку міцної, але не може зробити все 10 кам'яних кирок швидкими. Якщо шахта терпить — може бути, почати з ферми досвіду?

Не забувайте прибирати коштовні предмети в скриню[]

Рекомендується прибирати все цінне в скриню при поході в підземелля, а також робити невеликі «заначки» в процесі, якщо підземеллі виявилося дуже великим і заплутаним. Пам'ятайте: від випадкової смерті не застрахований жоден гравець. А ще бажано робити покажчики або мітки, оскільки можна набрати дуже багато речей і заблукати. Звичайно, можна зробити барикаду, тільки можна померти від голоду. Також можна вибратися з печери, прокопавши вгору по діагоналі або поставивши блоки під собою, але можна опинитися в зовсім незнайомому місці. Але якщо є компас, завжди можна вийти. І невеликі рекомендації. Візьміть з собою в печеру стопку смаженої свинини або яловичини (курятина небажана, тому що вона поповнює менше очок голоду). Також беріть з собою в печеру вудку і відро води. Якщо правильно вилити воду і грамотно оцінити траєкторію закидання вудки, можна зловити рибу. Якщо Вам попалася дуже велика печера, то робіть рукотворні стіни з кругляка, землі, гравію та інших підручних матеріалів там, де Ви все обійшли і зібрали. Якщо Ви знайшли такі цінності як червоний пил, смарагди, золото, багато заліза і діаманти, рекомендуємо повернутися додому і покласти це все в скриню, щоб не втратити здобуте при можливу смерть.

Не вбивайте тварин, які дропають м'ясо, зброєю, що не підпалював їх[]

Якщо ви взяли з собою на полювання за свинями/коровами/курками/вівцями кресало/відро з лавою, то спаліть свиню/корову/урку/вівцю, клацнувши правою кнопкою миші на блок, на якому стоїть потрібний моб. Так Ви економите час і вугілля на підготовку (так як з свині/ корови/курки/вівці, якщо вона померла палаючою, м'ясо випадає вже смажене), а також не витрачаєте даремно міцність свого меча. Тільки стежте за водоймами (вода гасить мобів) і палаючими предметами (див. Розділ «Не грайте з вогнем»), а також не використовуйте в дощ (дощ гасить вогонь і палаючих мобів). Але пам'ятайте, що лава безповоротно знищує дроп. Хоча всю роботу можна полегшити зачарованія меча на "Змова вогню".

Не годуйте вовків чимось, крім свинини або гнилої плоті[]

В принципі, Ви можете годувати вовків чим завгодно, але це буде безглуздо, так як тільки свинина і плоть можуть відновити здоров'я вовку. А гнила плоть непридатна для гравця через нетравлення, але прекрасно відновлює здоров'я вовків. І ще: не годуйте вовків, якщо їх хвіст знаходиться під прямим кутом до ніг. Це означає, що у них майже повне здоров'я, і вони їдять все, аби дали, але не відновлюють здоров'я.

Намагайтеся ставити будинок на/біля місця спавн[]

У разі вашої смерті ви мало того що втратите всі свої предмети з інвентарю (якщо чанкі з лежачими речами були завантажені, і ви не зумієте до них повернутися протягом 5 хвилин), так ще й ризикуєте втратити своє житло, якщо воно розташоване далеко від місця cпаунf. Але якщо вже ви побудували житло досить далеко від cпауна, то спробуйте зробити наступне:

  • Запам'ятайте напрямок від будинку до cпауну і навпаки.
  • Запишіть координати будинку і Спавн.
  • Побудуйте на спавны і вдома портал в Нижній світ і з'єднайте з'явилися в Нижньому світі портали.
  • Якщо спавн розташований на острові, посадіть там дерева для того, щоб в разі чого можна було скрафтіть човен і побудуйте невеликий причал.
  • Краще всього поспіть вдома, щоб там зробити точку відродження.

Ці хитрощі допоможуть вам повернутися додому в разі смерті або прийти на спавн, наприклад, за щойно зайшли на сервер іншому. Якщо активовані чит-коди, можна скористатися не зовсім чесної командою /spawnpoint — вона встановить на ваших координатах точку особистого спавну (для установки точки спавна всіх гравців потрібно використовувати команду /setworldspawn)

Інше[]

Не носіть багато інструментів[]

Ця рада може здатися дивним. Але все дуже просто: верстак, 128 (2 × 64) палиць і 192 (3 × 64) одиниць матеріалу, з якого будуть зроблені ваші кирки, будуть займати набагато менше (приблизно в 10 разів) місця, ніж 64 кирки, скрафченні в будинку і принесені в шахту (6 місць в інвентарі проти 64).

Не робіть занадто багато дощок і палиць[]

Пам'ятайте, що колода — це «стислі» дошки. І якщо у вас буде дуже багато дощок і палиць, то вони заповнять весь інвентар. Це саме можна сказати і до будь-якого ресурсу, який при крафт дає більше ресурсів, ніж було використано.

Не робіть самогубство в хардкорі[]

Це призведе до блокування і видалення світу або перманентної (довічної) блокування на сервері. Хоча можна використовувати резервну копію карти, але ви повинні регулярно оновлювати її, щоб не довелося довго відновлювати. З версії 1.9 також можна піти нечесним шляхом: натиснути «Спостерігати за світом», а потім прописати собі /gamemode 0.

Носіть з собою відро води[]

Відро води — це дуже корисна річ, особливо в шахті. За допомогою нього можна залити лаву, спуститися з великої висоти, піднятися на недоступну точку, позбудеться від агресії ендерменів в самому Енді.. Також відро води може допомогти в битві з такими мобами як зомбі. Загалом, дуже корисна річ на всі випадки життя.

Відпрацюйте аппликатуру до автоматизму[]

Просто відпрацюйте аппликатуру. Виробіть свій стандарт, наприклад, 1 = меч, 2 = лук, 3 = діамантна кирка, 4 = діамантна лопата, 5, 6 — по поточним потребам, 7 = кругляк (не менше 16), 8 = зілля вогнестійкості, 9 = смолоскипи і навчитеся при небезпеки перемикатися миттєво і без роздумів. Зрештою, з-під овечої шкури пісочниці частенько проступає вовчий оскал 3D-шутера, особливо на горезвісному хардкорі.

Advertisement