Minecraft Wiki
Register
Advertisement

За допомогою червоного каменю в Minecraft можна побудувати телеграф, який буде працювати так само, як і справжній, посилаючи серії електричних імпульсів на довгі дистанції і розшифровуючи їх на іншому кінці дроту. Існує безліч варіантів його споруди, від простого миготливого червоного смолоскипа до величезних машин, здатних зберігати, редагувати або видаляти повідомлення перед тим, як відправити їх одержувачу. У цій статті буде розказано, як створити такі пристрої і як ними управляти.

Example Telegraph - Outside

Вид на телеграф середнього розміру.

Як це працює[]

Все телеграф, незважаючи на те, наскільки вони прості або складні, вимагають трьох речей — передавача, каналу зв'язку та приймача.

  • Найчастіше для передавача використовується важіль. Все інше, таке як кнопка або натискна пластина, не може бути використано для створення повідомлення, тому що вони залишаються включені як мінімум секунду. Важіль ж, навпаки, може бути виключений тоді, коли цього захоче гравець, дозволяючи створювати короткі імпульси, необхідні для телеграфного мови, такого як Код Морзе.
  • Зазвичай після цього сигнал подається на інвертор, тому що червоний смолоскип (найпоширеніший тип приймача) світиться без зовнішнього сигналу. Однак це тільки питання подання інформації, і не так важливо, чи буде палаючий смолоскип означати сигнал, а згаслий — його відсутність, або навпаки.
  • Потім йде канал зв'язку, що дозволяє посилати повідомлення. Гранична дальність роботи телеграфу залежить від рендеринга (при виході провідника за межі активного простору, сигнал переривається). Він складається з дроту і, в залежності від його довжини, повторювачів, встановлених через кожні 14 блоків дроти. Його слід протягнути від станції відправника до станції одержувача.
  • Приймачем може бути що завгодно, від червоних смолоскипів, які блимають при проходженні сигналу, до кімнати заповненої повторителями і яка б показала все повідомлення.

Складові телеграфу[]

Передавачі[]

Передавач — механізм для відправки серії імпульсів приймача, незалежно від того, чи створює він їх або просто посилає повідомлення збережене в пам'яті. Їм може бути один з трьох об'єктів — важіль, клавіша, або натискна пластина.

Важіль[]

Важыль — найпоширеніше і загальновизнане пристрій з передавачів і найзручніший вибір практично в будь-якому розкладі. Ними можна відправляти довгі або короткі імпульси, такі які хоче посилає. Також він є найточнішим поданням справжнього телеграфного ключа.

Клавіша[]

Клавіша удобна тем, что для подачи сигнала нужно нажать её один раз, а не два, как рычаг, однако не даёт возможности передавать сигналы разной длины. Эта проблема легко решается установкой двух кнопок: каменной и деревянной.

Натискна пластина[]

Натискні пластини можна використовувати і як клаіші, і як важелі, проте вони досить незручні. Однак, є можливість використовувати їх унікальну здатність бути активованими мобами. Кілька пластин можуть бути розташовані в різних частинах печери і приєднані до однієї лінії тривожного телеграфу, згаданого вище. Якщо який-небудь моб (а в печерах спаун тільки ворожі моби) настане на пластину, вона ініціює сигнал тривоги, і гравці десь в іншому місці будуть сповіщені про необхідність прийняти дії.

Приймачі[]

Redstone Repeater - Receiver

6-бітний приймач на основі повторювачів.

Приймач забезпечує відображення повідомлення, посланого з сусідньої станції. Він може складатися з червоних смолоскипів, або з повторителей.

Смолоскип з редстоуну[]

Смолоскип з редстоуну — простий і компактний приймач, що відображає кожен імпульс відразу ж, як тільки він прийде від відправника. Він не записує, що не зациклює і не відображає всі повідомлення, і воно не може бути легко зрозуміле без сильних знань мови, на якому йде передача. Він найбільш поширений в односторонніх і класичних системах, де найбільш важливі простота і миттєве відображення повідомлення. Також, це єдиний приймач, який можна встановити на стіну.

Повторювач[]

У найпростішому варіанті, повторювачі можуть бути використані як і червоні смолоскипи. Хоча для їх роботи потрібно зробити імпульси довше, і їх не можна встановити на стіну, вони дуже зручні якщо розташувати кілька штук в ряд. Таким чином, одержувач може відразу побачити більшу частину повідомлення (або його всього, якщо лінія повторювачів досить довга). Час яке відображається сигнал, можна налаштувати змінивши затримку повторювача. Ця система може бути закольцована так, що одержувач зможе переглядати його необмежену кількість разів. Слід зауважити, що тоді буде потрібно стирає пристрій, і повідомлення не зможе бути більше певної довжини.

Музичний блок[]

Прийом сигналу на музичний блок значно зручніше двох попередніх способів (немає необхідності постійно стежити за приймачем, можна просто збільшити гучність колонок), але для коректної роботи замість довгого сигналу тире необхідно надсилати два коротких з мінімальною затримкою.

Лампа[]

На відміну від червоного смолоскипа, вимагає інвертованого сигналу.

Компаратор[]

Незважаючи на дорожнечу створення мережі на компараторах, це єдиний ефективний спосіб передачі шестандцатірічного сигналу. При цьому компаратор все ще передає довжину символу. Дозволяє значно зменшити загальну довжину повідомлення, не втрачаючи його значення.

Екрани предпросмотру[]

Екран предпросмотра це зазвичай додатковий приймач, встановлений поруч в передавачем, і дозволяє переглядати повідомлення перед відправленням.

Закільцьовані екрани і стиратель[]

Loop and Eraser - Receiver

12-битный приемник с петлей и стирателем.

Закільцьований екрани — корисне доповнення як до приймача, так і до екрану попереднього перегляду. Для його створення кінець екрану підключається до початку, і повідомлення повторюється нескінченно, поки стирач не буде включено. Стиратель абсолютно необхідні при створенні закільцьованого екрану. Вони дозволяють стерти повідомлення і записати нове, поки їх сигнали змішалися. Всі пристрій вимагає схеми NOR, через яку повідомлення проходить і зациклюється (показано на малюнку справа).

Види телеграфів[]

Односторонні[]

One-Way Telegraph - Schematic

Односторонній телеграф з смолоскипьним приймачем.

One-Way Telegraph - Mine Wall

Приклад використання одностороннього телеграфу.

Повідомлення в такому телеграфі може бути створено тільки на одній станції, і послано в одному напрямку, що дуже урізує його можливості.

Схема показує основний принцип його побудови, де відзначені всі частини пристрою — передавач (1), інвертор (2), канал зв'язку (3) і приймач (4).

Незважаючи на це, це єдиний вид телеграфу, який має реальне застосування в одиночній грі. Якщо хтось має передавач в шахті, і приймач в будинку, він може використовувати його як наклейку для нагадувань, наприклад, що в цій шахті були діаманти. Розвиваючи цю ідею, можна припустити, що він може мати кілька смолоскипів в будинку, що показують, в який з шахт він знайшов діамант, або інший цінний матеріал. Приклад такого використання показаний зліва.

У багатокористувацької грі такий тип телеграфу може бути використаний для оповіщення про тривогу/подію, або про що завгодно, обговореної заздалегідь.

Класичний[]

Classic Telegraph-Room

Типова кімната з класичним телеграфом.

Classic Telegraph-Schematic

Схема класичного двостороннього телеграфу.

Будучи основним типом, класичний телеграф простий в будівництві, але складний у використанні. Він складається з одного важіля, одного інвертора, і одного червоного смолоскипа для кожного напрямку зв'язку. Справа показана схема простого двостороннього телеграфу. 1 і 2 — кімнати управління, А и В — інвертори. Зауважте, що відстань між двома інверторами може бути збільшено установкою потрібної кількості повторювачів. Класична конструкція дозволяє швидку побудову і простір всього лише 1×2×3 для кожної кімнати. В добавок, для її будівлі не потрібно знання логічних схем або споруди складних електричних ланцюгів, що робить її ідеальною для новачків у використанні червоного каменю.

З іншого боку, вам доведеться вчитися швидко читати і передавати повідомлення за допомогою коду морзе (або іншої мови на якому ви будете писати), і це створює деякі труднощі. Незважаючи на це, гравці все одно використовують цю схему, часто тому що їм подобається величезна схожість з реальними телеграф.

Тому, класична схема залишається найкомпактнішою, простий і дуже реалістичною. Але варто спробувати зробити більш складний варіант, з закільцьовування, стиранням і т.д.

Багатоканальні телеграфи[]

Хоч більшість типів телеграфів не піддаються класифікації через не дуже істотних відмінностей, багатоканальний телеграф варто виділити із загальної групи. В основному, завдяки його дізайну, кількості проводів потрібних для побудови і, відповідно, місця для нього. Наприклад, для трьохканального телеграфу потрібно прокласти шість ліній червоного проводу, і це тільки для створення простої схеми, без додаткових можливостей (таких як підключення всіх/кількох каналів одночасно)!

Поки це не дуже велика проблема на коротких відстанях, але кількість червоного пилу що вимагається для такого проекту, просто вражає. Тому, краще хоча б приблизно оцінити витрати, перед тим як починати будувати.

Втім, для створення багатоканального телеграфу можна обійтися і однією лінією в кожну сторону, однак буде потрібно установка перетворювачів паралельних сигналів від важелів в послідовність з одного боку і дешифратора такій послідовності з іншого. Така схема буде включатися і передавати сигнал тільки при натисканні на клавішу відправки (на відміну від звичайної схеми, в якій зміни на вході відразу ж відображаються на виході).

Азбука Морзе[]

Morse code rus eng

Азбука Морзе.

Найпоширенішим мовою для спілкування через телеграф є азбука Морзе, розроблений спеціально для цих цілей Самюелем Морзе в 1838 р. У ньому всі букви кодуються комбінаціями крапок і тире, і це чудово підходить для телеграфу — короткий імпульс означає точку, а довгий — тире. За одиницю часу приймається тривалість однієї точки. Тривалість тире дорівнює трьом точкам. Пауза між елементами одного знака — одна точка, між знаками в слові — 3 точки, між словами — 7 точок. Справа ви можете побачити таблицю з російськими і латинськими буквами і їх значеннями в коді Морзе.

Advertisement