Minecraft Wiki
Register
Advertisement

Такт (англ. Tick) — програмна одиниця часу Minecraft, на якій заснована вся ігрова механіка. Являє собою паузу між повторами циклу оновлень ігрового світу.

Ігровий такт[]

Ігровий цикл повторюється двадцять разів на секунду, тому такт — 120 секунди або 50 мілісекунд. Ігрова доба триває 24000 тактів або 20 хвилин.

За кожен такт трохи змінюються багато ігрові аспекти: рухомі об'єкти змінюють положення в просторі, моби перевіряють оточення і оновлюють поведінку, змінюються здоров'я і голод гравця під зовнішнім впливом і багато іншого.

Єдина річ, яка не залежить від ігрового циклу і тактів, — промальовування графіки. Промальовування відбувається в окремому, асинхронному циклі. Це захищає зображення від «гальм» ігрової механіки і навпаки — ігровий процес від повільної промальовування.

Такт блоков[]

Кожен чанк розділений по висоті на 16 секцій розміром 16×16×16. Кожен ігровий такт 3 випадкових блоків в кожної активної секції отримують особливий статус в обробнику — так званий «такт блоку». На більшості блоків це ніяк не відбивається, але деякі блоки використовують цей статус для випадкового за часом дії: рослини ростуть або вмирають; вогонь гасне, спалює блоки або перекидається на інші; лід тане; листя зів'яне, грядки висихають або зволожуються і так далі.

Так як «такт блоку» присвоюється випадково, не можна передбачити, коли блок отримає цей статус. В середньому, цей статус присвоюється блоку кожні 47 секунд, тобто з 50% ймовірністю блок оновиться менш ніж через 47 секунд або більше ніж через 47 секунд.

Деякі блоки, що реагують на ігровий такт, не обов'язково оновлюються кожну такт. Деякі чекають кілька тактів, інші реагують з певною ймовірністю. Це потрібно для більш повільного (як дерева) або більш безладного (як пшениця) зміни стану.

За допомогою команди /gamerule randomTickSpeed можна змінити кількість активних блоків в секції за такт, тим самим змінюючи загальну швидкість оновлення блоків. За замовчуванням значення дорівнює трьом.

На малюнку видно радіус поновлення блоків при знаходженні гравця на місці червоної позначки. Жовтим відзначені кордону чанків.

Такт отримують лише ті блоки, які знаходяться в межах циліндричної області радіусом 7-8 чанків (120-136 блоків від центральної осі) і висотою від 0 до 255, якщо дальність відтворення встановлена ​​на 8 і більше чанків. Це простір по горизонталі нагадує коло з дискретизацією по чанку. Навіть при дистанції промальовування в 32 чанка оновлюватися буде лише вищевказана область, тому такі явища, як зростання рослин і інші, пов'язані з тактом блоку, будуть відбуватися лише поблизу гравця. Це правило слід враховувати при проектуванні будь-яких ферм. Однак пічі можуть працювати і за межами даної області, так як не пов'язані безпосередньо з тактом блоків, але не далі промальовані простору.

Такт червного каменю[]

Такт червоного каменю триває два ігрових такту, тобто час проходження сигналу з точки А в точку Б можна збільшувати з кроком в 0,1 секунди. Такт червоного каменю тільки збільшує затримку, зменшити її не можна.

З короткими імпульсами довжиною в 1 такт червоного каменю в деяких випадках пов'язане нестандартну поведінку блоків. Наприклад, якщо активувати липкий поршень на один такт, він висуне блок, але не засуне його назад. Роздавальник не спрацює від імпульсу довжиною в 1 такт, але два таких імпульсу поспіль з інтервалом в 1 такт змусять його викинути предмет.

Створення такту червоного каменю[]

Single Tick Setup

Перший спосбів

Повторювач 12w42a

Другий спосіб

Repeater tick positions

Зліва направо: 1, 2, 3, 4 такта червоного каменю

Такт червоного каменю можна створити двома способами:

  1. Один такт червоного каменю можна створити, встановивши блок з червоним смолоскипом на одну його грань і подати вхідний сигнал до цього блоку.
  2. Такт червоного каменю можна створити повторювачем. За замовчуванням він створює один такт: два смолоскипа повторювача зрушені один до одного. Правий клік мишею на повторителе розсовує смолоскипи, створюючи два і чотири такту червоного каменю.
Advertisement