Minecraft Wiki
Register
Advertisement

Дана стаття знайомить читача з особливостями роботи чистого (без модифікацій) сервера Minecraft поточної версії. На відміну від клієнта, поширюється безкоштовно через офіційний сайт гри. Інформація в цій статті була приведена у відповідність з версією 1.7.2.

Підготовка до роботи[]

Завантаження необхідного ПЗ[]

Для роботи сервера потрібно встановити на Ваш ПК пакет Java. Його можна завантажити на цій сторінці. Але якщо клієнт "Minecraft" запускається, то це індикатор того, що даний пакет вже встановлено на комп'ютер. (Тепер minecraft можна встановити через інсталятор, який сам завантажує для себе Java. В цьому випадку вам все одно потрібно встановити Java).

Для того щоб завантажити сервер, потрібно перейти на сторінку завантаження офіційного сайту. Натисніть на посилання збережіть файл в окремій директорії, яка буде основною для Вашого сервера. При створенні сервера Linux або OS X основний директорією сервера є робоча директорія; використовуйте команду cd /шлях/до/сервера/.

Створення та налаштування сервера[]

Знайомство з параметрами сервера[]

Коли завантажений файл виявився в майбутній папці сервера, запустіть його і почекайте, поки закінчиться процес генерації рівня. Ви побачите, що у Вашій папці з'явилося кілька нових файлів і підпапок.

Розглянемо файл server.properties. Даний файл містить у собі всі основні параметри сервера. Відкрийте цей файл за допомогою будь-якого адекватного текстового редактора. Ви побачите приблизно такий вміст:

#Minecraft server properties
#Thu Jul 07 16:45:52 MSK 2016
generator-settings=
op-permission-level=4
allow-nether=true
level-name=world
enable-query=false
allow-flight=false
announce-player-achievements=true
server-port=25565
max-world-size=29999984
level-type=DEFAULT
enable-rcon=false
force-gamemode=false
level-seed=
server-ip=
network-compression-threshold=256
max-build-height=256
spawn-npcs=true
white-list=false
spawn-animals=true
snooper-enabled=true
hardcore=false
resource-pack-sha1=
online-mode=true
resource-pack=
pvp=true
broadcast-console-to-ops=true
difficulty=1
enable-command-block=false
player-idle-timeout=0
gamemode=0
max-players=20
max-tick-time=60000
spawn-monsters=true
view-distance=10
generate-structures=true
motd=A Minecraft Server

Опис параметрів[]

Параметр Значення За замовчуванням Опис
allow-flight true / false false Дозволяє гравцеві здійснювати польоти по світу Minecraft. Ця опція діє тільки на польоти в режимі Виживання і має ефект тільки при наявності відповідного плагіна (наприклад, Flight). На польоти в режимі Творчість ніяк не впливає.
allow-nether true / false true Даний параметр визначає можливість переходу в Нижній світ. Якщо відключити, всі гравці, що знаходилися в Нижньому світі, будуть переміщені в звичайний. Не впливає на перехід в Край.
announce-player-achievements true / false true Даний параметр визначає, чи повинен сервер відправляти в чат повідомлення про отримання досягнень.
difficulty Число (0-3) 1 Рівень складності::0 — Мирний
1 — Легкий
2 — Нормальний
3 — Складний
enable-command-block true / false false Дозволяє використовувати командний блок. Ця опція не генерується при першому завантаженні, а з'являється при першій спробі використання командного блоку.
enable-query true / false false Дозволяє активувати протокол GameSpy4 для прослуховування сервера (отримання інформації про сервер).
enable-rcon true / false false Дозволяє використовувати віддалений доступ до консолі сервера.
force-gamemode true/false false Якщо true, то при підключенні до сервера режим гри гравця зміняться на стандартний, зазначений у gamemode.
gamemode Число (0-3) 0 Стандартний ігровий режим, автоматично встановлюється всім вперше тим хто зайшов на сервер гравцям. Режим окремого гравця змінюється командою /gamemode.:0 — Виживання
1 — Творчість
2 — Пригода
3 — Спостереження
generator-settings ні Рядок Цей рядок задає шаблон генерації суперплоского світу. Див. суперплоскість для подробиць.
generate-structures true / false true Генерувати структури (скарбниці, фортеці, села…)
hardcore true / false false Включає на сервері режим Хардкор. Після смерті — бан, перепідключитися не можна.
level-name Ім'я папки world Назва папки з файлами карти, яку буде використовувати сервер під час гри. Дана папка розміщена в тому ж каталозі, де знаходиться сервер. Якщо її не виявиться, сервер автоматично згенерує новий світ і помістить його файли в папку з цією назвою.
level-seed Будь-яке допустиме зерно ні Вхідні дані (зерно) для генератора рівня. Якщо ви хочете створити випадковий світ — залиште це поле порожнім.
level-type DEFAULT / FLAT / LARGEBIOMES / AMPLIFIED DEFAULT Визначає тип світу.
max-build-height Число, кратне 16 (64 — 256) 256 Вказує максимальну висоту споруди на вашому сервері. Вище цього рівня можна буде ламати або ставити блоки. Місцевість може генеруватися вище цього рівня, також можна руйнувати блоки за допомогою ТНТ та вогню. Крім того, вище межі працюють відра (помилка).
max-players Число (0-2147483647) 20 Вказує максимальну кількість гравців на сервері.
motd Рядок не більше 60 символів A Minecraft Server Опис сервера, коротке при підключенні в списку серверів. Підтримує форматування тексту.
online-mode true / false true Цей параметр дозволяє включити/вимкнути перевірку автентичності преміум-обліківок користувачів, які підключаються до цього сервера. Якщо "false" — програма не буде перевіряти обліківки гравців і на сервер зможуть заходити гравці, в облікових записів яких відсутній статус «преміум-обліківка». Якщо значення "true", на сервер зможуть зайти тільки користувачі з преміум-обліківкою. Якщо перевірка облікових записів, відключена, на даний сервер зможуть зайти «пірати» і гравці, із підробленим ніком, що кілька небезпечно. Адміністратор, який створює сервер в такому режимі, не порушує умови угоди, оскільки дана опція була додана в список параметрів сервера навмисно — відключивши перевірку, можна, наприклад, грати в локальній мережі і без доступу до Інтернету.
op-permission-level Число (1-4) 4 Дозволяє змінювати права операторів.:1 — Оператори можуть ламати / ставити блоки всередині радіусу захисту території спавна.
2 — Оператори можуть використовувати команди clear, difficulty, effect, gamemode, gamerule, give, tp, і можуть змінювати командні блоки.
3 — Оператори можуть використовувати команди ban, deop, kick, і op.
4 — Оператори можуть використовувати команду /stop.
player-idle-timeout Число 0 Якщо не поставлено нуль, то гравці будуть автоматично відключатися від сервера, якщо вони нічого не робили протягом зазначеного часу (в хвилинах).
pvp true / false true Включає/відключає отримання шкоди гравцям від атак інших гравців на сервері. При "true" гравці зможуть «воювати» між собою, вбиваючи один одного. Якщо поставлено значення "false", гравці не зможуть наносити прямої шкоди один одному.
query.port Число (1-65535) 25565 Порт для отримання інформації про сервер. З'являється автоматично при enable-query=true.
rcon.password Рядок ні Пароль для віддаленого доступу до сервера. З'являється автоматично при enable-rcon=true.
rcon.port Число (1-65535) 25575 Порт для віддаленого контролю сервера. З'являється автоматично при enable-rcon=true.
resource-pack Ім'я файлу ні Розташування ресурсів, які сервер запропонує завантажити гравцеві при з'єднанні. В даному полі потрібно вказати пряме посилання на zip-архів.
server-ip Будь який дійсний IP-адрес ні Вказує IP-адресу сервера, який буде використовуватися іншими гравцями для підключення до сервера. Дане поле рекомендується залишати порожнім, але якщо ви хочете дати серверу особливий IP-адрес, то можна скористатися цим параметром, щоб встановити його.
server-port Число (1-65535) 25565 Даний параметр визначає значення порту в протоколах TCP і UDP, який буде використовувати сервер гри. Стандартний для Minecraft порт — 25565. Рекомендується не змінювати значення, так як для входу на сервер, який використовує стандартний порт, гравцеві буде достатньо набрати IP або DNS-адресу, без вказівки порту, а також при використанні інших портів є ймовірність того, що цей порт вже буде зайнятий іншим мережевим ресурсом. Якщо ви все ж хочете вказати порт вручну, вибирайте числа побільше і уникайте популярних портів: 80 і 8080 (web-сервер), 21 (ftp-сервер), 22 (ssh-сервер), 143 (imap), 6969 та 6881—6889 (bittorrent) та ін. Наприклад, порт 23000 підійде.
snooper-enabled true / false true Дозволяє серверу відправляти деяку статистику та дані розробникам.
spawn-animals true / false true Аналогічно spawn-monsters, але для доброзичливих мобів (корови, свині, вівці…).
spawn-monsters true / false true Якщо значення параметра true, то, як і в однокористувацькій грі, в нічний час і в темних печерах на карті будуть з'являтися ворожі моби і будуть намагатися нанести шкоду гравцям на сервері. Якщо значення false, ворожі моби (наприклад, скелети зомбі) не будуть автоматично з'являтися під час гри, проте їх можна заспавнити за допомогою яєць закликання. Всі, хто знаходилися на карті моби залишаться.
spawn-npcs true / false true Дозволити появі NPC в селах.
spawn-protection Число (1-100) 16 Радіус захисту території спавна в блоках (цю територію зможуть змінювати тільки оператори). Радіус 0 дає захист єдиного блоку, 1 — зони 3×3 і так далі. Ця опція не генерується при першому завантаженні, а з'являється, коли перший гравець заходить на сервер. Після 1.4.2 захист спавна автоматично відключається, якщо у сервера немає ні одного оператора.
view-distance Число (3-15) 10 Регулює радіус оновлюваних чанків для відсилання гравцеві. Для довідки: дальність промальовування Far у версіях 1.7 відображає область в радіусі 10 чанків.
white-list true / false false Дозволяє включати/відключати використання вайтліста на сервері. При true адміністратора сервера необхідно буде вручну додавати ніки гравців в білий список. Якщо встановлено значення false, будь-який гравець зможе зайти на сервер, знаючи його IP-адресу і порт. Адміністратори сервера мають можливість зайти на сервер незалежно від білого списку.
max-world-size Число (1-29999984) 29999984
Встановлює межу світу на вибраному радіусі, рахуючи від нульової координати. Встановлення кордону, що виходить за межі світу не зробить нічого.

Наприклад

  • Якщо вказаний радіус 1000 блоків, то ви отримаєте робочий простір 2000 х 2000 блоків.
  • Якщо вказаний радіус 4000 блоків, то ви отримаєте робочий простір 8000 х 8000 блоків.
network-compression-threshold Число 256 By default it allows packets that are n-1 bytes big to go normally, but a packet that n bytes or more will be compressed down. So, lower number means more compression but compressing small amounts of bytes might actually end up with a larger result than what went in.: -1 - disable compression entirely
0 - compress everything

Note: The Ethernet spec requires that packets less than 64 bytes become padded to 64 bytes. Thus, setting a value lower than 64 may not be beneficial. It is also not recommended to exceed the MTU, typically 1500 bytes.

resource-pack-sha1 Рядок blank Optional SHA-1 digest of the resource pack, in lowercase hexadecimal. It's recommended to specify this. This is not yet used to verify the integrity of the resource pack, but improves the effectiveness and reliability of caching.
use-native-transport true / false true Linux server performance improvements: optimized packet sending/receiving on Linux: true - Enabled. Enable Linux packet sending/receiving optimization
false - Disabled. Disable Linux packet sending/receiving optimization
max-tick-time Число (0 - (2^63 - 1)) 60000 The maximum number of milliseconds a single tick may take before the server watchdog stops the server with the message, A single server tick took 60.00 seconds (should be max 0.05); Considering it to be crashed, server will forcibly shutdown. Once this criteria is met, it calls System.exit(1).: -1 - disable watchdog entirely (this disable option was added in 14w32a)
broadcast-console-to-ops true / false true

Перша строка "#Minecraft server properties" необхідна для визначення сервером, що це саме той чинний файл server.properties, який він буде використовувати в даний момент.

Друга строка "#Fri Jan 12 22:12:44 EET 2018" описує дати останньої зміни сервером даного файлу. Важливо пам'ятати, що сервер бере ті дату і час, на які встановлені операційною системою.

Формат:

'#' <Перші три літери дні тижня англійською мовою> <Перші три букви місяця англійською мовою> <Число> <Час ГГ:ХХ:СС> <Часовий пояс> <Рік>

Безпосередньо перед початком гри на сервері ви можете налаштувати зазначені вище параметри сервера.

  • Поле server-ip краще всього залишити порожнім — гра сама визначить і налаштує даний параметр. Але якщо ви хочете присвоїти сервера особливий IP-адресу, то можете змінити цей параметр.
  • Поле gamemode вказує на ігровий режим, який автоматично буде включений всім гравцям, які зайшли на сервер. Ігровий режим для конкретного гравця можна змінити під час роботи.
  • Якщо ви увімкнули white-list, зробіть себе оператором або додайте себе в білий список.
  • При заповненні поля max-build-height невідповідним числом сервер автоматично підбирає найближчим число, можливий для використання.

Будь-яка зміна налаштувань у файлі вимагає перезавантаження сервера. Крім того, сервер іноді може записувати зміни у файл, тому перенастроювання краще проводити при відключеному сервері.

Налаштування підключення до сервера[]

Варто відзначити, що на сервері можуть одночасно грати гравці як з локальної мережі, так і з мережі Інтернет.

Підключення до власного сервера[]

Якщо ви тримаєте сервер на тому ж комп'ютері, на якому збираєтеся грати, для підключення достатньо ввести адресу 127.0.0.1 або localhost. Ця адреса задіює віртуальний мережевий інтерфейс (loopback), який доступний завжди, навіть якщо у комп'ютера немає мережевої карти.

Якщо ви не можете підключитися навіть через петлевий інтерфейс, це привід перевірити налаштування антивіруса і фаєрволу. Додайте до виключення Minecraft Server і порт 25565.

Сервер в локальній мережі[]

Процес налаштування сервера гри по локальній мережі набагато простіше створення доступного з Інтернету, і є більш простим у плані виникнення помилок при підключенні до сервера.

З версії 1.4.2 ви можете відкрити свій світ з однокористувацької гри для локальної мережі, для цього досить завантажити світ, натиснути паузу і вибрати "Відкрити світ для локальної мережі". Проте, такий спосіб дещо обмежує можливості власника сервера.

Підключення до локального сервера[]

Щоб гравці змогли підключитися до вашого сервера, їх комп'ютери повинні бути об'єднані з комп'ютером-сервером локальної мережі (LAN). У рядку введення IP-адреси сервера вони повинні написати внутрішній IP-адреса комп'ютера, на якому створено сервер. Локальний IP-адреса бажано повинен бути статичним (бути прописаним у налаштуваннях мережевого підключення вручну) або прив'язаним до MAC-адресу.

В якості локальної мережі може виступати як ваша домашня локальна мережа, так і локальна мережа провайдера або псевдолокальная мережу (VPN), що надається програмами зразок Hamachi.

Визначення внутрішньої IP-адреси[]

Файл:Internal-IP.png

Визначення внутрішньої IP-адреси сервера під керуванням Windows.

Файл:Internal Ip Linux.png

Визначення внутрішньої IP-адреси сервера під керуванням Linux.

Щоб дізнатися внутрішній IP-адрес мережного з'єднання, на якому ви створюєте LAN сервер виконайте наступні пункти:

  • Windows
  1. Натисніть комбінацію клавіш на клавіатурі Windows + R
  2. У вікні «Виконати» введіть в рядку введення cmd
  3. У новому вікні напишіть команду ipconfig

Після цього програма нижче відображено основні дані про мережі, до яких підключений комп'ютер. Внутрішній IP-адреса відповідає рядку «IP-адреса» в блоці «Home Network — Ethernet адаптер:».

  • Linux, OS X
  1. Виконайте в терміналі команду ifconfig
  2. Ваш локальний IP-адреса вказаний після "inet addr" або "inet" у секції вашого мережевого інтерфейсу.

Налаштування сервера для гри по Інтернету[]

Для того, щоб зрозуміти можливість підключення до вашого сервера з Інтернету потрібно спочатку визначити тип IP-адреси, яка використовується. Дана інформація може бути розміщена в умови договору з провайдером інтернету або на особистій сторінці користувача на сайті провайдера.

По-перше, провайдер може надавати виділений IP-адресу, який присвоєно саме вам (тобто у вас прямий вихід в Мережу), а може використовувати один зовнішній адреса для багатьох користувачів. У першому випадку проблем з налаштуванням доступу бути не повинно, і вам достатньо розібратися зі своїм обладнанням. Однак якщо ви знаходитесь в локальній мережі провайдера, ваш комп'ютер не буде видно з Інтернету і доступ до сервера буде неможливий. Можливо, провайдер може надати зовнішній адресу як додаткову послугу.

Для того, щоб розрізнити зовнішній і внутрішній адресу, варто порівняти адресу, під яким ви видно в мережі та адресу, який отримує ваш комп'ютер або роутер/модем, підключений до лінії провайдера (як правило, доступний за адресою 192.168.1.1 або 192.168.0.1). Існує багато сайтів, які визначають IP-адреса відвідувача в онлайн-режимі.

Крім того, ваша адреса може бути постійним, статичним, або змінюватися при кожному перепідключенні до провайдера, тобто бути динамічним. Найлегшим способом визначення типу адреси є перепідключення модему і порівняння зовнішніх IP-адрес. Якщо після повторного підключення модему IP-адреса змінилася, то це означає, що у вас динамічний IP-адресу. Динамічні адреси є більш поширеними, ніж статичні, але при створенні сервера гри рекомендується мати статичний IP-адресу, так як динамічний адресу змінюється при кожному перепідключенні до провайдера (і вам доведеться постійно повідомляти нову адресу вашим гравцям). Тим не менш, статична адреса - необов'язкова умова для роботи сервера.

До того ж, існують сервіси (в тому числі і безкоштовні), надають домени третього рівня, наприклад, dyn.com/dns/. Оновлення адреси проводиться зазвичай за допомогою спеціальної програми, яку ви повинні будете встановити на комп'ютер, але деякі модеми та роутери можуть самі виконувати цю функцію (подивіться в інтерфейсі маршрутизатора на предмет Dynamic DNS). Багато провайдерів пропонують статичний IP-адресу в якості додаткової послуги.

Підключення до сервера[]

Щоб підключитися до Вашого сервера, гравці в рядку введення IP-адреси сервера в клієнті гри повинні ввести Ваш зовнішній IP-адреса або домену (адреса сайту) і натиснути кнопку підключення до сервера. Зовнішній IP-адреса може дізнатися власник сервера і сказати його гравцям, які хочуть підключитися до сервера. Дізнатися ваш зовнішній IP-адреса може допомогти сайти: SpeedTest.net.

Якщо гравці не можуть підключитися до вашого сервера, дивіться розділ FAQ.

Сервер через VPN[]

Якщо у вас виникають проблеми з внутрішнім IP-адресом, можна спробувати Hamachi, P2PLauncher, EasyVPN, Garena або подібні сервіси. Найпопулярнішим з них є Hamachi. Творець сервера підключаються повинні завантажити та встановити Hamachi. Далі:

Для сервера:

  1. Створити кімнату.
  2. server-ip залишити порожнім.
  3. Запустить сервер.
  4. Повідомити свій IP Hamachi (поряд з кнопкою підключення) підключаються.

Для гравців:

  1. Зайти в кімнату з сервером.
  2. Спробувати підключитися за отриманим IP.

Найпростіша у використанні програма P2PLauncher, з'єднує комп'ютери через мережу peer-to-peer. Просто помістіть його в папку з грою і запустити. На сервері:

  1. Введіть нікнейм (він же - майбутнє ім'я сервера) і назва кімнати, натисніть «Запустити сервер».
  2. Повідомте назву кімнати і свій нік, тому хто хоче до вас приєднатися.

На клієнті:

  1. Запустіть P2PLauncher. Введіть свій нікнейм і назву кімнати, натисніть «Запустити клієнт».
  2. В якості імені сервера використовуйте нік гравця, який створив сервер.

Відкриття портів[]

Відкриття, або кидок портів (Port Forwarding) дозволяє клієнтам, тим що підключені із Інтернету, отримувати доступ до сервера, який знаходиться за маршрутизатором або модемом. Проблема з відкриттям портів часто зустрічається при створенні сервера в локальній підмережі. Маршрутизатор або модем можуть блокувати порт, який намагається використовувати сервер гри. Для різних моделей ця процедура відбувається трохи по-різному.

Є 2 способи відкриття портів:

  • На сайті portforward.com представлена збірка спеціального ПЗ, яке призначене для відкриття портів на різних моделях модемів. Зайдіть на цей сайт і в списку знайдіть модель свого модему або маршрутизатора. Перейдіть на сторінку вашої моделі і скачайте звідти утиліту, призначену для відкриття портів. З допомогою неї відкрийте порт, який використовує ваш сервер (за замовчуванням 25565).
  • Зайдіть в веб-інтерфейс вашого модему або маршутизатора через веб-браузер. Як правило, щоб зайти в нього, в рядку введення веб-адреси потрібно ввести 192.168.1.1 або 192.168.0.1. Після того, як ви опинилися в меню веб-інтерфейсу, знайдіть пункт Port Forwarding або NAT. Після відкриття цього меню вам буде потрібно ввести деякі параметри. Параметри, які можуть знадобитися: Start Port - 25565, End Port - 25565, IP adress - локальний IP-адрес комп'ютера, на якому ви створюєте сервер (наприклад, 192.168.1.2), Protocol - спочатку введіть TCP, а після цього повторіть всю процедуру знову UDP. Приклади відкриття портів для багатьох моделей модемів можна знайти на portforward.com.
Файл:Port cheker.jpg

Приклад використання програми PFPortChecker

Щоб перевірити, чи вдалася процедура відкриття порту, попросіть кого-небудь поза вашої локальної мережі підключитися до сервера, використовуючи зовнішній IP-адрес, ви також можете спробувати підключитися до себе за зовнішнім адресою самостійно, але невдача в цьому випадку не завжди означає недоступність сервера). Або ж завантажте та встановіть програму PFPortChecker. В поле Port введіть номер порту, який ви намагалися відкрити. У полі Protocol спочатку виберіть UDP, а потім TCP. Потім натисніть кнопку перевірки. Після закінчення перевірки програма виведе 3 підсумку для TCP і 3 для UDP. Якщо текст усіх 6 результатів перевірки буде зеленого кольору, значить процедура вдалася повністю. Для прикладу дивіться скріншот праворуч.

Адміністрування сервера[]

У даному розділі описані елементи адміністрування сервера — процес управління і підтримки коректної роботи сервера під час його роботи при використанні командного рядка і елементів графічного інтерфейсу.

Консольний режим[]

В консольному, або nogui, режим присутні тільки лог командний рядок. Вони виконують ті ж функції, що і відповідні вікна графічного режиму.

Запустити в консольному режимі можна тільки .jar-версію сервера (minecraft_server.jar). Для цього потрібно в команді запуску вказати параметр nogui:

java -Xmx1024M -Xms1024M -jar minecraft_server.jar nogui

Опис доступних команд[]

Команди в грі діляться на дві групи: для операторів і гравців. З їх допомогою можна отримати доступ до деяких корисним можливостям, а операторам здійснювати контроль за станом сервера.

FAQ[]

Q: Гравці не можуть руйнувати блоки, все зламане повертається назад. Як це виправити?
A: Поряд з точкою спавна є захищена зона, блоки в якій можуть ставити і знищувати тільки оператори сервера. Тобто, гравцям потрібно просто відійти рівно на стільки блоків в будь-яку сторону, скільки стоїть в spawn-protection у настроєному файлі сервера.

Q: В описі сервера весь час з'являється повідомлення «Can’t keep up! Is server overloaded or system time changed?» Що це значить?
A: Це означає, що сервер в даний момент перевантажений і його робота може бути не зовсім справна. Зменшити навантаження на сервер можна, закривши всі сторонні програми, тим самим знизивши навантаження на процесор і звільнивши додатковий обсяг оперативної пам'яті. Можна спробувати перезапустити сервер. Швидкість роботи сервера сильно залежить від кількості гравців, що грають на ньому.

Q: Гравці скаржаться на те, що сервер моторошно тормозить. Як мені виправити це?
A: Можливо, швидкість підключення до мережі Інтернет недостатня, або апаратне забезпечення комп'ютера занадто «слабке». Постарайтеся мінімізувати використання інтернет-трафіку (закрити інтернет-браузери, торрент-клієнти та інше) і знизити навантаження на використання ресурсів комп'ютера. Додайте Minecraft_Server.exe в список виключень Вашого фаєрвола/антивіруса, а краще вимкніть їх. Спробуйте перезапустити сервер. Попросіть гравців, у яких лагает, перепідключитися до сервера — можливо, проблема лагів на стороні клієнта.

Q: Гравці не можуть підключитися до мого сервера. Що робити?
A: Спочатку спробуйте підключитися до нього самому, використавши в якості IP-адреси сервера localhost. Якщо Вам не вдалося підключитися, сервер створений повністю неправильно. Можливо, Ви допустили помилку при конфігурації файла сервера server.properties, або Ваш антивірус агресивно блокує сервер гри. Якщо ж Вам вдалося підключитися до власного сервера, перевірте, чи правильно Ви визначили власну IP-адресу. Можливо, Ви забули відкрити порти, які використовує сервер гри. Перегляньте лог сервера на наявність помилок — вони можуть вказати Вам на причину виникнення проблеми.

Q: При підключенні гравці отримують повідомлення «Outdated server!» / «Outdated client!»
A: Сервер і клієнт повинні бути однієї і тієї ж версії, уважно перевірте це.

Q: Я хочу запустити на сервері свою карту з однокористувацької гри. Як мені це зробити?
A: З папки saves, яка знаходиться в каталозі встановленої гри (.minecraft), перенесіть папку з Вашою карткою (наприклад, New World) в папку, де лежить сервер гри. Не забудьте поміняти level-name в файлі server.properties, якщо ваша папка називається не так, як поточна папка сервера. Перенесення повинен здійснюватися при вимкненому сервері.

Q: Як мені створити новий світ?
A: Видаліть всі файли з папки світу сервера або введіть нове ім'я світу в параметрі level-name в файлі server.properties.

Q: Я хочу оновити сервер. Що для цього потрібно?
A: Спочатку зробіть бекап — якщо щось піде не так, Ви зможете відновити сервер з резервної копії. Потім заново скачайте з офіційного сайту виконуваний файл сервера і замінити ним старий. Потім запустіть сервер — всі налаштування, карти і гравці повинні зберегтися.

Q: Як мені додати на сервер функції /home /warp /spawn та інші?
A: Пошукайте в плагінах до Bukkit. Наприклад, є великий плагін CommandBook.

Q: При створенні сервера в описі з'являється повідомлення: «FAILED TO BIND TO PORT. Perhaps a server is already running on that port?». Що робити?
A: Це означає, що порт, який використовує сервер, вже зайнятий, або доступ до нього закритий. Вимкніть Ваш антивірус і фаєрвол, програми, що використовують інтернет. Ймовірно, ви вказали порт, що використовується іншою програмою (наприклад, веб-сервером або торрент-клієнтом, або перед початком створення сервера Ви забули виконати процедуру відкриття портів на модем/маршрутизатор. Щоб дізнатися, як її зробити, дивіться останній розділ цієї статті.

Q: В лозі сервера з'являється повідомлення: «[INFO] %username% lost connection: End of stream». Що мені робити?
A: Така проблема може іноді траплятися на операційній системі Windows XP SP3. Спробуйте запустити сервер на віртуальній машині (наприклад, VirtualBox) або змініть операційну систему.

Див. також[]

Advertisement