Саджанець

Матеріал з Minecraft Wiki
Перейти до: навігація, пошук
Саджанець
Садженец дуба.pngСадженец берези.pngСадженец смереки.pngСадженец тропічного дерева.pngСадажнец акації.pngСаджанец темного дуба.png
Тип

Нетвердий блок

Прозорість

Так

Висвітлення

Ні

Діє гравітація

Ні

Вибухостійкість

0

Міцність

0

Інструмент

Немає

Поновлюваний

Так

Складається

Так (64)

Займистий

Ні

Дроп

Цей же блок

Перші появи

Дубовий:
Pre-classic rd-161348 (Pre-classic 0.0.11a)
Березовимй, ялиновий:
Beta 1.5
Тропічний:
12w03a
Акація, темний дуб:
1.7.2 (13w43a)

Номер

dec: 06 hex: 6 bin: 110

Текстовий
ідентифікатор

sapling

Саджанець (англ. Sapling) — декоративний блок, який при дотриманні деяких умов через деякий час виростає в відповідне йому дерево.

Особливості отримання

У Survival Test, Indev і Infdev, паростки з листя випадали випадковим чином. Для збільшення шансу випадання паростків, переконайтеся, що крони дерев не перетинаються один з одним, інакше буде менше листя, а значить, і саджанців. Листя сама видаляється, тому ви можете піти, а потім повернутися і зібрати паростки. В Alpha, ви повинні самі прибрати листя. З Beta, листя поступово сама зникає, після видалення стовбура, а з неї випадають саджанці.

Використання

Основне призначення саджанців, звичайно ж, вирощування дерев. З одного саджанця може вирости одне дерево, що відповідає типу саджанця: дуб, береза, ялина, акація, темний дуб або тропічне дерево. Для проростання саджанець повинен бути досить освітлений і забезпечений вільним місцем навколо. Вода для проростання не потрібно. Для миттєвого вирощування дерева з саджанця, потрібно застосувати на ньому кілька порцій кісткового борошна (неможливо в Classic, так як немає кісткового борошна).

Ви можете використовувати саджанці для випалу в пічі. Їх вигідно застосовувати при випалюванні дуже малої кількості ресурсів, оскільки вони швидко згорають, а витрачати одиницю вугілля при переплавки пари блоків марнотратно.

Джунглі

У версії 12w03a з'явився новий тип саджанця для дерев джунглів. Він мав спрайт звичайного саджанця і був марний. У версії 12w04a з'явився окремий спрайт. Якщо розташувати цей саджанець на клітці 1x1, то виросте тропічне дерево розміру звичайних, але якщо розмістити 4 саджанці 2×2, то виросте гігантське дерево.

Цікаві факти

  • У Pre-classic rd-+161348 Саджанець був доданий в гру. Після посадки дерево не виростало. Його можна було розміщувати один на одному, але верхній через деякий час зникав.
  • З знімка 12w04a текстура дубового саджанця стала трохи більш затемненій.
  • Дуби і тропічні дерева можна садити стіною один за одним.
  • У версії 13w43a були додані саджанці акації і темного дуба; щоб виростити темний дуб, потрібно посадити 4 саджанці квадратом 2×2.

Значення

ID блоку

Назва ID
Саджанець дубу oak_sapling
Садженец смереки spruce_sapling
Саджанець берези birch_sapling
Саджанець тропічного дерева jungle_sapling
Саджанець акації acacia_sapling
Саджанець темного дубу dar_oak_sapling

Нумерація данних

ЗД Опис
0 Дубовий
1 Смерековий
2 Березовий
3 Тропічний
4 Акаціевий
5 Темно-дубовий

Помилки

Питання, що стосуються «Саджанець», ведуться в сховищі звітів про помилки. Повідомте про проблеми там.

Галерея