Річка

Матеріал з Minecraft Wiki
Перейти до: навігація, пошук

Река (англ. River) — технічний біом, що представляє собою звивийсту водойму. Річка може генеруватися в межах одного біома або між двома різними біомами. В Minecraft, крім звичайної річки, є ще замерзла, покрита льодом. Річка іноді впадає океан, але нерідко може бути замкнута.

Опис

Річка зазвичай знаходиться між двома різними біомами, щоб був плавний перехід від одного біома до іншого, або прорізає один біом на дві частини. Річка завжди заповнена водою до рівня моря — якщо річка знаходиться вище цього рівня, наприклад, в горах, то вона буде сухою. Річка технічно не має витоку і течії; крім того, у неї немає порогів, оскільки поверхня води завжди знаходиться на одній висоті. Грибниця, листя і трава, розташовані в цьому біомі, мають блакитно-зелений колір. Річкове дно зазвичай складається з землі, піску, гравію і глини і покрито морською травою. Глина генерується тільки в річках, озерах, болотах і океанах. На річкових берегах іноді росте цукрова тростина. У річці мешкають лососі; в Java і Bedrock Edition в ній ще плавають спрути. З під води можуть прийти водяники і напасти на гравця.

У сухих річках небезпечно пересуватися, оскільки гравець може впасти з обриву і померти. Річкові берега зазвичай складаються з грибниці, але нерідко можуть бути з піску і гравію. Якщо цей біом протікає через пустелю або пустош, то берега все одно будуть містити грибницю. У звичайній річці завжди йде дощ, незалежно від біому, який знаходиться поруч з нею; в замерзлої — снігопад. Якщо цей біом використовувати для створення світу з типом «Асорти», то він буде виглядати як океан, глибиною не більше 10 блоків, і складатися з землі, піску, гравію та глини; також там будуть нечасті острова, на яких рідко можна буде знайти дуби і рідше гарбуза. В такому світі ще будуть технічно генеруватися озера — це можна помітити по отворах в льоду, якщо гравець вибрав для створення світу замерзлу річку.

Види

Крім звичайної річки, в Minecraft ще є замерзла — вона покрита льодом і генерується тільки в тундрі. Дно замерзлої річки покрито піском, гравієм і глиною. На берегах може перебувати цукрова тростина, але після замерзання води він зламається. Крім водяників і лососів, тут мешкають блукачі, кролики і білі ведмеді. Замерзлі річки поділяють на дві частини тільки звичайну тундру, а не її види — якщо замерзла річка буде ділити звичайну тундру і один з її видів або будь-який інший біом, то річка буде покрита льодом частково. Звичайна і замерзла річки можуть зливатися.

Вид Температура Рідкість Споруди Блоки
Замерзла річка 0.0 Нечастий Лід
Вода
Грибниця
Земля
Глина
Пісок
Гравій

ID біомів

Біом Текстовий ID Номер
Річка river 7
Замерзла річка frozen_river 11

Досягнення

Значок Досягнення Опис Предок Завдання (якщо відрізняється) Внутрішній ідентифікатор
Advancement-fancy-raw.pngЧас пригодДосліди кожен біомСолодких снівВідвідайте всі ці 42 біома.adventure/adventuring_time

Історія

Java Edition Beta
18 серпня 2011Нотч опублікував в Imgur зображення річки.
1.81.8 Pre-releaseДодана річка як біом. До цього вона технічно була структурою.
Java Edition
1.0.0Beta 1.9 PrereleaseДодана замерзла річка.
1.713w36aРічка більше не генерується між сушею та океаном.
В болоті немає невеликих річок.
1.1318w08bДодані лососі, які мешкають в усіх видах річки.
18w14aНа річковому дні є морська трава.
18w16aВ коді «FrozenRiver» переіменований в «Frozen River».
Pocket Edition Alpha
0.1.0Додані нові біоми, в тому числі річка.
0.13.0build 1Додані кролики, які мешкають в замерзлих річках.
0.15.0build 1Додані водяники, які мешкають в замерзлих річках.
Pocket Edition
1.01.0 build 1Додані білі ведмеді, які мешкають в замерзлих річки.
Bedrock Edition
1.4beta 1.2.13.8Додані водяники, які мешкають в замерзлих річках.
beta 1.2.14.2Додані лососі, які мешкають в замерзлих річках.
На річковому дні є морська трава.
1.13beta 1.13.0.9Спрути мешкають в річці.

Галерея