Minecraft Wiki
Register
Advertisement
Цю статтю необхідно дописати чи вдосконалити. 
Ви можете допомогти проекту, зробивши це.
Рілля
FarmlandMoist Farmland
Тип

Твердий блок

Прозорість

Частково

Висвітлення

Ні

Діє гравітація

Ні

Вибухостійкість

0,6

Міцність

0,6

Інструмент

Поновлюваний

Ні

Складається

Так (64)

Займистий

Ні

Загоряється
від лави

?

Дроп

Цей же блок

Перша поява

Indev (6 лютого 2010)

Номер

 dec: 60 hex: 3C bin: 111100

Текстовий
ідентифікатор

farmland

Перекопаний блок — це технічний блок, на якому можна саджати та вирощувати насіння. Щоб перекопати блок, потрібно посапати землю або траву, при цьому верхній шар змінюється на посапаний. Якщо знищити цей блок (його можна розбити будь-чим), з нього випаде звичайна земля. Якщо поряд з перекопаним блоком розмістити блок води, то верхній шар потемнішає, а це означатиме, що земля зволожена. На зволоженій землі насіння росте швидше. Якщо перекопаний блок залишити сухим, не посадивши нічого на нього, то через деякий час він перетвориться на звичайну землю. Такого не станеться зі зволоженим блоком.

Природна поява[]

Перекопана земля зустрічається у селах, на яких вони вирощують пшеницю. Кутки з пшеницею огороджуються деревом і парканом. Однак, інколи моби затоптують сапану землю, що перетворює її на звичайну землю. Для того, щоб гравець міг ходити по ній та не руйнувати старанно вирощувану пшеницю, кавун чи інші фрукти-ягоди, необхідно крастись.

Сільське господарство[]

Саме так, ви ви можете стати справжнім землеробом, проводячи важкі дні на полі, доглядаючи за рослинами, стежачи за ними та сприяючи їх росту! На даний момент можна вирощувати такі сільськогосподарські продукти, а саме пшеницю, гарбузи та кавуни. Для зрощування гарбузів чи кавунів згодиться і звичайна земля, але насіння все рівно треба садити на перекопану землю. Це означає, що кавун та гарбуз з’являються поряд з посадженим насінням (з будь-якої сторони, в залежності від рішення святого рендому), але лише на блоках землі чи трави.

Щоб розпочати власне господарство, окрім чудодійного чорнозему знадобиться сапа. Адже саме нею сапається благородна земля, на яку можна посадити насіння. Ще одне важливе нагадування — для зростання рослин їм потрібне світло, мінімум дванадцять пунктів. Штучне освітлення також цілком згодиться. До речі, завдяки штучному освітленню рослини будуть рости удень і вночі. Також це дає змогу побудувати ферму в бункері, захиститись від мобів тощо.

Просапана земля буде спочатку сухою. Якщо поряд є вода (до чотирьох блоків на одному рівні прямої відстані), то через деякий час вона стане вологою. Якщо забрати блок води, то вся мокра земля через деякий час висохне. На мокрій землі рослинки ростимуть швидше. Просапана суха земля, якщо на неї нічого не посадити, через деякий час перетвориться на звичайну землю. Цього не відбудеться, якщо вона буде мокрою. Звісно, землю все ще можна затоптати, побігавши по ній, або пострибавши. Перекопана земелька стане звичайною земелькою, якщо поставити на неї який-небудь блок. Натурально згенерованих блоків це також стосується.

По блоках кавуна та гарбуза можна ходити, стрибати, бігати, повзати і все інше, що прийде у голову. Проте, цього не варто робити зі стеблом, інакше воно зруйнується і більше не буде ні кавунів, ні гарбузів.

Саджанці, сухі деревця, травичку та квітки також можна садити на фармляндію, але їх також можна садити і на звичайну землю чи траву.

Зволожена земля[]

2554-10-18 19.28

Стани, при яких земля буде мокрою або сухою.

Одним словом, ваш вибір — це мокрий блок! Думаю, цього буде достатньо.

Умови для зволоження землі[]

Вода повинна бути на тому ж рівні або на рівень вище від фармляндії. Сапана земля буде мокрою до чотирьох блоків по горизонталі, вертикалі та діагоналі. Кількість та типи блоків між сапаною землею та водою значення не відіграють. Також вода намокне від дощу (неймовірно, але факт). По закінченню дощу земля висихає (полум’яний привіт від Капітана Очевидності).

Період напіврозпаду фармляндії[]

Чудовий чорнозем може перетворитись на болото, якщо гравець буде поганим фермером. Ось що може спричинити руйнування перекопаної землі:

  • якщо просапана земля висохла та на неї нічого не посадили;
  • якщо гравець чи інший моб пострибав на блоці або просто невдало пройшовся (цього можна уникнути прокраданням);
  • якщо плита поршня пройде над просапаною землею, наприклад, при збиранні пшениці;
  • якщо поршень посуне посапаний блок;
  • якщо поставити якийсь інший блок поверх перекопаної землі;
  • якщо няша телепортується прямо на блок.

Фермерство по понеділках[]

Файл:Effective-farmland.png

Ефективне зрощування пшениці на полі в 18х18 блоків.

Суть в тому, щоб розмістити якомога більше корисних блоків, одночасно зволоживши їх. Для цього треба пам’ятати, що квадрат 9х9 можна зволожити лише одним блоком води, що забезпечить 80/81 ефективного використання місця.

Записки[]

  • Не вдасться поставити смолоскип на перекопану землю;
  • землю можна просапати лише зверху. Збоку чи знизу цього зробити не вдасться;
  • неможливо поставити драбини чи пастки на фармляндію. А от таблички можна;
  • якщо земля може проводити заряд редстоуну, сапана земля не може, що можна використати як своєрідний вид перемикача;
  • фармляндія має трішки менше майнкрафтового метру у висоту.

Дрібниці[]

  • Під водою також можна посапати землю, хоч в цьому і немає жодного сенсу, так як все рівно на неї нічого неможливо буде посадити;
  • неможливо просапати міцелій. Його спершу треба розбити, щоб він став землею, тоді поставити знову і, поки він знову не перетворився на міцелій, просапати.

Також дивіться[]

Advertisement