Портал Краю

Матеріал з Minecraft Wiki
Перейти до: навігація, пошук

Створення

У виживанні гравець повинен відправитися в фортецю, щоб активувати вже існуючий портал Краю. Однак в режимі творчості гравець може створити портал Краю. Гравцеві потрібно 12 очей Ендер, і він повинен побудувати кільце з блоків портальних рамок, яке охоплює квадрат 3×3, і використовувати очі Ендер, щоб активувати їх.

Після розміщення очей в кожному блоці кінцевого порталу конкретного порталу портал активується, створюючи 9 рамок порталу Краю всередині рамки і дозволяючи гравцеві отримати доступ до нього. Якщо рамка знищена, портальні блоки все одно будуть працювати. У творчому режимі гравець може створити свій власний портал, але він буде активований тільки в тому випадку, якщо всі кінцеві рамки порталу були розміщені лицьовою стороною вперед, тобто розміщені так, щоб гравець стояв всередині рингу і безпосередньо перед рамою, яку він розміщує. Очі не можуть бути вилучених з портальних блоків.

Структура

Активний портал в Край знайдений в фортеці.

Портал Краюнатуральна споруда, яка використовується для переміщення в Край. Його можна знайти тільки в фортеці, він складається з 12 рамок, розташованих у формі горизонтального квадратного кільця зі стороною в 5 блоків. У кожен блок рамки потрібно помістити око Краю, щоб активувати портал.

Рамка порталу Краю — блок, який може бути знайдений в фортецях, він має декоративний синювато-зелений верх. У той же час як сторони і підстава має кремовий колір, як камінь Краю, прикрашені округленими прямокутниками з тим же самим кольором як і на вершині. Вони можуть бути знайдені в вигляді кільця з отвором 3×3, в кімнаті над басейном з лавою і поруч зі сходами, що містить спавнер лусківниць. Може бути отриманий в режимі творчість. З версії 1.3.1 можна в режимі творчість зробити портал самостійно.

Знаходження і використання

Портал Краю знаходиться в кімнаті порталу в фортеці, розташовуючись горизонтально над басейном лави, з сходами, що ведуть до порталу. На сходах розташований спавнер лусківниць. Після розміщення ока Краю в кожній рамці, всередині рамки створюється 9 блоків, власне, самого порталу, що дозволяє гравцеві отримати доступ в Край. Схема порталу може бути порушена, якщо кімната, в якій знаходиться портал, перетинається з будь-якими натуральними спорудами, такими, як покинуті шахти, в результаті чого активація порталу в цій фортеці буде неможлива.

З попереднього складання 12w23a в інвентарі Творчості доступний блок рамки порталу. Для створення працездатної рамки потрібно встановлювати рамку «зсередини» (стоячи у внутрішній частині порталу), все блоки одного боку повинні бути спрямовані паралельно. Лава і вільне місце під порталом необов'язкові. Та й всередині, власне кажучи: всі блоки, включаючи корінну породу, при виникненні порталу всередині рамки все одно зникнуть. Це можна використовувати для, наприклад, розкриття кришки люка з корінної породи в картах на проходження і т.д. У Нижньому Світі, наприклад, портал не виникає, але кришки справно розкриваються все одно. Такий ефект є більш інтуїтивно зрозумілим для проходить карту гравця, ніж, наприклад, командний блок.

Поведінка

Зіткнення гравця з активованим порталом відкриває екран завантаження, і переносить гравця в Край. Причому, все це відбувається миттєво, не залишаючи гравцеві часу відступити, на відміну від порталу в Нижній світ. Після входу в Край, гравець спавнитись на горизонтальній платформі з обсидіану розміром 5х5 (0,72,0), часто знаходиться в повітрі. Зворотний портал генерується тільки після вбивства дракона Краї. Вийти з Краю також можна, померши, або, зламавши інвентар, розмістити блок порталу в Нижній світ. Чорні блоки порталу випромінюють світло 15-го рівня. Щоб переміщуватися в Край, досить одного блоку порталу. За допомогою зламаного інвентаря гравець може розмістити ці блоки порталу в будь-якому місці, і вони все одно будуть діяти, як якщо б вони були повним порталом. Єдиний виняток з цього: в Краю і в Нижньому світі блоки порталу Краю миттєво розпадаються. Рідини, що протікають через портал, будуть знищувати всі блоки порталу (але не рамку), з якими стикнуться, однак, якщо хоча б один блок порталу залишився, він може бути використаний для доступу в Край. Активація порталу зруйнує будь-який блок, розташований всередині нього. Він руйнує навіть джерело рідини, корінну породу або рамку іншого порталу Краю. При руйнуванні блоків порталом не чути ніяких звуків, і зруйновані блоки не випадають в якості ресурсів. Проте, скрині, роздавальники і пічі будуть викидати свій вміст.

Портал у звичайний світ

Портал Краю
Портал в звичайний світ.png
Біом

Край

Складається з:

Корінна порода
Портал Краю
Факел
Яйце дракона

Поява після
генерації

Відразу (після 1.9)

Перше з'явлення

1.0.0

Після виходу з Краю, гравець переміщується на точку спавну або до свого ліжка. З 15w31a портал може генеруватися в вимірі Край, активується, якщо дракон Краю убитий. Поки дракон Краю живий, портал буде закритим. Раніше Комерціійний портал генерувався в вимірі Край.

Досягнення

Іконка Досягнення Опис Предок Завдання (якщо відрізняється) Внутрішній ідентифікатор
Advancement-plain-raw.pngКрайКінець оба початок?Зайдіть в вимір Край.minecraft:end/root
Advancement-oval-raw.pngДежавю...Відродити драконаЗвільнити КрайВикличте дракона за допомогою ендерських кристалів.minecraft:end/respawn_dragon
Іконка Досягнення Опис Вимоги для здобуття досягнення (якщо різні) Доступність Очки досягнень Xbox Тип трофея (PS)
Xbox PS Bedrock Nintendo
Кінець?Знайдіть КрайНайдіть портал в Край.ТакPSVitaТакТак20GGold
PS3, PS4Gold
Кінець.Вбийте дракона Краю.Зайдіть в портал в звичайний світ з Краю.ТакPS4ТакТак40GBronze
PS3, PSVitaGold

Історія

Java Edition
1.0.0 Beta 1.9-pre3 Портал Краю з'явився, але не функціонував.
Портал Краю міг бути зламаний за допомогою динаміт.
Beta 1.9-pre4 Портал Краю тепер функціонує.
Рамка порталу Краю тепер має іншу текстуру і не може бути зруйнована ніяким чином.
1.3.1 12w23a Рамка порталу Краю тепер доступна в режимі творчість або налаштуванням вибору блоку.
1.4.2 12w36a Всі істоти тепер можуть переміщуватися між світами. Лусківниця може впасти в портал і переміститися в Край.
1.8 14w25a Блок порталу Краю був вилучений з команди /give.
1.10 16w21a Тепер замінює будь-який блок в образующемся порталі Краю.
Pocket Edition
1.0 build 1 Доданий портал Краю і портал в звичайний світ.
Legacy Console Edition
TU9CU11.0Patch 1Додані портал Краю і портал в звичайний світ.
New Nintendo 3DS Edition
1.7.10 Доданий портал Краю і портал в звичайний світ.

Помилки

Питання, що стосуються «Портал Краю», ведуться в portal%22%29%20order%20by%20resolution%20desc сховищі звітів про помилки. Повідомте про проблеми там.

Цікаві факти

 • Якщо ви в'їдете на вагонетці або човні в активований портал, то ви не потрапите в Край, але як тільки ви вийдете, відразу переміститеся туди.
 • Якщо придивитися, то можна побачити, що блоки рамки порталу зроблені з каменю Краю.
 • Подібно порталу в Нижній світ, блок порталу Краю може бути знищений водою.
 • На відміну від порталу Нижнього світу, не може бути деактивовано.
 • У режимі Творчість блоки порталу можна зруйнувати, як будь-який блок.
 • При руйнуванні рамки порталу Краю, він видає звук розбитого скла.
 • Якщо придивитися, блок порталу є більш темною версією одного з станів води.
 • Якщо зруйнувати рамку порталу Краї, то блоки порталу не зникнуть.
 • Дуже рідко генерується підводний портал Краю.
 • Блоки порталу Краю повернені в дві сторони.
 • Ви можете бачити крізь нижню частину активованого порталу Краю, оскільки блок порталу не видно знизу.

Див. також