Нижній світ

Матеріал з Minecraft Wiki
Перейти до: навігація, пошук
Перший скріншот Нижнього світу

Нижній світ (англ. The Nether) — вимір, доданий в Halloween Update. У Нижньому світі дуже багато лави, тому подорожувати в ньому непросто і небезпечно. Стеля вимірювання над товстим шаром пекельного каменю зроблений з корінної породи. У Нижньому світі дуже часто трапляються гриби і гравій з верхнього світу (це не єдиний матеріал з Верхнього світу, який є в Нижньому). Якщо гравець гине в Нижньому світі, то в кінцевому підсумку респавн в Верхньому.

Портал в Нижній світ

Портали робляться з обсидіану. Необхідно побудувати вертикальну рамку розміром від 4 × 5 до 23 × 23 і потім запалити її низ за допомогою кресала. Рамку можна побудувати без кутів (тим самим для мінімальної рамки піде тільки 10 блоків). При вході в портал зображення попливе і через кілька секунд з потойбічним звуком з'явиться екран завантаження. Моби і транспорт можуть переноситися моментально як зі звичайного світу в нижній, так і навпаки. Існує помилка, через якого вагонетка не може переміщуватися.

Пройшовши в Нижньому світі 1 блок, в Верхньому ви пройдете 8. Наприклад, якщо побудувати в Нижньому світі два портали на відстані 20 блоків один від одного, то в Верхньому світі відстань між ними виявиться 160 блоків. Нижній світ має висоту 128 блоків.

Блоки, структури і моби

I Має відмінний від предмета в інвентарі ID.
D Використовує поле пошкодження предмета, щоб визначити його міцність.
S Вимагає додаткових даних з збережень гри для повного визначення блоку.
B Вимагає додаткових даних про міцність предмета для повного визначення предмета в інвентарі.
E Вимагає блок-сутність для зберігання додаткових даних.
Червоний Не можна отримати без використання читів. доступний тільки при використанні команди /give або через редактор інвентарю.
Блакитний Не може бути отриманий ніяким чином(Деякі з них можуть бути розміщені командою /setblock)
Cиній Можна користуватися в режимі Творчість в списку предметів.
Фіолетовий Можна користуватися в режимі Творчість при підборі предметів.
Смарагдовий Може бути отриманий при торгівлі з жителями в режимі Творчість.
Зелений Доступний тільки при наявності зачарованих інструментів або в режимі Творчість.
Лаймовий Доступний тільки при наявності зачарованих предметів або через використання /give або в редакторі інвентарю, але не доступний в режимі творчість.
Сірий Невикористані дані.

Натуральна генерація

Іконка Dec Hex Назва Блок
0 0 minecraft:air Повітря
7 7 minecraft:bedrock Корінна порода
11 B minecraft:lava Стоячая Лава S
13 D minecraft:gravel Гравій
39 27 minecraft:brown_mushroom Коричневий гриб
40 28 minecraft:red_mushroom Червоний гриб
51 33 minecraft:fire Вогонь S
87 57 minecraft:netherrack Пекельний камінь
88 58 minecraft:soulsand Пісок душ
89 59 minecraft:glowstone Світлокамінь
153 99 minecraft:quartz_ore Кварцова руда

Cтруктури

Іконка Dec Hex Назва Блок
0 0 minecraft:air Повітря
52 34 minecraft:mob_spawner Спавнер E
54 36 minecraft:chest Скриня S E
88 58 minecraft:soulsand Пісок душ
112 70 minecraft:nether_brick Пекельна цегла
113 71 minecraft:nether_brick_fence Стінка з пекельної цегли
114 72 minecraft:nether_brick_stairs Сходи з пекельної цегли S
115 73 minecraft:nether_wart Пекельний наріст I S

Мобы

Моби звичайного світу можуть потрапити в Нижній світ через портал. У Нижньому світі є свої власні моби, які в нормальних умовах більше ніде не з'являються (крім зомбі-свінолюдей, скелета, мандрівника Краю і курки).

 • Гаст — літаючі моби розміром 4 × 4 блоки. Виглядають, як гігантські куби з декількома щупальцями внизу. Зазвичай вони літають під самою стелею нижнього світу, видаючи страшні стогони, але при наближенні гравця починають атакувати його вогняними кулями, які вибухають при ударі. Їх можна відбити назад, але для цього потрібна вправність. Гасти не горять при попаданні в лаву, а при ударі по них видають гучні крики, які можуть сильно налякати гравця. Вбивати Гаста найкраще луком, після знищення з нього може випасти порох і сльоза Гаста.
 • Зомбі-свінолюдина — нейтральні моби, часто зустрічаються групами по 4-10 особин. Якщо вдарити хоча б одного, на захист товариша кинеться вся група. З убитих свінозомбі падає гнила плоть і золотий самородок. Якщо не чіпати їх деякий час, вони перестануть бути агресивними по відношенню до гравця.
 • Іфріт — літаючі ворожі моби, що з'являються при генерації карти або з спавнера в пекельної фортеці, «заряджаються» деякий час, а потім стріляють трьома кулями в гравця, підпалюючи його. При смерті з ифрита випадає вогненний стрижень.
 • Лавовий куб — ворожі моби. Дуже схожі на своїх побратимів зі звичайного світу — слимаків, але мають і відмінності. Лавові куби відрізняються від інших мобів тим, що не можуть задихнутися в рідини. З убитих лавових кубів випадає лавовий крем.
 • Скелет-висушувач — ворожі моби, які зустрічаються в пекельної фортеці. Має чорний колір, в руці тримає кам'яний меч, трохи вище звичайного скелета. На відміну від свінозомбі, вони атакують гравця відразу. При ударі скелета-іссушітеля гравець отримує спільно з втратою ефект «Иссушение». При смерті в якості дропа випадають кістка і вугілля, а також з маленьким шансом череп скелета-іссушітеля.
 • Скелети — ворожі моби, які іноді зустрічаються в пекельної фортеці.
 • Мандрівник Краю — нейтральний моб, який може заспавнитись в Нижньому світі з версії 1.10 (16w20a). Стає ворожим, якщо подивитися йому в очі без одягненою гарбуза. Також ухиляється від стріл, однак ефекти все ж накладаються від стріл з ефектами. Має в два рази більше життів ніж у гравця (40 (х20)). З убитого мандрівника Краї може випасти перли Краї.
 • Курки — доброзичливий моб, на якому сидить Зомбі-свіночеловек-наїзник. Має іншу поведінку, на відміну від звичайної курки (наприклад, не несе яєць або деспавнітся, як будь-який ворожий моб). Єдиний спосіб знайти сиру курятину в Нижньому світі.

Блоки

Блоки можна носити між світами абсолютно безперешкодно. У Нижньому Світі існують 8 типів унікальних блоків:

У Нижньому світі також зустрічаються блоки із звичайного світу:

 • Гравій — звичайний падаючий блок зі звичайного світу.
 • Гриби — тип їжі, постійно зустрічаються в Нижньому світі. Гриби також генеруються над корінний породою на верхній межі Нижнього світу.
 • Лава — рідина, яку можна зустріти в лавових океанах, лавопадах або в лавових колодязях пекельної фортеці.
 • Вогонь — нетвердий блок. Вічно горить на поверхні блоку пекельного каменю.
 • Корінна порода — межа Нижнього світу. Зустрічається на самому низу і на самому верху нижнього світу.
 • Спавнер мобів — спавнер, який зустрічається в пекельної фортеці в спеціальних секціях, Спавнить Іфритів.
 • Скриня — блок для зберігання речей, який зустрічається в пекельної фортеці.

Блоки, пов'язані з порталом Нижнього світу:

 • Обсидіан — блок, який використовується в якості «рамки» порталу, розміром 4 × 5 і більше до 23х23.
 • Портал Нижнього світу — технічний блок, за допомогою якого можна потрапити в Нижній світ. Утворюється при підпалюванні «рамки» з обсидіану.

Вода

Води в Нижньому світі немає. Якщо спробувати принести в Нижній світ воду відром, при виливання вона випарується, видавши шиплячий звук (такий же, як і при спалюванні речей в лаві). При використанні кирки, зачаровує на «Шовковий дотик», можна отримати блок льоду і помістити його в Нижньому світі, але при таненні він не створить джерело води, а просто випарується. Проте, за допомогою консолі сервера, чит-кодів, сторонніх модифікацій або редакторів можна отримати водний блок, який можливо вільно розмістити в Нижньому світі. Він буде текти і перетворювати озера лави в обсидіан.

Відсутність води створює небезпеку згоряння заживо: якщо гравець впаде в лаву або потрапить у вогонь, то йому нічим буде згасити. Залишається тільки поставити рівень складності на «Мирний» і чекати. Або ж використовувати зілля лікування, поки вогонь не згасне. Крім того, можна захиститися від вогню і лави за допомогою зілля вогнестійкості або хоча б частково знизити шкоди зачаровує на «Вогнестійкість» бронею. Також можна поставити котел, наповнити його водою (вода не випарується), і таким чином згасити.

Досягнення

Information icon.svg
В цьому розділі не вистачає інформації. Ви можете допомогти проекту, доповнив його.


Історія

Information icon.svg
В цьому розділі не вистачає інформації. Ви можете допомогти проекту, доповнив його.


Цікаві факти

 • У Нижньому світі не існує часу доби і точки респавна. Відповідно, компас і годинник в ньому будуть вести себе хаотично, і від них не буде ніякої користі.
 • Карта в Нижньому світі показує безглузду суміш темно-жовтих і темно-червоних плям, а мітка гравця хаотично обертається. Проте, можна орієнтуватися по руху мітки.
 • Якщо копати вгору в Нижньому світі, то ви натрапите на корінну породу.
 • У Нижньому світі є печери.
 • Якщо поставити в Нижньому світі ліжко і спробувати на ній поспати, ліжко вибухне і залишить вогонь. З максимальної відстані, з якого можна клацнути по ліжку, і в залізній броні такий вибух завдає цілком толерантні пошкодження. У зв'язку з крихкістю пекельного каменю, це досить ефективний спосіб його видобутку.
 • Папка Нижнього світу лежить окремо від звичайного і називається DIM-1, в той час як папка звичайного світу називається region. У зв'язку з цим можна видалити папку Нижнього світу, щоб повністю його відновити.
 • На екрані налагодження биом Нижнього світу позначається як «Hell» (Пекло). Тому Нижній світ часто називають пеклом.
 • Після збільшення висоти світу вдвічі, над шаром корінної породи можна будувати будівлі, механізми і т. П., Так як про цей відділ гри забули. Його можна використовувати на серверах як плоский світ, хоч і не такий високий і з не найкращим видом, зате без кордонів і з одночасною грою в звичайному режимі. Можна розводити курей, вирощувати дерева, гігантські гриби та інше, він являє собою непоганий полігон для розваг вже досить розвиненого гравця.
 • Кидаючи перли Краю вгору, можна вийти за верхню межу корінного породи. Не забудьте взяти з собою як мінімум 10 блоків обсидіану, монтажний блок (наприклад, кругляк) і запальничку, щоб мати можливість вибратися звідти.
 • Якщо в мережевій грі, встати впритул до стін з будь-яких матеріалів в Нижньому світі, які стосуються стелі, закриття клієнта дозволяє потрапити за верхню межу світу.
 • На сервері це вимір можна відключити. Для цього в файлі server.properties рядок allow-nether=true потрібно замінити на allow-nether=false і перезапустити сервер. Гравці, що знаходилися в Нижньому світі, будуть переміщені в звичайний.
 • У Нижньому світі не можна вилити воду, хоча наповнювати нею котел можна. З версії 1.3.1 лід не утворює води, вона випаровується.
 • Лава в Нижньому світі більш текуча, ніж у звичайному.
 • Через деяких помилок ви можете зайнятися, стоячи поруч з джерелом лави на пекельному камені.
 • Кварц — єдина руда в Нижньому світі і єдиний блок, на який діє Зачаровиваніе «Удача» (випадає більше кварцу з одного блоку руди).
 • Скрині Краю продовжують працювати і в Нижньому світі.
 • Базовий рівень освітлення блоків в Нижньому світі — 8. Знизити його можна, а при використанні ефекту «Нічний зір» ви зробите тільки гірше.
 • Нижній світ використовується для швидкого переміщення в звичайному світі: переміщення на один блок в Нижньому світі одно переміщенню на сім — в звичайному.
 • Проте, розміри Нижнього світу такі ж, як і у звичайного світу, і Нижній світ оточений тим же бар'єром, що і звичайний світ.
 • Команда зміни розміру світу всередині бар'єру характерна як для Нижнього світу, так і для звичайного.
 • Лава захищає від отримання шкоди при падінні, на відміну від звичайного світу.
 • Вогонь в Нижньому світі поширюється швидше, ніж у звичайному.
 • Пекельний наріст зустрічається тільки в Нижньому світі, хоча його можна виростити і в звичайному світі. Головне: ростити його на піску душ.
 • За деякими відомостями, Нотч стверджував, що текстура піску душ складається з перекручених осіб гриферів.
 • Гравій і корінна порода — це єдині блоки, який можна зустріти і в Нижньому світі, і в звичайному при природній генерації.
 • Якщо в нижній світ потрапити через інший світ, або ж через Край, то ви потрапите в неробочий світ, оскільки це є помилкою гри. За допомогою цього нижній світ отримав свою назву "фантомний пекло". Але оскільки в Краю запальничка не працює в активації порталу, то нам потрібно ввести команду /setblock ~ ~ ~ minecraft:portal. Щоб пекло нормально спрацював, потрібно перезайти в світ.