Зачарування

Матеріал з Minecraft Wiki
(Перенаправлено з Міцність)
Перейти до: навігація, пошук

Зачарування (англ. Enchanting) — накладення особливих властивостей на зброю, інструменти або броню. Самі ці властивості називаються чарами. Серед гравців ці властивості нерідко називають «зачарованість» (іноді «зачарованість» називається сам процес накладення цих властивостей), але це не зовсім коректно з точки зору української мови.[1]

Зачарування на стіл зачаровиванія вимагає досвід і лазурит, при цьому більш потужні чари вимагають більшого рівня. Зачаровиваніе на ковадлі вимагає зачаровані книги.

Основи

Для зачарування предмета помістіть його в осередок в інтерфейсі столу зачарування (ПКМ по столу для відкриття). Після розміщення предмета справа з'являться три випадкових варіанти зачарування, з вартістю в рівнях досвіду, зазначеної числом справа. Гравець може вибрати будь-який з них, якщо у нього достатньо на це досвіду (в творчому режимі досвід не потрібно), і надати таким чином предмету пов'язаний з цим пунктом набір властивостей.

Зачаровувати можна будь-які елементи броні, мечі, луки, кирки, лопати, сокири, ножиці (до 1.9) і вудки.

Рівень впливає на те, які чари можуть бути отримані. Багато чари мають кілька рівнів. Також можливо зачаровувати предмет на кілька чар. З підвищенням вартості підвищується ймовірність отримання більш цінного зачаровиванія. Як правило, найдорожчий пункт в меню дасть кращу комбінацію чар.

Майже ідеальний варіант розміщення книжкових полиць навколо столу зачарования

Максимальний рівень досвіду, на який можна зачаровувати предмет, збільшується при приміщенні книжкових шаф на відстані в один блок від столу зачарування. Після 1.3 вартість чар розраховується за формулою:

Базовий рівень (base) = (1..8 + (b/2) + 0..b),

Далі вартість для кожного слота розраховується окремо:

Рівень у верхньому слоті = max (base / 3, 1)
Рівень в середньому слоті = (base × 2) / 3 + 1
Рівень в нижньому слоті = max (base, b × 2)

де b — число прилеглих книжкових шаф. Враховується не більше 15 шаф, що стоять на рівні столу або на 1 блок вище з проміжком від столу в один блок (квадрат 5×5 зі столом в центрі), між столом і шафами не повинно бути ніяких блоків (навіть снігу, факелів і т.п.), інакше відповідні шафи не будуть використані. Таким чином, якщо потрібно щось зачаровувати, але рівня персонажа не вистачає, за допомогою факелів можна тимчасово «вимкнути» шафи і знизити рівень чар.

Кількість шафів 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Мінімальний рівень (у верхньому слоті) 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2
Максимальний рівень (в нижньому слоті) 8 9 11 12 14 15 17 18 20 21 23 24 26 27 29 30

Можливі чари

Чари для броні

EID Предмет Назва Ефект Макс. рівень При оновленні Примітка
0


Захист
Protection
Перетворює шкоди від атаки ближнього і далекого бою в шкоди броні. IV Дивіться статтю Броня Взаємно несумісні.
1


Вогнестійкість
Fire Protection
Захист від вогню, лави і вогняних куль іфритів. Зменшує час горіння гравця. IV
3


Вибухостійкість
Blast Protection
Захист від вибухів. Зменшує віддачу від вибухів. IV
4


Захист від снарядів
Projectile Protection
Захист від снарядів (стріл, вогнених куль і тризубів водяникаа). IV
2 Невагомість
Feather Falling
Захист від падіння IV Також працює при телепортації перлини Краю.
5 Підводне дихання
Respiration
Зменшує втрату повітря під водою, збільшує час між нападами задухи. III +15 секунд до часу дихання під водою, +1 секунда на часі між нападами задухи
6 Підводник
Спорідненість з водою
Aqua Affinity
Дозволяє руйнувати блоки під водою з нормальною швидкістю, як на суші I
7


Шипи
Thorns
З деяким шансом завдає шкоди атакуючому III Збільшує шанс нанесення шкоди Броня зношується швидше в залежності від переданого і отриманого шкоди.

III рівень доступний тільки при поєднанні двох речей/речі і книги з зачарування «Шипи II».

8 Підводна хідьба
Підкорювач глибин
Depth Strider
Збільшує швидкість ходьби під водою III Збільшується швидкість Взаємно несумісні.
9 Крижана хода
Ходьба по воді
Frost Walker
Перетворює воду в підморожений лід, що дозволяє ходити по поверхні водойми II Збільшується радіус замерзання води
70


Починка
Mending
Використовує досвід для лагодження предмета в руках або в слотах броні. I

Чари для зброї

EID Предмет Назва Ефект Макс. рівень При оновленні Примітка
16 Гострота
Sharpness
Додаткова шкода V[note 1] + 1 (Half Heart.svg)-3 (Heart.svgHalf Heart.svg) шкоди Додаткова шкода визначається випадковим чином при кожному ударі. Взаємно несумісні. На сокиру можна накласти лише за допомогою ковадла.
17 Небесна кара
Smite
Додаткова шкода зомбі (висушням, зомбі-свинолюдям и водяникам), скелетам (скелетам-висушувачам и примарам), висушувачам, и фантомам. V + 1 (Half Heart.svg)-4 (Heart.svgHeart.svg) шкоди
18 Біч членистоногих
Загибель комах
Bane of Arthropods
Додаткова шкода павукам, печерним павукам, лусківницям в лусківницям Краю. V + 1 (Half Heart.svg)-4 (Heart.svgHeart.svg) шкоди
19 Віддача
Відкидання
Knockback
Відкидає мобів та гравців II Сильніше відкидання Цей бонус не складається з бонусом відкидання під час бігу.
20 Змова вогню
Fire aspect
Підпалює ціль II Збільшується час горіння При вбивстві мобу замість сирого м'яса випаде відразу смажене.
21 Видобуток
Мародерство
Looting
Збільшує видобуток з мобів, збільшує шанс випадання рідкісного дропу III +1 до верхньої межі можливого дропа, +0,5 % до шансу рідкісного дропа, +10 % до шансу випадання зачарованого рідкісного дропа Рідкісний дроп має за замовчуванням 2% шанс випадання, і 20% шанс, що з цієї кількості дроп випаде зачарованим. «Здобич» може збільшити шанс випадання рідкісного дропа до 3,5%, і до 50% шанс випадання зачарованих предметів з цієї кількості.
22 Разючий клинок
Sweeping Edge
Збільшує пошкодження по мобам, що стоять поруч з метою III Збільшує пошкодження в n/(n + 1) + 1 раз, де n — рівень зачарування
48 Сила
Power
Додаткова шкода V[note 2] Збільшує шкоду на 25 % Збільшує шкоду на 25% × (рівень + 1), тобто на 50 % при Сила I і на 150 % при Сила V. Сила V дозволяє вбити майже будь-якого мобу з одного пострілу (2.5 × 4.5 = 11.25 сердець).
49 Відкидання
Punch
Відкидання цілі II Відкидання зібльшується
50 Палаюча стріла
Займання
Flame
Підпалює стріли I Запалює випущені стріли, що підпалює мета при попаданні. Гарячі стріли не підпалюють навколишні предмети, не випромінюють світло, але можуть активувати динаміт.
51 Нескінченність
Infinity
Стріли не витрачаються. Але для стрільби потрібна хоча б одна стріла. Не працює на зачарованих стрілах I[note 3] Може бути корисним в битві проти дракона Краю. Випущені стріли не можна підняти.
65 Вірність
Loyalty
Повертає трезубец після броску III Тризуб повертається швидше
66 Пронзатель
Impaler
Завдає додатковий втрат в ближньому і дальньому бою водним мобам. V Кожен рівень додає 2.5 (1 (Half Heart.svg) × 14) додаткової шкоди кожен удар. До групи «Водних» мобів входять — дельфіни, вартові, старі вартові, риба, спрути, черепахи і гравець, але не водяники, так як вони відносяться до нежиті.
67 Тягун
Riptide
Зачарований тризуб при кидку потягне гравця за собою III[note 4] Тризуб потягне гравця далі Працює тільки під водою або під час дощу, в іншому випадку тризубом не можна буде атакувати.
68 Громовержець
Channeling
При попаданні в сутність, в неї вдарить блискавка I Працює тільки під час блискавки.

Чари для інструментів

EID Предмет Назва Ефект Макс. рівень При оновленні Примітка
32

Ефективність
Efficiency
Більш швидка здобич ресурсів V[note 5] Збільшує швидкість здобичи. V рівень призведе до того, що блоки з міцністю 1 і менше (наприклад, пекельний камінь і земля) стануть руйнуватись майже миттєво навіть кам'яними інструментами, зі швидкістю 1 блок в такт.

Діє тільки на ті блоки, які інструмент може добути. Поєднується з ефектом поспіх.

33


Шовковий дотик
Silk Touch
При руйнуванні блоку (за допомогою правильного інструменту) випадає цей блок, навіть якщо з нього повинно випадати щось інше (наприклад, з каменю буде випадати камінь, а не кругляк). З версії 12w50a (1.4.6) на ковадлі за допомогою зачарованої книги чари «Шовковий дотик» можна накласти на ножиці і добувати ними павутину. I Дозволяє добути зазвичай недоступні блоки, такі, як руди, міцелій, траву, величезні гриби, лід і павутину. Несумісне з «Успіх».
34


Міцність
Unbreaking
З деяким шансом міцність інструменту не зменшиться III Інструмент втратить одиницю міцності з шансом 100%/(x+1), де x — це рівень зачарування. Наприклад, при «Міцність III» шанс втрати запасу міцності дорівнює 25% від початкового (100 %/(3+1) = 25 %). Тобто міцність інструменту збільшиться приблизно в 4 рази.
35

Удача
Fortune
Дає шанс випадання великої кількості ресурсів III I: 33 % * 2 (на 33 % більше)
II: 25 % * 2, 25 % * 3 (на 75 % більше)
III: 20 % * 2, 20 % * 3, 20 % * 4 (на 120 % більше)
Працює з неметалевими рудами, світлокамінем, високою травою, пшеницей (тільки на насіння), пекельними нарістами і кавунами. Також збільшує шанс випадання кремню до 100 % на III рівні. Несумісне з шовковим дотиком.
61 Візучий рибак
Морська удача
Luck of the Sea
Збільшує шанс зловити скарб. Зменшує шанс піймати сміття (при ловлі риби) III I: 7,5 % шанс піймати сміття, 6 % шанс піймати скарб.
II:5 % шанс піймати сміття, 7 % шанс піймати скарб.
III:2,5 % шанс піймати сміття, 8 % шанс піймати скарб.
Ефекти складаються.
62 Приманка
Lure
Збільшує шанс зловити рибу. Зменшує шанс піймати сміття або скарб на 1% за рівень III I: очікування −5 сек, шанс піймати сміття 9 %, скарб 4 %.
II: очікування −10 сек, шанс піймати сміття 8 %, скарб 3 %.
III: очікування −15 сек, шанс піймати сміття 7 %, скарб 2 %.

Зауваження

 1. Зачарування «Гострота V» на столі зачарування можна накласти лише на золотий меч, проте ковадло дозволяє скувати два меча з Гостротою IV і отримати меч з Гостротою V.
 2. Лук с Силой V можливо тільки сковати.
 3. Несумісне з зачарованістю «Починка»
 4. Чи не сумісно з зачарованістю «Вірність» і «Громовержець».
 5. Ефективність V на діамантних і кам'яних інструментах можна отримати тільки ковкой.

Додаткові можливості накладення чар на ковадлі

За допомогою зачаровыванної книги на ковадлі можна отримати інструменти з чарами, недоступними звичайним чином.

Чари Предмет Примітка
Міцність Меч
Лук
Броня
Мотика
Вудка
Запальничка
Ножиці
Гострота Сокира
Небесна кара
Загибель комах

В творчості таким чином можна зачаровувати будь-які предмети.

Механіка накладення чар

Етап 1 — модифікатори рівня зачарування

Від того, скільки очок досвіду ви витратите на зачарування предмета, залежить результат процесу, тобто вид і рівень чар. До того, як почати вибирати набір чар, які будуть накладені на предмет, гра робить кілька обчислень для перетворення вкладених очок досвіду в окуляри зачаровиванія. Для початку базові окуляри зачарування рівні вкладеним очками досвіду.

базові бали зачарування = витрачені бали досвіду

Потім застосовуються два модифікатора. Кожен модифікатор — випадкове число з певного діапазону, обиране за алгоритмом трикутного розподілу, тобто ймовірність випадання значення з центру діапазону вище, ніж вірогідність отримання граничних значень.

Перший модифікатор — «зачарованості» предмета, яка залежить від матеріалу і типу предмета. Для луків і книг зачаровиваемость дорівнює 1. Гра вибирає число між 0 і половиною табличного значення (насправді виконується цілочисельне ділення на 4 і множення на 2) і додає до нього одиницю. Далі це число додається до окулярів зачарованості.

модифіковані бали зачарованості = базові бали зачарованості + Rand(0, модифікатор / 4 * 2) + 1
Матеріал Броня Меч/інструменти
Дерево 15
Шкіра 15
Кругляк 5
залізо 9 14
Кольчуга 12
Діамант 10 10
Золото 25 22

Потім вибирається значення в діапазоні [0.85 … 1.15] (знову використовується трикутний розподіл). Модифіковані окуляри зачаровиванія множаться на це число і округлюються до найближчого цілого вниз (в результаті окуляри зачаровиванія можуть бути збільшені або зменшені на величину до 15%).

остаточні бали зачарованості = модифіковані бали зачарованості * Rand(0.85, 1.15)

Етап 2 — пошук можливих чар

Остаточні бали зачарованості використовуються для вибору можливих чар відповідно нижчеприведений таблиці.

Чари броні Рівень
I II III IV V
Захист 1 — 21 12 — 32 23 — 43 34 — 54
Вогнестійкість 10 — 22 18 — 30 26 — 38 34 — 46
Легкість 5 — 15 11 — 21 17 — 27 23 — 33
Вибухостійкість 5 — 17 13 — 25 21 — 33 29 — 41
Захист від снарядів 3 — 18 9 — 24 15 — 30 21 — 36
Дихання 10 — 40 20 — 50 30 — 60
Спорідненість з водою 1 — 41
Шипи 10 — 60 30 — 80 50 — 100
Підкорювач глибин ?? — ?? ?? — ?? ?? — ??
Чари зброї Рівень
I II III IV V
Гострота 1 — 21 12 — 32 23 — 43 34 — 54 45 — 65
Небесна кара 5 — 25 13 — 33 21 — 41 29 — 49 37 — 57
Біч членистоногих 5 — 25 13 — 33 21 — 41 29 — 49 37 — 57
Відкидання 5 — 55 25 — 75
Змова вогню 10 — 60 30 — 80
Мародерство(Здобич) 15 — 65 24 — 74 33 — 83
Сила 1 — 16 11 — 26 21 — 36 31 — 46 41 — 56
Ударна хвиля 12 — 37 32 — 57
Займання 20 — 50
Нескінченність 20 — 50
Чари інструментів Рівень
I II III IV V
Ефективність 1 — 51 11 — 61 21 — 71 31 — 81 41 — 91
Шовковий дотик 15 — 65
Міцність 5 — 55 13 — 63 21 — 71
Удача 15 — 65 24 — 74 33 — 83
Морська удача ?? — ?? ?? — ?? ?? — ??
Приманка ?? — ?? ?? — ?? ?? — ??

Етап 3 — вибір чар зі списку

Щоб отримати, наприклад, «Захист II», потрібно в результаті мати таку кількість остаточних балів зачаровиванія, яке буде знаходитися в діапазоні 12-32, але і це не гарантує накладення саме цього зачаровиванія. Якщо остаточне число балів зачаровиванія задовольняє декільком діапазонам, то результат вибирається випадковим чином з усіх можливих чар, при цьому чари з великою вагою мають більший шанс накладення.

Таблиця «ваги» чар:

Заклинання броні Вага
Захист 10
Вогнестійкість 5
Легкість 5
Вибухостійкість 2
Захист від снарядів 5
Дихання 2
Спорідненість з водою 2
Заклинання мечу Вес
Гострота 10
Небесна кара 5
Біч членистоногих 5
Відкидання 5
Змова вогню 2
Мародерство(здобич) 2
Заклинання інструментів Вес
Ефективність 10
Міцність 5
Удача 2
Шовковий дотик 1
Заклинання лука Вега
Сила 10
Ударна хвиля 2
Займання 2
Нескінченність 1

Множинні чари

Після виконання накладення першого ефекту проводиться перевірка на подальше накладення чар (за винятком книг, які отримують тільки одне зачарування):

 1. Модифіковані бали зачарування діляться навпіл. Це не впливає на список можливих чар, так як він вже був розрахований у другому етапі.
 2. З ймовірністю ((модифіковані бали зачарованості + 1) / 50) накладення чар триває.
 3. Зі списку доступних чар видаляються несумісні.
 4. З решти чар випадковим чином (як і раніше, на основі ваги чар) вибирається зачарування і застосовується до предмету.
 5. Алгоритм повторюється з пункту 1.

Несумісні чари

Деякі комбінації чар не можуть бути отримані на одному предметі. Ці правила застосовні і для ремонту на ковадлі.

 • Будь-ефект конфліктує сам з собою. Таким чином, не можна отримати інструмент з декількома копіями одного ефекту.
 • Все чари захисту конфліктують один з одним (хоча Легкість реалізована як захист, вона не підкоряється цьому правилу).
 • Все чари підвищеного шкоди конфліктують один з одним.
 • Шовкове дотик і Удача конфліктують один з одним. Насправді, навіть якщо отримати кирку з цією комбінацією за допомогою модифікацій або редакторів інвентарю, вона не дасть ефекту «нескінченних ресурсів» — Удача не працюватиме на кирці з шовкових киснем і при видобутку діамантною, червоною і т.п. Руд, будуть просто випадати блоки, в нормальній кількості.
 • Чари Нескінченність і Починка на луці конфліктують один з одним.

Справочные схемы

Залежність можливих чар від рівня на алмазних інструментах з 1.3.1 до 1.8.

Вищевикладені таблиці містять технічні значення з коду гри і мало застосовні на практиці.

Тут(англ.) є калькулятор ймовірностей, довідкові таблиці, опис механізму зачаровиванія і деякі інші дані.

Заклинання

Заклинання складаються випадковим чином. Зі списку вибираються від трьох до чотирьох слів, які з'єднуються, утворюючи назва заклинання. Назви випадкові і не залежать від обраного предмета, рівня або набору чар. Таким чином, заклинання — косметична деталь, яка не має ніякого значення в механіці і не зберігається разом з предметом, а тільки відображається у вікні магічного столу.

the elder scrolls klaatu berata niktu xyzzy bless curse light darkness fire air earth water hot dry cold wet ignite snuff embiggen twist shorten stretch fiddle destroy imbue galvanize enchant free limited range of towards inside sphere cube self other ball mental physical grow shrink demon elemental spirit animal creature beast humanoid undead fresh stale

Заклинання записані на Стандартному Галактичному Алфавіті, який є простим підстановлювальний шифром в серії ігор Commander Keen. Якщо ви хочете швидко розшифрувати заклинання, замініть alternate.png в >code>.minecraft\versions\версия игры\версия игры.jar\font на default.png. Ключ шифру:

Sga.gif

Інші способи зачарування

Існують інші способи зачаровиванія. Наприклад, зачаровувати книгу (або знайти вже зачаровану книгу в скарбниці) і скористатися ковадлом для перенесення чар. Також можна зачаровувати у жителів. Книги зачаровані у бібліотекаря, все інше — у священика. Детальніше: торгівля.

Нумерація данних

Зачарування Текстовий ID ID (JE 1.12) ID (BE)
Захист protection 0 0
Вогнестійкість fire_protection 1 1
Невагомість feather_falling 2 2
Вибухостійкість blast_protection 3 3
Захист від снарядів projectile_protection 4 4
Шипи thorns 7 5
Дихання respiration 5 6
Глибинний крок depth_strider 8 7
Спорідненість з водою (Підводник) aqua_affinity 6 8
Гострота sharpness 16 9
Небесна кара smite 17 10
Біч членистоногих bane_of_arthropods 18 11
Відкидання knockback 19 12
Змова вогню fire_aspect 20 13
Мародерство (Здобич) looting 21 14
Ефективність efficiency 32 15
Шовковий дотик silk_touch 33 16
Міцність JE: unbreaking
BE: durability
34 17
Удача fortune 35 18
Сила power 48 19
Ударна хвиля punch 49 20
Займання flame 50 21
Нескінченність infinity 51 22
Морська удача luck_of_the_sea 61 23
Приманка lure 62 24
Крижана хода (Ходьба по воді) frost_walker 9 25
Починка mending 70 26
Прокляття нес'ємність ‌[Лише у Java Edition і Bedrock Edition] binding_curse - 27
Прокляття втрати ‌[Лише у Java Edition і Bedrock Edition] vanishing_curse 71 28
Пронзатель ‌[Лише у Java Edition і Bedrock Edition] impaling - 29
Тягун ‌[Лише у Java Edition і Bedrock Edition] riptide - 30
Вірність ‌[Лише у Java Edition і Bedrock Edition] loyalty - 31
Громовержець ‌[Лише у Java Edition і Bedrock Edition] channeling - 32
Разющий клинок ‌[Лише у Java Edition] sweeping 22 N/A

Досягнення

Іконка Досягнення Опис Предок Завдання (якщо відрізняється) Внутрішній ідентифікатор
Advancement-plain-raw.pngЧаклунствоЗачаруйте елемент за зачарованим столомДіаманти!minecraft:story/enchant_item

Історія

Java Edition Beta
30 вересня 2011 Пераш інформація о столе зачарування з'явилася, коли Нотч написав про нього в Твіттері.[2]
1 жовтня 2011 Нотч розмістив в Твіттері скріншот з вікном зачарування, заклинання написані на Стандартному галактичному алфавіті. Перше заклинання можна розшифрувати як «Well Played Internets You Are Good» (Добре зіграно, Інтернети, Ви Молодці), друге як «These Names Will Be Random And Confusing» (Ці Імена Будуть Випадковими і Заплутаними), і третє «Each Spell Costs Experience Levels» (Кожне Заклинання Буде Коштувати Рівнів Досвіду). Стандартний галактичний алфавіт або SGA був створений Томом Холом для гри Commander Keen
Джеб згадав, що, можливо, буде додано заклинання, що дає бонус на шкоду «нежиті», коли просив допомогти з назвою для заклинання. Його вибір зупинився на назві «Smite».
Java Edition
1.0.0 Beta 1.9-pre3 Зачарування додано до гри. Для отримання високих рівнів не були потрібні книжкові шафи. Багато чари ще не були додані.
Beta 1.9-pre4 Чари вартістю вище п'яти очок досвіда недоступні, поки ви не поставите книжкові шафи неподалік від магічного столу. Кількість шаф збільшує рівень доступних заклинань. Стіл, оточений шістьма шафами на кожну сторону (з проходом в один блок), дає доступ до заклинань 14-го рівня. Стіл, оточений тридцятьма шафами (два шари, по п'ятнадцять кожен), дає доступ до заклинань до 50-го рівня. [3]
1.2.1 12w05a Для зачаровиванія в творчому режимі досвід не потрібно.
12w06a Золоті мечі та луки, що випали як рідкісний дроп, з невеликим шансом можуть вже бути зачарованими.
1.3.1 12w17a Знову можна добувати лід і скляні панелі за допомогою інструментів з шовкових дотиком.
12w22a Система зачарування була змінена, і тепер максимальний рівень заклинань — 30-й. При цьому деякі чари вищих рівнів (наприклад, Сила V для лука) стали недоступні.
У священика в селі NPC можна зачаровувати інструменти за певну ціну в смарагдах.
12w23a У багатокористувацької грі видно сяйво зачарованих інструментів і броні у інших гравців.
1.4.2 12w34b Луки з Воспламенением можуть активувати динаміт.
12w41a Була додана ковадло, на якій можна комбінувати чари кількох предметів і підвищувати їх рівень. Це повернуло можливість отримання чар, недоступних з 1.3.1.
1.4.6 12w49a Була додана можливість зачаровувати книги.
12w50a Додані чари для нагрудника — «Шипи».
1.7 12w36a Були додані два нових чара для вудки — Приманка і Морська удача. Також вудка може бути зачарована без використання зачарованих книг.
1.8 14w02a Була змінена система зачарування. Тепер для того, щоб зачаровувати будь-який інструмент, необхідний лазурит.
Тепер при наведенні курсору на елемент зачарування, з'являється підказка з назвою чара. (Наприклад: Здобич III . . . ?)
Рівні тепер важко отримати (як у попередній версії pre-1.3).
П'ять рівнів чар (Гострота, Сила (лук), Небесна кара і Загибель комах) застосовуються без використання ковадла.
14w04a «Здобич» дає шанс, рівний 1 %, отримати рідкісний дроп з мобів.
14w25a Додані чари для черевиків — «Підкорювач глибин».
1.9 15w42a Додані чари для черевиків — «Ходьба по льоду».
1.11 16w39a Додані чари для броні і зброї — «Прокляття втрати» і «Прокляття прихильності».
1.11.1 16w50a Додані чари для меча «Розмах»
1.13 17w47a Стіл зачарування «Enchantment Table» був перейменований в «Enchanting Table».
Мотики тепер можна зачаровувати.
18w07a Додані чотири нових чара для тризуба: «Вірність», «Пронзатель», «Тягун» і «Громовержець».
18w08b Прибрана видимість води, зокрема при прийнятті зілля підводного дихання і чар дихання.
18w14a Зачарований «Тягун» більше не сумісний з «Вірність» і «Громовержець».
1.14 18w43a Додані нові чари для арбалета: «Мульти-Постріл», «Швидка Перезарядка», «Пронзання».
Pocket Edition Alpha
0.12.1 build 1 Додане зачарування.
Кишенькове видання
1.1 build 1 Додані чари «Починка» і «Льодохід».
Bedrock Edition
1.4 beta 1.2.13.8 Додані нові чари в експериментальний геймплей: «Вірність», «Пронзатель», «Тягун» і «Громовержець».
beta 1.2.13.11 тризуба додані в експериментальний геймплей. З'явилася можливість їх зачаровувати.
beta 1.2.14.2 Додані нові чари: «Вірність», «Пронзатель», «Тягун», «Громовержець» і «Прокляття втрати».
Тризуб доданий в гру з можливістю зачарования.
1.8 beta 1.8.0.10 Додані нові чари для арбалет а: «Мульти-Постріл», «Швидка Перезарядка», «Пронзання».
Legacy Console Edition
TU7CU11.0Patch 1Patch s1Додані система зачарования і стіл зачарування.
TU31CU191.22Patch 3Змінена система зачарування. Тепер для того, щоб зачаровувати будь-який інструмент, необхідний лазурит.
Додані нові чари — «Приманка», «Морська удача» і «Підкорювач глибин».
TU43CU331.36Patch 13Додані чари «Ходьба по льоду» і «Починка».
TU54CU441.52Patch 24Patch s4Додані чари «Прокляття втрати» і «Прокляття прихильності».
TU691.76Patch 38Додані чотири нових чара для тризуба: «Вірність», «Пронзатель», «Тягун» і «Громовержець».

Помилки

Питання, що стосуються «Зачарування», ведуться в сховищі звітів про помилки. Повідомте про проблеми там.

Цікаві факти

 • Зачаровані предмети отримують сяюче поле навколо них. Редагування glint.png в .minecraft\bin\minecraft.jar\misc може змінити колір сяйва.
 • До слова, схожим світінням володіють золоте яблуко, зірка Нижнього світу, зілля, зілля досвіду і кристал Краю в інвентарі.
 • Звичайна лагодження зачаровувати предмети знищує накладені чари. Кування на ковадлі чари зберігає, складає і підсилює.
 • Цікаво, що три з можливих слів для заклинання це «the elder scrolls», можливо, це жарт над компанією Bethesda, яка подала на Mojang в суд за те, що знаходиться в розробці гра Scrolls порушує авторське право Bethesd'и на серію ігор «The Elder Scrolls ».
 • «Klaatu berata niktu» це спотворення фрази «Klaatu barada nikto» з фільму «День, коли Земля зупинилася». Ця фраза більш відома з фільму «Армія Темряви», а «xyzzy» це заклинання з гри «Colossal Cave Adventure» і використовувалася в деяких інших іграх як пасхалка або чит.
 • Всі інструменти, мечі та броня, зачаровані до Beta 1.9-pre 4, будуть зачаровувати як «Легкість I».
 • Існує команда /enchant для накладення конкретних чар.

Див. також

Примітки

 1. Слово «Зачарування» утворено від дієслова недосконалого виду «зачаровувати» і означає дію з цього дієслова. Не можна аналогічним способом утворити іменник від дієслова доконаного виду «зачарувати». Для аналогії можна взяти, наприклад, дієслово «заштриховувати»: похідне від нього слово «заштріховування» існує і означає процес, але похідного від відповідного дієслова доконаного виду («заштрихувати») слова «заштріхованіе» не існує, і їм не називають ні процес, ні його результат.
 2. https://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/kwjnt/notch_twitter_its_an_enchantment_table/c2nt0a5/
 3. https://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/lav7p//19_prerelease_4_changelog?context=1