Моби

Матеріал з Minecraft Wiki
Перейти до: навігація, пошук

Моби (від англ. Mob, скорочення від mobile object — «рухливий об'єкт») — живі рухомі ігрові сутності, керовані власним ШІ.

Спавн

Моби спавняться по-різному. Більшість з'являються самі по собі, в залежності від освітлення та біому, часто в групах собі подібних. Більшість доброзичливих мобів вміють розмножуватися самі або з допомогою гравця, в результаті чого спавниться дитинчата.

Моби не можуть з'являтися на прозорих блоках, у воді (крім кальмарів та вартових), в лаві або на неповних блоках (плити, сходи). Виняток — спавнер мобів, який може поставити моба на будь-який блок, включаючи повітря. Деяких мобів подібно залізного голема і висушувача потрібно «побудувати».

гравці можуть використовувати яйця закликання в режимі творчості або командою /summon, щоб заспавнити мобів. Однак дракон Краю з'явиться зі зміненим ШІ, щоб залишатися на місці.

Поведінка

Частинки диму, що з'явилися при смерті свині.

Оточення впливає на мобів так само, як і на гравця: вони схильні фізиці, вони отримують різний збиток (від вогню, падіння, задухи, атаки тощо). У них може бути імунітет до деяких видів шкоди, наприклад, моби Нижнього світу не горять. Мобів можна посадити в вагонетку і в човен. Вони можуть пересуватися по драбинам.
Коли моб вмирає, випускаються хмарки диму, випадає дроп і сфери досвіду.

У кожного мобу є ШІ (або ще кажуть ІІ) (штучний інтелект). Зазвичай моби бродять по місцевості, уникаючи падіння з висоти й інших небезпек у вигляді лави. Інтелект дозволяє їм обходити перешкоди і досягати мети. Доброзичливі моби будуть тікати у випадковому напрямку, якщо були поранені. Ворожі моби будуть полювати за гравцем, якщо помітили його. Нейтральні моби не заподіють шкоди, якщо гравці або інші моби їх не спровокують. Кожен моб володіє своєрідною системою ШІ, яка відрізняється механікою і поведінкою. Моби яких можна приборкати більшість всього дружні або нейтральні.

Моби помічають гравця на відстані 16 блоків, хоча деякі можуть бачити і далі. Ближче до ночі видимість зменшується. У свою чергу гравець може почути видавані мобами звуки також з 16 блоків. Моби не бачать крізь більшість непрозорих блоків, включаючи напівпрозорі (лід, скло, скляна панель). Вони не будуть ходити по рельсам, якщо їх туда не штовхнути.

Список мобів

У цьому списку моби діляться на кілька груп. Щоб дізнатися про мобів детальніше, перейдіть на його сторінку.

Примітка: перелік класифікується відповідно до Java Edition. Може відрізнятися між іншими платформами

Мирні моби

Мирні

BatFace.png BrownMooshroomFace.png ChickenFace.png CodBody.png CowFace.png DonkeyFace.png FoxFace.png SnowFoxFace.png HorseFace.png MooshroomFace.png MuleFace.png OcelotFace.png PandaFace.png ParrotFace.png
Кажан Коричнева грибна корова[Лише у Java Edition] Курка Тріска Корова Віслюк Лисиця[Лише у Java Edition] Кінь Червона грибна корова Мул Оцелот Панда Папуга
PigFace.png RabbitFace.png SheepFace.png SkeletonHorseFace.png SalmonBody.png SquidFace.png Черепаха TropicalFishBody.png VillagerFace.png WanderingTraderFace.png
Свиня Кролик Вівця Кінь-скелет Лосось Кальмар Черепаха Тропічна риба Селянин Мандрівний торговець

Оборонний

PufferfishFace.png
Скелезуб

Нейтральні мови

Тварини

DolphinFace.png LlamaFace.png PolarBearFace.png LlamaFace.png WolfFace.png
Дельфін Лама Білий ведмідь
(Baby is passive)
Лама торгувальника Вовк

Монстри

CaveSpiderFace.png EndermanFace.png SpiderFace.png ZombiePigmanFace.png
Печерний павук Мандрівник Краю Павук Зомбі-свинолюдина

Ворожі моби

BlazeFace.png ChickenJockeyFace.png CreeperFace.png Водяник ElderGuardianFace.png EndermiteFace.png EvokerFace.png GhastFace.png GuardianFace.png HuskFace.png MagmaCubeFace.png Фантом PillagerFace.png RavagerFace.png
Іфрит Курка-наїзник Кріпер Водяник Старий вартовий Лусківниця Краю Заклинач Гаст Вартовий Висушень Магмокуб Фантом Розбійник Руйнівник
ShulkerFace.png SilverfishFace.png SkeletonFace.png SkeletonHorsemanFace.png SlimeFace.png SpiderJockeyFace.png StrayFace.png VexFace.png VindicatorFace.png WitchFace.png WitherSkeletonFace.png ZombieFace.png ZombieVillagerFaces.gif
Шалкер Лусківниця Скелет Скелет-вершник Слимак Павук-наїзник Блукач Бісик Рубник Відьма Скелет-висушувач Зомбі Зомбі-селянин

Приборкувальні моби

CatFace.png DonkeyFace.png HorseFace.png LlamaFace.png MuleFace.png ParrotFace.png WolfFace.png
Кіт Віслюк Кінь Лама Мул Папуга Вовк

Створювані моби

Створювані моби призначені для того, щоб служити додатковим способом захисту від ворожих мобів.

IronGolemFace.png SnowGolemFace.png
Залізний голем
(Нейтральний, якщо природний)
Сніговий голем

Боси

Бос-моби є надзвичайно міцними і руйнівними ворожими мобами, спеціально розробленими для більш тривалих, більш ризикових і масштабних битв. Вони, як правило, захищені від більшості ефектів. Існують тільки два бос-моби.

EnderdragonFace.png WitherFace.png
Дракон Краю Висушувач

Невикористані моби

Невикористані моби знаходяться у вихідному коді і можуть бути створені за допомогою /summon, але недоступні в звичайному ґеймплеї.

ZombieFace.png IllusionerFace.png KillerBunnyFace.png ZombieHorseFace.png
Велетень Ілюзіонин Кролик-вбивця Кінь-зомбі

Вилучені/Нереалізовані моби

Вилучені моби більше не існують у поточних версіях гри.
Нереалізованими мобами є моби, які були заплановані на попередню версію, але ніколи не були додані.

BeastBoyFace.png BlackSteveFace.png HumanFace.png RanaFace.png PigmanFace.png Стів
Бістбой Чорний Стів Людина Рана Людина-свиня Стів

Моби Education Edition

AgentFace.png NPCFace.png
Агент NPC

Цікаві факти

  • Коли моби спавняться, з них вилітає дим (тільки в одинарному режимі).
  • У Halloween Update версії Alpha 1.2.0 ворожі моби могли спавнитися навіть у високоосвітлених місцях на великій глибині, а іноді — навіть при сонячному світлі. Нотч повернув початковий метод спавну мобів у версії Alpha 1.2.1, сказавши "Це занадто дратувало. В мене є плани щодо того, що з цим робити."[1]
  • Звуки, які видають моби, можна почути на відстані до 16 блоків, що відповідає відстані, на якій ворожі моби помічають гравця. Тому, якщо ви почули ворожих мобів, дуже ймовірно, що вони вже вас помітили.
  • Гравець може наблизитись до ворожих мобів непоміченим, якщо між ним і мобами є тверді блоки.
  • В AI ворожих мобів є особливість, через яку вони продовжують купчитися навколо вбитого ними гравця. Це можна використати в багатокористувацькому режимі для відволічення ворожих мобів одним гравцем, доки другий проходить повз непоміченим.
  • Якщо ворожий моб помітив гравця і перейшов у режим переслідування, гравець може закритися від моба стіною, перезайти у гру, і тоді моб не буде його переслідувати.
  • Ворожі моби все ж спавняться на мирному рівні складності, однак зникають занадто швидко для того, щоб гра встигла відобразити їх як об'єкти, але цього часу достатньо, щоб гравець встиг їх помітити.
    • У зв'язку зі звичкою скелетів стріляти, щойно вони помітять гравця, стояння біля спавнеру скелетів на мирному рівні складності може спричинити влучання однієї чи двох стріл в гравця в той момент, коли скелети спавняться та зникають. Це відбувається не завжди, і більш помітно на серверах через відставання.

Див. також

Посилання