Minecraft Wiki
Register
Advertisement
Multiplayer1

Кілька гравців будують в одній з кімнат AVM

Мережева гра, також відома як багато користувачів гра або мультиплеер, була офіційно випущена в Minecraft 8 червня 2010 року на етапі розробки Alpha. До цього мережева гра була присутня ще в Classic, де вона була додана після тривалого бета-тестування. Користувачі можуть завантажити і запустити серверний пакет, який дозволить іншим гравцям підключатися і грати на їх сервері.

Різновиди багатокористувацької гри[]

На даний момент існують чотири різновиди багато режиму гри: Творчість, Виживання, Хардкор і Пригода. Гра в цих багатокористувацьких режимах майже ніяким чином не відрізняється від відповідних ігрових режимів, за винятком того, що ви граєте разом з іншими гравцями.

Мультіплеер в виживання часто називають SMP, що розшифровується як Survival MultiPlayer — розрахований на багато користувачів режим виживання.

Чат[]

Multiplayer Chat

Чат в мережевій грі

В мультиплеєрі присутній чат, викликати який можна натисканням клавіші T, щоб надрукувати повідомлення або дати сервера команду. Будь-яка команда починається з символу «/». Крім цього в чаті присутні і інші функції:

  • Історія — для її прокрутки використовується коліщатко миші або клавіші Page Up і Page Down;
  • Посилання;
  • Копіювання і вставка в чаті також присутні. Для них використовуються стандартні клавіші LCtrl + C (копіювання) і LCtrl + V (вставка). Виділення тексту працює тільки в поле введення тексту, натисканням клавіш ⇧ Лівий Shift + і ⇧ Лівий Shift + ;
  • Кольори і стилі, але такі способи офіційно не підтримуються.

Також чат відкривається натисканням /, але вже з введеним символом «/».Такім чином ви зможете швидше вводити команду, так як вам не буде не потрібно писати« / ».

Захист[]

Сервер кожну хвилину зберігає файл «server_level.dat».

Сервери[]

На серверах ви можете зіграти з друзями та іншими гравцями. Для того що б потрапити на певний сервер потрібно ввести його IP натиснувши на кнопку «Додати сервер». На сучасних серверах є якісь правила, лобі, спавном і так далі. На багатьох серверах також присутні міні-ігри, виживання (знову ж з якимись правилами). Це називається режими. Так само на майже всіх серверах присутня система пожертвувань, привілеїв, і внутрішньо-ігрових валют. Також у серверів часто бувають свої лаунчер, які потрібно завантажувати з офіційного сайту сервера.

Існує безліч різних сайтів, на яких представлені списки серверів гри. У версії Beta 1.8 з'явився список відвіданих серверів, що спростило підключення до них. З попереднього складання 1.3.1 (12w25a) меню автоматично шукає сервери в локальній мережі.

Локальна мережа[]

Гра в SSP по LAN доступна з 12w24a. Для початку потрібно відкрити світ по локальній мережі. Для цього натисніть Esc, потім виберіть «Open to LAN» і налаштуйте режим гри і команди консолі. Також можна використовувати команду /publish, тоді буде відкрита гра з поточними параметрами.

Іншим гравцям потрібно буде в меню мультиплеєра ввести адресу сервера (буде показаний після відкриття сервера), а з 12w26a — просто вибрати світ в списку серверів.

Факти[]

  • Пауза, введення тексту в табличках і книзі з пером перестануть зупиняти гру після відкриття сервера.
  • Ви не можете заблокувати інших гравців, а зможете тільки вигнати, а для того щоб зупинити сервер потрібно вийти зі світу.
  • Ви можете створити сервер і в режимі Хардкор, тоді померлі гравці не зможуть повернутися на сервер.
  • Сервер буде закритий, якщо перезайти в світ.
  • Якщо будуть дозволені команди консолі, то команди будуть доступні всім гравцям, і Ви не зможете це заборонити через відсутність команди /deop.

Помилки[]

  • Якщо ви не підключені до Інтернету, меню мережевої гри не буде шукати світи в локальній мережі, і доведеться підключатися вручну.

Див.також[]

Advertisement