Люк

Матеріал з Minecraft Wiki
Перейти до: навігація, пошук
Люк
Oak Trapdoor.pngSpruce Trapdoor.pngBirch Trapdoor.pngJungle Trapdoor.pngAcacia Trapdoor.pngDark Oak Trapdoor.png
Iron Trapdoor.png
Тип

Твердий блок

Прозорість

Так

Висвітлення

Ні

Діє гравітація

Ні

Вибухостійкість

15

Міцність

3

Інструмент

Поновлюваний

Так

Складається

Так (64)

Займистий

Ні

Дроп

Цей же блок

Перша поява

Beta 1.6

Номер

dec: 96 hex: 60 bin: 1100000

Текстовий
ідентифікатор

Див. Значення даних

Попередження.svg
Цю статтю потрібно терміново оновити. Ви можете допомогти, оновивши вміст статті згідно з останніми версіями Minecraft.

Люк (англ. Trapdoor) — горизонтальні двері, що заповнюють один блок простору. Він активується простим натисканням на кришку, або по сигналу від редстоуну. Може бути розміщеним тільки на стороні твердого блоку. При активації люк повертається, та стає перпендикулярно площині блоку, до якого він прикріплений. При руйнуванні блоку-утримувача, люк також буде зруйнований. Вода, лава, дощ та снігопад знаходячись зовні не будуть пропущені через люк, але світло проходить. Можна використовувати у комбінації з дерев'яною натискною пластиною.

Крафт

Інгредієнти Рецепти крафта Результат

Будь-які дошки

Відповідний дерев'яний люк

Залізний зливок

Залізний люк

Використання

Див. також: Керівництво/Використання люків

Також як і двері, люки можна під'єднувати до схем з редстоуну. Редстоун в зарядженому стані зможе відкрити люк, а в незарядженому - закрити. Люки можна використовувати як більш вишуканий спосіб утримування човна у доці, ніж двері. Також, можна створювати ковнеєр доставки з вертикольної послідовності люків, під'єднаних до редстоуну. З люків можна створювати ворота для стримування горизонтального руху. Також можна знайти інші цікаві способи використання люків: пастки (для мобів та інших гравців), аналог підйомної барної стійки, щось на зразок столу або стільця.

Історія

Java Edition Beta
1.6 Додано люки.
Java Edition
12w34a Люки можуть бути розміщені на верхній частині блоку та відкриватися донизу, і все ще може бути у нижній частині блоку та відкриватися до гори.
12w40a Люки більше не відкриваються по клацання лівою кнопкою миші, лише правою.

Особливості

 • Пісок і гравій при падінні на люк розламаються на складові (як і у випадку падіння на факел. Те ж саме буде і з рейками).
 • Деякі моби, наприклад вівці, не можуть стрибати на блок з люка в закритому стані (прикріпленому до верхньої частини блоку). Це дозволяє обмежувати поведінку тварин (щоб вони могли зайті, але не могли вийти).
 • Також як і двері, люки не являються горючими, тому немає небезпеки загоряння.
 • Якщо на люк згори потече лава, той її не пропустить і лава розіллється на сусідні блоки, але сам люк згорить. Це робить люки непридатними в якості контролюючого заслону, якщо вони не будуть оточенні вогнетривкими блоками. Тим не менш, люк не буде знищенний від вогневого пошкодження, навіть стимулюватиме росповсюдження вогню трохи більше, ніж повинно бути природнім шляхом.
 • Люк не перешкоджатиме доступу до скриньки, якщо він знаходиться в закритому стані безпосередньо над скринькою. Тобто, як і двері, люки у закритому стані дозволяють взаємодіяти з об'єктами з іншого боку. (Примітка: перевірено у версії 1.4.7 - ця особливість відсутня)
 • Якщо поставити люк на блок з лавою - лава зникне а люк залишиться. Це дозволяє створювати містки.
 • З люків можна сконструювати щось на зразок вертикальної драбини, якщо поставити їх один над одним. Переміщуватись можна почергово відкриваючи один люк, застрибуючи на гору та закриваючи за собою, відкривати інший.
 • Люк у вигляді випавшого ресурсу був набагато більшим, ніж інші ресурси. Це виправили у Beta 1.8.
 • Можна використати люк у якості палива для печі. Але його вистачить на стільки ж, на скільки і дерев'яної дошки.
 • Люк може бути виштовхнутий поршнем, якщо є інший блок для його підключення, або якщо блок вже підключений до того, що виштовхується ним.
 • Хоча зомбі здатні руйнувати дерев'яні двері, вони не можуть зламати люк (станом на Minecraft версії 1.2).
 • Пробіжка по люках, встановлених на льоду буде більш швидкою, а спринт по люках на люду буде швидшим навіть за вагонетку.
 • Якщо відкрити люк, на якому стоїть моб, той впаде униз. Це забезпечує ефективну пастку перед входом.
 • Люком можна приглушити звуки погоди.
 • Люк не блокує сигнали по редстоуну, якщо вони через нього проходять.
 • З двох люків у отворі 1x2 можна зробити вузькі двері.
 • Люк не пропускає воду через себе. Це робить його дуже важливим елементом конструйцій. Наприклад вертикальним чередуванням люк/вода можна зробити транспортну трубу, по якій зомбі будуть підніматися на гору намагаючись вистрибнути з води.

Галерея