Корінна порода

Матеріал з Minecraft Wiki
Перейти до: навігація, пошук
Корінна порода
Bedrock.png
Тип

Твердий блок

Прозорість

Ні

Висвітлення

Ні

Діє гравітація

Ні

Вибухостійкість

18,000,000

Міцність

-1

Інструмент

?

Поновлюваний

Ні

Складається

Так (64)

Займистий

Ні

Дроп

Ні

Перша поява

Classic 0.0.12a

Номер

dec: 07 hex: 7 bin: 111

Текстовий
ідентифікатор

bedrock

Корінна порода, або бедрок (англ. Bedrock) — це блок, який неможливо зруйнувати і здобути інструментом в режимі Виживання. Головна його функція — створити непрохідний шар на дні верхнього світу.

Властивості

Класичний режим

Порівняння каміння і бедроку.

В одиночному режимі виживання без модифікацій неможливо поставити блок корінної породи. Також цей блок неможливо зруйнувати. Теоретично, його можна було б зруйнувати, якби вдалось сфокусувати потужний вибух в одній точці (адмініум має свій опір для вибуху), але, як говорилось, це неможливо зробити без модів.

В мультиплеєрі модератори aka OP’и можуть поставити Адмініум командою /solid. Тоді щойно поставлений камінь стане адмініумом. Якщо ще раз ввести команду, адмініум знову перетвориться у камінь. Звичайні смертні не можуть ставити бедрок; це робить його корисним для створення спавнів чи спавнерських в’язниць (але не забувайте, що OP’и можуть збивати адмініум!). Також варто робити чани навколо рідких блоків (води та лави), щоб запобігти затопленню сервера. Ну і, звісно, Бедрок також використовуються як темний матеріал для різноманітних споруд.

Гравець може використати редактор інвентаря, щоб покласти туди трішки бедроку, але якщо він спробує поставити адмініум, сервер кікне гравця, навіть якщо гравець — ОР. Це одна з плюшок Нотча системи антигрифу.

Всі карти Класики видаються обкладеними бедроком по межах. Бар’єр насправді не викладений бедроком. Це звичайна плоска стіна з текстурою бедроку, крізь яку неможливо пройти. Відповідно, поставити блок на неї не вдасться — блок можна поставити лише на вже існуючий блок. Цей бар’єр є на всіх сторонах карти, починаючи від двох блоків нижче рівня океану і закінчуючи дном карти. Додатково, адмініумові стіни будуються для обмеження океанів.

Пост-класичний режим (Індив)

У режимі виживання адмініум з’являється вже на п’ятому шарі знизу карти і також на четвертому рівні від неба у Нижньому світі. У звичайному світі рівнів з бедроком є п’ять, хоч може і видатись, що їх є чотири. Це пов’язано з тим, що найнижчий рівень нормально є повністю з бедроку, з поодинокими (або й зовсім відсутніми) прогалинами. Найнижчий рівень — нульовий, найвищий — четвертий. Схоже спостерігається і у Нижньому світі, що запобігає гравцю перетнути 127 шар.

Режим виживання

Адмініум неможливо отримати без хаку інвентаря. Якщо гравець все-таки якось його отримав, то поставивши, він не зможе без модів (або творчого режиму) його знищити.

В мультиплеєрі в режимі виживання адмініум можна отримати командою /give. Проте, цього робити не рекомендується, так як їх все рівно буде неможливо знищити без серверних плагінів або творчого режиму (а творчий режим при виживанні — неправославно).

В пост-класиці нема команди /solid. Єдиний можливий спосіб поставити адмініум — це розжитись ним, використавши команду /give.


Руйнування в режимі виживання

Існує міф, що Адмініум можна знищити значною кількістю динамітів. Тест коду гри показав, що множинні вибухи не сумуються у більшу силу шкоди. Жоден блок, що не може бути знищений одним зарядом TNT, не буде знищений і тисячею. Хоч адмініум і має скінченне значення опору вибухам (?), в грі нема вибухівки, яка б мала таку силу. (середній спротив блоків коливається в межах 15-30 одиниць).

Нотч підтвердив 11 лютого 2011 року на живому транслюванні Machinima [1], що його неможливо знищити, або що в нього настільки великий спротив, що необхідна настільки велика кількість TNT, яка покладе гру, а у файлі карти не буде навіть натяку на те, що вибух взагалі стався.

Неможлливо збити адмініум б’ючи його. „Твердість“ блоку є -1. Від’ємне значення твердості оброблюється окремо і говорить, що ніякої шкоди блоку не завдається. Тому можна хоч до посиніння довбити адмініум, але він навіть не почне тріскатися. Ніколи.

Творчий режим

Адмініум знищується з одного удару, як і будь-який інший блок. Завдяки цьому гравець може заглянути у порожнечу, але гравець все ще може померти (яка печалька). До речі, це єдиний спосіб, коли гравець з творчим режимом може померти. Адмініум все ще має захист від вибуху і не може бути знищений TNT.

Розташування

Адмініум розташовується на п’яти нижніх рівнях карти. Прогалини у ньому ведуть у Ніщо. Як і в будь-якому іншому режимі, Ніщо затягне в себе все і четвертує. Тобто, там ніщо не залишиться живим. У Нижньому світі бедроком ще обмежене небо. Є можливість, що гриби в пеклі будуть спавнитись зверху адмініума. Також адмініум можна знайти в Краю, але не внизу світу, а зверху на обсидіанових подушках та у порталах, які з’являються після смерті дракона.

Туман Великого Ніщо

Дистанція появи туману від адмініуму.

Туман Великого Ніщо був доданий у беті 1.8, так що Воно з’являлось замість неба. Ця чорна димка (з сіренькими часточками, що в ній плаває) посилюється по мірі наближення до рівня адмініуму, незалежно від налаштувань туману.


Застарілі версії

 • Класика — незруйновний;
 • Тест режиму виживання — Не з’являється на карті, не може бути знищений вибухами, але розбивається і випадає як звичайний ресурс. Щоправда, для розбиття одного блоку треба витратити трохи більше 16 хвилин;
 • Indev — незруйновний, але адмініум на дні карти перетвориться в лаву, якщо доволі довго пробуде під сонячними променями;
 • Infdev, Alpha та Beta (пре-Креатив) — незруйновний. Без виключень.

Цікаві факти

 • Текстура адмініума — це редагований камінь, який має більший контраст зі всіх боків;
 • В кишеньковій версії майнкрафту друга форма адмініуму — це невидимий бедрок. Невидимий бедрок — це незруйновний пустий блок, оточений з чотирьох боків світом;
 • Туман Великого Ніщо не обмежує видимість коли сонячне проміння добиває до адмініуму;
 • Опустившись нижче рівня -63, гравець почне швидко втрачати по два сердечка приблизно кожні півсекунди, навіть у мирному режимі;
 • На картах, згенерованих до Halloween Update, існували прогалини в найнижчому рівні адмініумі, в які гравець міг провалитись;
 • У версіях до бети 1.3 адмініум міг бути знищений розташуванням зерна пшениці на посапану землю;
 • Включно до бетки 1.6.0, якщо поставити човен або рейки з вагонеткою на найнижчий рівень адмініуму, потім залізти і знищити човен / вагонетку, гравець міг провалитись у Ніщо;
 • Можливо застягнути в адмініумі, якщо в інвентарі нема жодного блоку, щоб допомогти собі вибратись;
 • Нотч твітнув, що він випадково щось зробив з бедроком, але не сказав що [2];
 • Починаючи з бети 1.9 пререліз 6 можна включати/виключати ефект туману;
 • Iснує мізерна можливість, що буде згенерована темниця на рівні адмініуму, яка затре адмініумну стіну і через яку можна буде запросто випадково впасти в Ніщо, збираючи камінь з мохом чи кругляк;
 • Також існує мізерна можливість, що закинуті шахти згенеруються на рівні адмініуму, затираючи його собою. Однак це вже не працює від версії 1.2.4;
 • Раніше редстоун неможливо було поставити під адмініумом; пізніше, в Беті це було змінено;
 • З версії 1.0.0 адмініум мав п’ять різних видів: на дні Верхнього світу, на дні Нижнього світу, на небі Нижнього світу, адмініум, який залишається, коли кристал Кінця знищений, і той, коли з’являється портал з Кінця після вбивства дракона;
 • В Класиці ходіння по адмініумі не видає жодного звуку. Якщо походити по ньому деякий час, а потім вискочити на інший блок, наприклад на камінь чи траву, то ходіння буде видавати швидкі і неочікувані звуки, поки гравець не злізе з блоку або не зачекає хвильку;
 • Можливо (але рідко), що руда опиниться між блоками адмініуму;
 • Адмініум неможливо зсунути поршнем;
 • Моби не можуть спавнитись на адмініумі, так як десь з версії 1.2 через нову реалізацію висоти блока, моби іноді почали спавнитись на верхньому рівні бедрока.

Посилання