Minecraft Wiki
Register
Advertisement

Цей навчальний посібник призначений для гравців, які грають в режимі виживання на складності вище мирної і зараз знаходяться на тій стадії, коли у них є:

  • будинок, в якому є приміщення для крафта, плавки, склади, шахти і ферми;
  • інструменти, зброя і броня з заліза або краще;
  • достатню кількість дерева.

Місцезнаходження[]

При вибору місця для колонізації необхідно враховувати ряд різних умов і рекомендацій, тому що це буде безпосередньо впливати на споруди і саме їх різноманітність, а також те, що без гарного вигляду з вікна не можна буде сказати, що ти створив воістину будинок (село, місто) своєї мрії. Завдяки пейзажу, умов місцевості і наявністю певних ресурсів біля неї складаються перші обриси своїх майбутніх творів і отже, краще відразу вибрати барвисте і зручне місце для його забудови під колонію.

Відстань[]

Перше, про що слід подумати під час пошуку місця для заснування колонії, яку від бази до передбачуваного місця заснування. Якщо воно дуже маленьке, то колонізація не буде проблемою, але дуже близька колонія не має великого сенсу і не приносить практичної користі. Якщо воно велике, то виникнуть труднощі з установкою комунікацій з базою, бо доведеться проробляти чималий шлях пішки для пересування між базами в перший час, а саме до побудови залізниці. Середня відстань — саме те для колонізації! Після чого можна приступати до вибору найбільш зручного для Вас місця.

Якщо Ви досить розвинулися і маєте чимало обсидіану, то можна організувати транспортну систему Нижнього світу для швидкого переміщення між базами. Можна скористатися функцією телепортації, використовуючи командні блоки, однак це можливо тільки в тому випадку, якщо у вас включені чит-коди.

Легкість споруди[]

Другий момент, який слід враховувати під час вибору місця для колонії, це легкість споруди. Якщо у Вас недостатньо місця для будівель, наприклад в гірському біомі, то вам доведеться витратити досить багато часу, щоб розчищати і вирівнювати територію. Також не рекомендується вибирати місця, де багато лави або води.

Доступність ресурсів[]

Останнє і не менш важливе, це доступність ресурсів. Основна мета колонії, як правило, це виробництво ресурсів, особливо, якщо будь-яких ресур недостатньо поблизу Вашого рідного дому. Наприклад, якщо ваша основна база знаходиться в пустелі, де не вистачає колоди для виробничих потреб, то споруда колонії в лісі може бути дуже до речі.

Підготовка[]

Після вибору місця можна приступати до підготовки свого місця.

Дорога[]

Для побудови колонії Вам, зрозуміло, знадобляться матеріали, і їх доведеться переносити з бази. Необхідно вибрати найкоротший шлях до неї. Сходіть туди кілька разів, виберіть зручний маршрут і зробіть дорогу. Також можна побудувати залізницю, якщо у Вас досить на це заліза і золота (для електричних рейок), але не рекомендується будувати її відразу. Якщо у Вас більше однієї колонії, то можна побудувати залізничну станцію на своїй базі.

Порада: якщо у Вас є кінь, добиратися до колонії на ній.

Комплект для колонізації[]

Дане спорядження базове і вельми універсальний, тому його можна доповнювати або скорочувати залежно від місця, де Ви розташуйтеся, відстані до майбутньої колонії і, зрозуміло, Ваших намірів по будівництву.

На перших порах в колонії цього повинно вистачити. Після завершення будівництва (або під час будівлі) Ви можете приносити або доставляти то, що Вам потрібно.

Якщо у Вас ще є місце в інвентарі, то можна взяти і деякі допоміжні предмети, наприклад, компас, годинник, карту, кресало. Також немає сенсу брати з собою предмети, які можна буде з легкістю отримати на місці. Якщо, скажімо, Ваша колонія буде розташовуватися в джунглях, то сміливо ігноруйте какао-боби, якщо в пустелі, то кактуси і пісок тощо.

Не намагайтеся бути героєм і покладатися, що Ви зможете обійтися тими ресурсами, які Ви зможете добути на місці. Інакше сенс колонії буде не в тому, щоб займатися виробництвом тієї чи іншої продукції, а виживати.

Будівництво[]

Настав час зайнятися безпосередньо будівництвом. Бажано мати кілька районів, включаючи залізничну станцію, будинок для проживання, ферми і т.д.

Місце[]

Перед будівництвом переконайтеся, що у Вас достатньо місця для кожного проекту, який Ви збираєтеся втілити в життя. Бажано розчистити територію 30 на 30 блоків, але ці числа можуть варіюватися в залежності від масштабності Вашої задумки. По можливості розчищайте більше території, ніж вам необхідно, якщо Ви плануєте розширювати будівництво (а це бажання може з'явитися в будь-який момент). Прикидайте завжди, як буде виглядати той чи інший спорудження, перевірте, що воно не стане заважати іншим будівлям. На розчищеному території розставте смолоскипи, щоб там не з'являлися або з'являлися набагато рідше ворожі моби.

Оптимально витрачайте ресурси[]

Намагайтеся економно витрачати ресурси, в даному випадку будматеріали. Якщо ви витратите все, то Вам доведеться шукати можливість отримати більше, наприклад, руйнуючи раніше побудовані споруди. Щоб витрата матеріалів був оптимальним, використовуйте їх тільки тоді, коли Ви насправді потребуєте цього. Наприклад, якщо Ваші інструменти були зламані або потрібна починають важливу споруду.

Список справ[]

Справи, на яких ви повинні зосередитися на початку.

  • Побудувати невеликий будиночок
  • Вирівняти досить простору
  • Ферми пшениці, картоплі та інших культур, різних тварин, дерева, інше при необхідності
  • Шахти
  • Стіна або паркан для захисту від монстрів
  • Сторожові вежі (можна поставити в них снігових големів)
  • Різні експансії
  • Будуватися далі

Ідеї для ключових розділів колонії[]

Дім[]

Базовий будинок 5x5x3 (не включаючи підлогу) з доступом на дах. Як Вам повинно бути відомо, в будинку обов'язково повинні бути верстак, піч (бажано дві), скрині для зберігання речей (краще відвести для цієї мети підвал), освітлення, рекомендується ще поставити ліжко. Згодом можна додати ще поверхи на розсуд.

Ферми[]

Створюйте різні ферми: пшеничні для виготовлення хліба та годування вівців і корів, курей для додаткової їжі, яєць і одержання пір'я для виготовлення стріл (між іншим, гравій поставляє кремінь, необхідний для стріл), гарбуза для світильників Джека і гарбузових пирогів, кавуни і какао-боби для різноманітності їжі, дерево для інструментів.

Шахти[]

Шахта передбачає розширення вниз з Вашого підвалу. Це робить більш легким перенесення добутих корисних копалин прямо в Ваш склад. Якщо Ви живете в пустелі, то просто поставте шахту там, де є камінь/піщаник.

Сховище[]

Сховище — це велика кімната, в якій стоїть багато скринь. Розмір близько 5x6x4, матеріал повинен бути краще, ніж дерево, непогано підійде для цієї мети камінь (він міцніше і не горить). Скрині можуть відкриватися, якщо зверху варто будь-прозорий блок, в цю категорію потрапляють і інші скрині. А тому можна створювати вертикальні ряди скринь. Таблички з написами начебто "Інструменти", "Їжа" і т.д. Допоможуть Вам організувати своє сховище і прискорити пошук необхідних предметів. Рекомендується будувати сховище в центрі колонії, щоб можна було мати найбільш швидкий доступ до нього з будь-якої точки колонії, де ви можете бути. Зрозуміло, склад повинен бути добре захищений, перш за все від кріпера, так як вони можуть знищити Ваші заощадження.

Додатково[]

  • Центр переробки — кімната з великою кількістю печей, корисно для масової плавки предметів, наприклад півтора десятка стопок кругляка в камінь.
  • Ферма кактусів.
  • Додаткові справи, зазначені в списку справ вище.
  • Рибальська гавань з човнами, скриня для вудок і зберігання виловленої риби і піч для її смаження.
  • Стайня для коней.
  • Напівавтоматичні і автоматичні ферми мобів.

Думки на майбутнє[]

У майбутньому можна буде звести додаткові споруди.

Лінія комунікації[]

По суті, це прокладка рейок по шляху, який ви проклали, щоб дістатися до колонії. Залізниця дозволить транспортувати речі (за допомогою вагонеток з скринями), мобів і себе самого. Прокладайте маршрут тільки якщо колонія буде постійною. Освітіть дорогу, щоб монстри не з'являлися поруч з вами (особливу небезпеку становлять собою кріпери, здатні безкомпромісно перервати лінію комунікації). На замітку: монстри не можуть спаунитись на рейках.

Тунель[]

Досить нудний вид лінії комунікації, проте безпечний (якщо освітлення достатньо). Взагалі, тунель досить легко зробити, досить копати його розміром шириною в блок і в два у висоту, це якщо копати під землею. Якщо ви хочете побудувати тунель на поверхні, то вам доведеться витрачати по 5 блоків на кожен метр дороги (4 з боків і один зверху).

Удосконалення[]

Якщо Ваша колонія грає велику роль досить довгий час, Ви її часто відвідуєте або вже живете там, то чому б не вдосконалити її? Колонія може стати вашою другою базою, і, можливо, основною. Створіть всі зручності для хорошого життя!

Advertisement