Карта

Матеріал з Minecraft Wiki
Перейти до: навігація, пошук
Карта
Map.png
Тип

Інструменти

Поновлюваний

Так

Складається

Різні: нет
Порожні, однакові: так (64)

Перша поява

Beta 1.6

Значення даних
Порожня
dec: 395 hex: 18B bin: 110001011
Звичайна
dec: 358 hex: 166 bin: 101100110
Текстовий
ідентифікатор

map, filled-map

Карта (англ. Map) — предмет, призначений для зображення поверхні звичайного світу.

Карту можна вивчати і оновлювати тільки в момент, коли гравець тримає її в руках.[1] 27 квітня 2011 року Нотч опублікував скріншоти карти.[2] Коли предмет обраний, гравець може бачити досліджену територію на карті.

Отримання

Крафт

Інгредієнти Процес Назва Опис
Папір +
Компас

Порожня карта Порожня карта‌[Лише у JE і LCE] (з локатором‌[Лише у BE])
Папір

Порожня карта Порожня карта‌[Лише у Bedrock Edition]
Карти з самого початку не показують місце розташування;
для додавання даної функції потрібно об'єднати карту з компасом на ковадлі, в сітці крафта або на картографічном столі.

Використання

Майже повністю досліджена карта

Кожна карта має три основні параметрами:

 • Вимірювання, в якому була створена ця карта. Якщо карту одного виміру дивитися в іншому, вона не буде оновлюватися або відображати гравця.

Центр, визначається місцем створення карти, але часто трапляються помилки.

 • Центр, визначається місцем створення карти, але часто трапляються помилки.
 • Масштаб, визначається кількістю зменшень, які були виконані над цією картою.

При першому використанні картка не центрується по гравцеві, а вирівнюється по сітці. Це зроблено для того, щоб у різних карт одного масштабу не було перекриттів, і при вставці карт в сусідні рамки можна було отримати ще більшу карту. Відповідно, щоб почати малювати інший квадрат карти, потрібно її перший раз використовувати за межами вже вивченого квадрата.

Карта, вміщена в рамку, займає цілу сторону блоку.

Світ і центр є постійними, масштаб в певних межах можна змінити крафтом. Це означає, що зображення карти не буде «пересуватися» під час переміщення гравця, і масштаб не буде при цьому змінюватися, що відрізняє карти в Minecraft від типових карт в інших іграх. З цих причин, як тільки гравець опиниться за кордоном карти, вона перестане оновлюватися, і щоб продовжити нанесення місцевості на карту йому доведеться створити нову, вже з іншим центром, або збільшити масштаб карти, якщо це можливо (але при цьому буде втрачено все, що було нанесено на стару карту).

Карта буде оновлюватися тільки в тому випадку, якщо гравець тримає її в руках. Оновлення карти також прив'язані до часу. Це означає, що будь-які зміни в ландшафті карти, які відбулися за радіусом розвідки картки, не будуть на ній відображатися до тих пір, поки гравець знову не відвідати цю місцевість. Коли карта знаходиться в руках гравця, вона не затуляє собою область простору попереду, оскільки знаходиться нижче; щоб побачити карту, гравцеві потрібно подивитися вниз.

Смужки, що з'являються при відкритті нової ділянки, є тільки графічним ефектом — навіть якщо подивитися на карту в новій місцевості і швидко її прибрати, через деякий час вона «доріс» в тлі.

Карта створюється чистою. Порожні карти складаються до 64. Для того, щоб почати досліджувати порожню карту, потрібно натиснути ПКМ, тримаючи її в руці. Масштаб найпершої карти такий, що вона може бути з самого початку вивчена повністю.

Карти прив'язуються до сітки. Центр картки не буде місцем її створення, замість цього вона буде відображати ділянку з кратними межами, в якому знаходиться гравець.

Якщо при створенні нової карти стара стирається, і не хоче оновлюватися — потрібно перезайти в світ. Таке буває якщо перша карта висить в рамці.

Порада: розміщуйте карту на стовпах або оглядових площинах. Бажано в різних масштабах.

Відображення карт в грі

Кольори карти відповідають кольорам елементів в світі, але з деякими винятками. Наприклад, піщаник і золотий блок звертаються в сірий, трава в болотному біомі і міцелій грибного острова виглядають зеленими, а гравій має на картах жовтий колір.

Індикатор позиції

В ПК-і консольних виданнях мітка на карті, яка вказує позицію гравця, є частиною непорожній карти. У кишеньковому виданні карта не має даного індикатора позиції, але він може бути доданий шляхом об'єднання карти з компасом.

Кишенькове видання

Name Інгріндієнти Ковадло Опис
Карта (з міткою) Карта + Компас 200px Тільки для кишенькового видання.

Windows 10 видання

Інгредієнти Процес Назва Опис
Карта +
Компас

Карта [Лише у Bedrock Edition]

Якщо гравець знаходиться за межами карти, на її кордоні буде кругла мітка, що показує, в якій він стороні.

Якщо карта знаходиться в рамці, на ній і на всіх її дублікатах рамка буде відзначена міткою, схожою на мітку гравця, але зеленого кольору.

Масштабування

Карту можна розширити: крафт карти, оточеній папером, дасть зменшену карту. Вона буде мати той же центр, але втричі менший масштаб. Зменшена карта створюється недослідженою, навіть якщо на початковій карті щось було вивчено. Зменшення масштабу однієї карти не приведе до зменшення масштабу всіх її дублікатів.

Крафт

Інгредієнти Процес Назва Опис
Папір +
Карта

Карта Для ПК-версії, Windows 10 видання і консольних видань

Ковадло

Назва Інгріндієнти Ковадло Опис
Розширена карта Карта +
Папір
200px Тількі для кишенькового видання.

Варіанти масштабу

Етап 1 Етап 2 Етап 3 Етап 4
(і карти до 12w34a)
Етап 5
Масштаб 1:1 1:2 1:4 1:8 1:16
Відповідність
1 пікселя карти
1 блок 2×2 блока 4×4 блока 8×8 блоков 16×16 блоків
Покриття карт 128×128 блоків 256×256 блоків 512×512 блоків 1024×1024 блока 2048×2048 блоків
8×8 чанків 16×16 чанків 32×32 чанка 64×64 чанка 128×128 чанків

Клонування

Крафтом досліджених і порожніх карт можна отримати кілька копій карти.

Всі екземпляри однієї карти містять одне і те ж зображення (в будь-який момент часу, тобто карти синхронізуються), так що можна об'єднувати зусилля при вивченні місцевості і ділитися результатом з іншими. Гравці, у яких з собою є та сама карта, будуть показані на ній тієї ж міткою, що і гравець, що дивиться на карту. Однакові карти можна складати в стопки.

Інгредієнти Процес Назва Опис
Порожня карта +
Карта

23456789
Карта Отримувані карти будуть мати те ж ім'я і той же центр карти, що і у вихідній. Клоновані карти можна складати в стопки.

Установка і видалення власних міток на карті

Установка міток за допомогою рамок

Мітки на карті

Ви подорожуєте по світу з картою в руках і знайшли цікаве місце, яке хочете позначити на карті. Для цього необхідно здійснити дві дії. По-перше створіть копію карти знаходиться в ваших руках, помістивши карту і чисту карту на верстак. По-друге, знайдіть вертикальну поверхню, розмістіть на ній рамку і в неї вставте копію карти. В результаті, на карті в ваших руках і на копії розміщеної в рамці з'явиться мітка зеленого кольору.

Для видалення мітки з карти — вийміть копію карти з рамки. Зелена мітка зникне.

При закритті світу і повторному заході все зелені мітки з карт зникають. Для відновлення відображення міток, досить підійти до місця, з копією карти в рамці, на відстань встановленої у Вас кордону відображення чанкі.

Установка маркерів за допомогою прапорів

Установка маркерів за допомогою прапорів на карты

Увага! Починаючи з Beta Minecraft 1.13 Java Edition додана можливість встановлювати маркери на карту за допомогою прапорів.

 • Установка або видалення маркера відбувається натисканням ПКМ на прапор з картою в руці. При цьому карту можна тримати в лівій руці.
 • Колір маркера залежить від кольору прапора.
 • Якщо назвати прапор за допомогою ковадла, то це ж назва буде відображатися на карті.
 • Якщо прапор буде знищений, то мітка зникне.
 • Прапор-маркер встановлений під землею, також відображається на карті.
 • Один і той же прапор може бути міткою на різних картах (карти різного масштабу, не пов'язані карти).
 • Маркери використовують новий NBT-тег карт: banners.

Мережева гра

У багатокористувацької грі карти будуть мати сильний соціальний аспект, оскільки їх можна буде передати іншим гравцям, які зможуть побачити місцевість, досліджену упорядником карти.[1] Крім того, з версії 12w34a карти можуть бути «клоновані», так що гравці з однаковими картами можуть об'єднати результати своїх досліджень. Місцезнаходження інших гравців з такою ж картою також буде відображатися.

Карта скарбів

Текстура карти скарбів

Карти скарбів (англ. Explorer Map) — це спеціальні карти, які використовуються для допомоги в пошуку рідкісних структур.

Отримання

При торгуванні

Карти лісового особняка і підводного фортеці можна купити у жителя картографа на 4 ступені угод. Для цієї покупки вам знадобиться компас і 12-28 смарагдів.

Природна генерація

Карти скарбів можна знайти в підводних руїнах з шансом 42,6%, а також у всіх скринях map_chest в затонулих кораблях в кол-ве 1 штуки.

Механіка

При отриманні картки вона буде показувати вам найближчий Данжі у вигляді іконки і землі, що його оточують. Суша виглядає як жовта поверхню, а вода — як горизонтальні темні смуги. Поки ви не ввійдете на територію карти вона так і буде виглядати як «креслення», але при прогрузкі карти вона стане виглядати як звичайна карта з мінімальним масштабом.

Щоб почати пошук, визначте де, щодо Данжі, ви перебуваєте. Для цього розгляньте карту, ви побачите на ній позначку, яка вкаже вам ваше місце розташування (північ зверху карти). Після цього йдіть в зворотну сторону (наприклад, якщо позначка стоїть на півночі карти, то ви повинні слідувати на південь).

Карта скарбів — підводна фортеця

Ця карта скарбів показує, де знаходиться найближча до вас підводний фортеця, відзначаючи її синьою квадратної іконкою. Зазвичай шлях до найближчої підводного фортеці коротше, ніж до особняка.

Карта скарбів — лісовий особняк

Особняк позначений на карті коричневим квадратиком. Шлях до нього зазвичай дуже довгий, на подорож може піти пара-друга реальних днів, перед подорожжю гарненько запасіться їжею, блоками, інструментами.

Карта скарбів — клад

Дана карта покаже найближчий до вас скриню зі скарбом, який буде відзначений на ній червоним хрестом. Різні карти можуть вказувати на один скриню. Скарб часто генерується на піщаному пляжі або мілководді, іноді потрібно дуже постаратися щоб знайти його.

Значення

Предмет Цифровий ID Назва
Порожня карта 395 map
Карта 358 filled_map
Карта (скарбів) filled_map


Історія

Java Edition Beta
1.6Карти додані до гри.
27 квітня 2011 года, Notch показав скріншоти карт.[3]
1.6.6Відключена можливість авто-крафта з допомогою ⇧ Shift+ЛКМ.
1.8Відновлено авто-крафт. Клонування карт стало недоступним протягом деякого часу.
1.8pre1Карти можуть бути знайдені в скринях бібліотек в фортецях.
1.8.1Карти працюють як при ходьбі, так і при польоті.
Java Edition
1.0.0Beta 1.9-pre5До цього оновлення, сонце в Minecraft піднімалося на півночі, що ввело гравців в оману про те, що карти/світи в грі орієнтовані зверху на захід. Тепер сонце сходить на сході, а заходить на заході, що робить орієнтування на місцевості більш інтуїтивним.
1.4.212w34aКрафт карти тепер створює порожню карту. Карта буде вперше намальовані в момент утримання її в руках і натискання ПКМ. Вона буде отцентрирована щодо поточної позиції гравця.
Раніше, для створення карти нової області, карта повинна була бути створена в даній області. Точка, в якій була створена карта, ставала її центром і не могла бути змінена.
Мітка більше не зникає при виході з області перегляду мапи. Він трансформується в білу точку, яка показує, в якому напрямку карти знаходиться гравець.
Notch хотів зробити можливість установки карт на стіни.[4] Дана можливість була додана в якості доповнення до рамкам, що дозволило встановлювати карти на стіни. Встановлена в рамку карта відображається із зеленою міткою, що відображає місце розташування рамки.
Карти тепер прив'язуються до сітки, що полегшує створення суміжних карт.
Карти можуть бути зменшені в масштабі (але не збільшені).
Карти можуть бути клоновані.
12w34bТепер карти мають масштаб, який був зафіксований на рівні 1:8 до попереднього складання 12w34a.[3] Нові карти створюються в масштабі 1:1.
Карти більше не пронумеровані в лівому верхньому кутку і позначені в описі до предмету.
12w36aНові карти крафтяться в масштабі 1:1. Карта з великим масштабом може бути зменшена в масштабі при об'єднанні з 8 аркушами паперу в верстаке. З кожним разом масштаб буде зменшуватися (1:1 → 1:2 → 1:4 → 1:8 → 1:16, поточний мінімум), при цьому площа відображається поверхні буде збільшуватися.
1.7.213w38aЗбільшення розміру карти при її приміщенні в рамку.
Додано більше квітів для різних блоків.[5]
1.8Карти зі зміненим масштабом відповідають розширеній сітці, заснованої на рівні масштабування.
1.8.1pre1Змінено деякі кольори для більш точного відображення блоків на мапі.
1.915w31aКарта відображається як міні-карта, якщо тримати її в неактивній руці, або якщо слот неактивній руки зайнятий; великий варіант видно тільки якщо тримати карту в активній руці з вільною неактивній.
15w34aНові карти крафтятся в масштабі 1:4.
Доданий рецепт крафта для збільшення масштабу карт.
15w43aУдвічі збільшено частота появи порожніх карти в скринях бібліотек в фортецях
15w45aНові карти знову крафтятся в масштабі 1:1.
Вилучений рецепт для збільшення масштабу карт, представлений в 15w34a.
1.1217w18aЗмінено кольори на карті.
Повернуті кольори вовни на карті.
Змінено колірна палітра для забарвлених блоків, таких як прапори.
1.131.13-pre7Карти трохи змінені.
Pocket Edition Alpha
0.14.0build 1Карти додані до гри.
Крафтятся з дев'яти паперів, по одній в кожний слот сітки крафта.
Повинні бути об'єднані з компасом на ковадлі для відображення позиції гравця.
Можуть бути зменшені в масштабі за допомогою ковадла.
build 3Нові карти крафтятся в повному масштабі.
Порожні карти тепер мають кнопку "Створити карту" для їх ініціалізації.
build 7Нові карти крафтятся в масштабі 1:1.
0.16.0build 1На карті тепер видно біоми.
Pocket Edition
1.2build 1Тепер на карті видно скін гравця.
Legacy Console Edition
TU1CU11.0Patch 1Карти додані в гру. Гравець з'являється в ігровому світі з картою.
TU21CU91.14В результаті крафта карти тепер виходить порожня карта.

Цікаві факти

 • Карти в Нижньому світі показують хаотичну суміш червоного і сірого.
 • Якщо спробувати складати карту в Нижньому світі, то ареал дослідження буде в три рази менше, ніж зазвичай. Зорієнтуватися на такій карті ще складніше через те, що стрілочка-покажчик на ній буде вести себе хаотично (як у випадку компаса або годин), але в Краю такого ефекту немає.
 • Кількість карт в ігровому світі обмежується числом 65,536 (клоновані не рахуються).[6]
 • Якщо кількість карт в світі перевищує допустиме значення, то при створенні карти, гравець отримає повідомлення: «Can not craft map: too many maps» (Не можна створити карту: занадто багато карт).[7]
 • Поки карти записують тільки поверхню, але Нотч сказав, що: «Нанесення печер на карти - цікава ідея».[8]
 • Нотч сказав, що здатність карт зберігати інформацію допоможе в створенні книг, які написані гравцями, або навіть картин/табличок з власноруч намальованою текстурою.
 • Нотч планував зробити можливість розміщення карт на стінах.[4] З версії 12w34a це реалізовано за допомогою рамки.
 • На вміщеній в рамку карті її розташування відображається міткою, подібної мітці гравця, але світло-зеленого кольору. Напрямок мітки — це напрямок від стіни, на якій висить карта.
 • Можна перейменувати карту, давши їй пов'язане з місцевістю назва — це спростить пошук потрібної карти, якщо у вас їх багато.
 • Під водою карта, як і інші предмети, наближається до голови персонажа, що дає можливість бачити карту краще.
 • Карта, арбалет і натягнутий лук — єдині предмети, які гравець тримає двома руками (проте при використанні щита гравець тримає карту в одній руці).
 • Гравій на карті має блідо-жовтий колір, а піщаник, навпаки, має сірий відтінок. Це робить храм в пустелі набагато помітніше на карті.
 • Знищення всіх примірників однієї карти не приведе до її видалення, але зробить її невикористаної. Тобто, інформація про дослідженою по карті місцевості збережеться в файлах світу або сервера, але її не можна буде переглянути ігровими засобами без повноважень оператора. Оператор сервера може отримати або видати іншому гравцеві екземпляр знищеної карти за допомогою команди /give.
 • Якщо поміняти вид, натиснувши F5, то буде видно, що гравець тримає її однією рукою, проте при вигляді від першої особи він тримає її двома руками.
 • У скрині в бібліотеці фортеці можна знайти невідому карту з текстурою дослідженої карти, і при наведенні курсору миші на неї в Windows 10 виданні, гра залагает. Навіть якщо зрубати скриню з картою, то при наведенні курсору на неї в інвертар, гра все одно залагает.

Помилки

Звіти про помилки, пов’язаних з «Карта», підтримуються в системі відслідковування помилок Mojira. Повідомляйте про виявлені помилки там (англійською мовою).

Галерея

Звичайний світ

Нижній світ/Край

Карти в рамках

Примітки