Кажан

Матеріал з Minecraft Wiki
Перейти до: навігація, пошук

Кажан (англ. Bat) — літаючий доброзичливий моб, одне з нововведень Pretty Scary Update. У кажанів немає дропу, і єдина практична користь від них — їх писк, по якому можна виявити печеру або іншу натуральну споруду, в якій вони знаходяться.

Зовнішний вигляд

Кажан — один з найменших доброзичливих мобів. Їх важко побачити в неосвітлених місцях через їх темно-коричневого забарвлення. У них є невеликі крила закругленою форми. Кажан — один з доброзичливих мобів, які спавнятся в темряві.

Спавн

Кажани спавнятся в печерах, каньйонах, покинутих шахтах, скарбницях, храмах в пустелі, храмах в джунглях і осушених підводних фортецях. Для спавну їм досить площі 1×1, проте на великих територіях шанс появи цих мобів більше.

Поведінка

Кажани сплять вдень і стають активними до ночі. Коли кажан спить, він висить вниз головою на стелі. При наближенні гравця відразу прокидаються. Також кажан не може повиснути на прозорому або неповному блоці. Кажани ігнорують небезпеки оточення і можуть померти від кактусів, лави та інших небезпечних блоків. Часто можуть «лізти» під кайло або меч гравцеві, заважаючи цим добувати руду або битися.

NBT дані

Досягнення

Іконка Досягнення Опис Предок Завдання (якщо відрізняється) Внутрішній ідентифікатор
Advancement-plain-raw.pngПригодаПригоди, розвідки та бойові діїУбийте будь-яку сутність або будь-яка інша особа.minecraft:adventure/root
Advancement-plain-raw.pngТочно в цільВистріліть в кого-небудь з лукаМисливець на монстрівminecraft:adventure/shoot_arrow

Історія

Java Edition
1.4.212w38aКажани додані до гри.
12w42aКажани тепер не можуть топтати агрокультури і активувати натяжна датчик або натискну плиту.
1.4-preДодані звуки кажанам.
1.1116w32aID сутності змінений з Bat на bat.
Pocket Edition Alpha
0.11.0build 1Кажани додані до гри.
Legacy Console Edition
TU19CU71.12Patch 1Кажани додані до гри.
PlayStation 4 Edition
1.90Bat.png Тепер текстура кажанів була змінена.
New Nintendo 3DS Edition
0.1.0Bat Revision 1.png Додані кажани.

Цікаві факти

  • Кажан — перший з трьох мобів звичайного світу, здатний до повноцінного польоту. Другий — папуга, а третій — фантом. З версії 1.15 до цих істот додалася бджола, також здатна до повноцінного польоту.
  • Кажан — єдиний моб, який взагалі ніяк не взаємодіє з гравцем. До версії 1.3 такою особливістю володіли селянини до додавання торгівлі
  • Дуже часті випадки, коли на стелі розташовуються відразу кілька кажанів.
  • Іноді миша може залетіти в лаву і потім, літаючи по печері, горіти, поки не помре або не потрапити в воду.
  • Кажани зрідка з'являються на поверхні вдень, їх можна побачити недалеко від каньйонів, шахт і печер.
  • До версії 1.9, якщо гравець плив в човні і врізався в кажана, човен руйнувалася.
  • Кажана не можна прив'язати на повідець.
  • Кажан, кальмари і папуги не здатні розмножуватися.

Помилки

Звіти про помилки, пов’язаних з «Кажан», підтримуються в системі відслідковування помилок Mojira. Повідомляйте про виявлені помилки там (англійською мовою).

Галерея