Драбина

Матеріал з Minecraft Wiki
Перейти до: навігація, пошук
Драбина
Ladder JE3 BE2.png
Тип

Твердий блок

Прозорість

Так

Висвітлення

Нi

Діє гравітація

Нi

Вибухостійкість

2

Міцність

0.4

Інструмент

Будь-який інструмент

Поновлюваний

Так

Складається

Так (64)

Займистий

Ні

Згорає в лаві

?

Дроп

Цей же блок

Перша поява

Infdev (7 червня 2010)

Номер

dec: 65 hex: 41 bin: 1000001

Текстовий
ідентифікатор

Див. Значення даних

Notchface.png Іноді треба прислухатися до фанів, вони часом мають рацію. Як з драбинами. Я взагалі то не мав наміру додавати драбини до Minecraft взагалі. Мені це не здавалося доречним (fun). І у Minecraft з ними нічого цікавого (fun) не зробити. Але вони виявилися надзвичайно корисними. Вони дають змогу легко підійматися нагору, на східціях треба постійно стрибати. Тож я додав у гру драбини, бо фани переконали мене.
Notch[1]

Драбина (англ. Ladder) — це дерев’яний блок, що використовується, щоб швидко підійматися чи спускатися (швидче ніж по східцях). Також можна рухатись вбік, якщо є блок драбини праворуч чи ліворуч. Драбина може бути розміщена тільки на боковій частині іншого блоку.

Де шукати?

Взагалі драбини треба робити власноруч. Але також їх можна зустріти у спрорудах: у бібліотеці кам’яної фортеці, у пірамідах, покинутих шахтах, селищах.

Рецепти

Інгредієнти Процес
Палиця

3

Розміщення

Як і факели, драбина візуально тоненька і займає об’єм одного блоку . Вона заважає розміщувати впритул до себе інший твердий. Не можна поставити драбину до скла, листя, криги, напівблоків, каменя світла.

Але на відміну від факела, драбину не змиває водою і гравець на ній не задихається (як у листві). щоб лава світила крізь неї.

Це можна побачити на прикладі тунелю крізь воду.

Тунель крізь воду

Також вона не горить у лаві, тож її можна використовувати замість скла.

Драбину можна поставити тільки на стінку твердого блоку.

Використання

 • Драбити дозволяють не просто падати вниз, а м’яко спускатися без отримання пошкоджень. Але, якщо гравець не "забрався" на драбину, то він буде просто падати поруч з нею. Тож будьте обережні починаючи спуск з великої висоти. До тогож переміщення відбувається дуже швидко - отож драбини суттево спрощують переміщення з шахти на поверхню і назад.
 • Будь-який моб може залізти по драбині. Але (принаймі зараз) моби не можуть користуватися драбинами свідомо, вони користуються ними тільки якщо утнулися в них на своєму шляху. Наприклад зомбі будуть тикатися в стіну на своему шляху і не будуть помічатидрабину поруч, але якщо драбина трапиться прамо на шляху до їх цілі - вони взберуться по ній.

Як користуватися драбинами

 • Користуватися сходами можна лише тоді, коли низ гравця стикнувся з блоком драбини. Отож будуючи драбину на гору можна не розміщувати нижній блок і підстрибнути на неї, якщо в вас дефіцит драбин.
 • Утримуючи клавішу підкрадання (зазвичай ⇧ Shift)) ти зупиниш спуск драбиною.
 • Якщо, натиснути кнопку переміщення вперед - гравець полізе в гору по драбині.
 • Якщо не натискати жодної клавіші - гравець буде спускатися.
 • Якщо натиснути кнопку переміщення назад то гравець відпустить драбину і посне падати.
 • Якщо натиснути кнопку переміщення вбік / то гравець перебереться на сусідню драбину (якщо вона є) чи на рівень сусіднього блоку і почне падати.
 • Спускаючись драбиною гравець має істотно велику швидкість - вам може видатися, що ви падаєте, але швидкість спеціально трішки зменшена, щоб гравець не отримав пошкоджень.

Історія

Java Edition Infdev
7 червня 2010 З’явилися драбини. Інтерв’ю з Rock, Paper, Shotgun, де Notch шо ніколи не збирався ддавати драбини, бо вони не цікаві (fun), але фанати умовили його зробити у гры драбини.[1]
Java Edition Beta
1.4 Нажимаючи ⇧ Shift (підкрадатися) гравічь може зупинити спуск по драбині.
1.5 Яещо драбина прериваяться на 1 блок, выдтепер гравець не може рухатися по ный так само легко, ныби це суцільна драбина. Також при створенні драбини гравець отримує дві драбини замість одної.
1.6 Драбини не можна більше розміщувати на Камені світла.
Java Edition
1.112w01a Видалено механізм колізій драбин і блоків
1.2.112w03a Повернено механізм колізій драбин і блоків.
1.2 Preview Пристворенні драбин гравець отримує з 7 палець, 3 драбини замість двох.1.1.
1.4.212w38a Додану звук пересування драбиною.
1.513w02a Додано повідомлення про смерть для драбин: "Гравець впав з драбини."
Pocket Edition Alpha
0.1.0 З’явилися драбини.
Legacy Console Edition
TU1 З’явилися драбини.

Проблеми з об'єктом

Питання, що стосуються «Драбина», ведуться в сховищі звітів про помилки. Повідомте про проблеми там.

Цікаві факти

 • Якщо ви помістіть відро води в місці, зайнятому драбиною, без інших блоків поруч, вода замінить драбину, і ви не отримаєте назад драбину.
 • Можна використовувати драбину в одному кутку окремо в кожному кутку, розміщуючи всі інші драбини на іншій стороні кута. Цей метод трохи важко використовувати, оскільки вам доведеться постійно стрибати і зміщувати сторони, але це працює!
 • Якщо ви зупинитеся на драбині і помістіте знак, ви все одно залишитеся в повітрі без необхідності тримати ⇧ Shift, оскільки гра призупинена в одиночній грі. Це не працює в мультиплеері, оскільки гра не призупинена.
 • Намагаючись розмістити драбину на місці, яке може зайняти інша драбина, замість того, щоб помістити драбину де-небудь поруч (з-за потрапляння на драбину).
 • Можна зруйнувати драбину, стоячи на драбині і утримуючи кнопку підкрадіння, але це може зайняти багато часу, тому що відлік часу для ламання драбини часто скидається.
 • Якщо ви помістіте блок, а на драбині, то спробуйте видалити його, він повільний, як якщо б ви під водою, мабуть, тому, що ви тримаєтеся на драбині з однією рукою.
 • На відміну від ходьби, споживання їжі, блокування мечем і відтягування лука не сповільнюється при підйомі сходів.
 • Текстура драбини невидима зі спини, як видно в деяких твердинях, де сходиться драбини без блоку за ними. На відміну від виноградних лоз, драбимни будуть залишатися піднімаючись з видимої сторони і не можуть бути пройдені з невидимої сторони.
 • Як і лози, драбини сповільнюють вас при проходженні.
 • Драбина є єдиним блоком, які не є ні горючими, ні придатними для використання в якості палива, незважаючи на те, що вони зроблені з дерева і класифікуються як дерев'яні блоки (крім дерев'яних дверей).
 • Драбина з значенням пошкодження 0 може бути використаний як силове поле, оскільки він повністю невидимий.
 • Якщо гравець знаходиться на половині плити перед драбиною, йому/їй доведеться стрибати, щоб потрапити на драбину, незважаючи на те, що він на 12 блокується.

Галерея

Примітки