Вівця

Матеріал з Minecraft Wiki
Перейти до: навігація, пошук

Вівця (англ. Sheep) — це пасивні моби які дають вовну, коли їх стригти чи вбити. Можуть бути пофарбовані в будь-який з 16 кольорів перед стрижкою, для отримання кольорової вовни. Вівці 1.25 блоки у висоту, 0.625 блоки у ширину і 1.4375 блоки завдовжки. Природно, вони вони спавняться з наступними кольорами вовни: білим, чорним, сірим, світло-сірим, коричневим і рожевим. Вбивство дорослої вівці дасть 1 блок шерсті, тоді як їх стрижка дає 1—3 блоки щоразу. Вбивство ягнят не дає нічого.

Зовнішній вигляд

Більшість вівців, створені стандартним генератором, мають білу вовну. Також можна зустріти овець із чорною, сірою, світло-сірою, коричневою чи рожевою шерстю. Вони мають світло-коричневу шкіру.

Використання

Вовну найлегше дістати саме з вівців, замість складного створення її із павутини. Отримати вовну можна за допомогою ножиць, використавши їх на вівці, або її вбивством. Стрижка вівць дає 1—3 вовни. Якщо у вас є зачарований вогнем меч, то можна отримати більше вовни чим звичайно, якщо вівця помре від вогню. Починаючи з версії 1.1.0 вівці відновлюють вовну поїдаючи траву, перетворюючи її в блок землі. Для імітації поїдання, голова вівці нагинається вниз та ворушиться, а голова ягнятка занурюється в землю.

Із убитої вівці випаде один блок вовни, навіть якщо вони здохли від вогню, кактусу, або були вбиті вовком. Отримати вовну можна, використовуючи 4 одиниці ниток, але для гравця не так небезпечно постригти вівцю, чим полювати на павуків.

Блок білої вовни можна поєднати з барвником, щоб отримати кольорову вовну. Однак, набагато ефективнішим буде використати барвник безпосередньо на нестриженій вівці. Для цього, тримаючи в руках барвник, треба клікнути ПКМ на вівці. Пофарбована вівця, після стрижки, може дати 1—3 блоки вже пофарбованої вовни. Коли шерсть вівці відновиться, вона збереже колір, тому, такий метод є невичерпним джерелом кольорової шерсті.

Поведінка

Як і інші пасивні моби, вівці безцільно бродять навколо, зазвичай спавнячись отарами в 2—8 осіб. Їх випадкові бекання можна почути навіть на далекій відстані. Коли вівці натрапляють на перешкоду, вони намагаються перестрибнути її, навіть якщо перешкоди дуже висока. Вівці можуть плавати і не намагаються вилізти із води, тому не рідким видовищем є декілька вівців, які стрибають у воді. Колір вівці ніяк не впливає на її поведінку. Вівці їдять траву, перетворюючи її на блок землі. Це відновлює її вовну, якщо вівця була пострижена. Відновлена вовна буде мати той самий колір, який мала перед стрижкою, а не початковий. Зграї вовків можуть нападати на випадкових самотніх овець.

Розведення

Для розведення вівців, просто погодуйте пшеницею 2 із них. Пшениця переведе вівцю в «режим кохання». Вівці в «режимі кохання» будуть рухатись на зустріч один одному і протягом 10 секунд створять ягня. Вівці-батьків, для повторного спарювання, можна знову годувати через 5 хвилин. Щоб поманити овець за собою, необхідно просто тримати в руках пшеницю. Вони будуть іти за вами куди-завгодно аж поки ви не сховаєте пшеницю. Спарювання двох вівців в результаті дасть ягня такого ж кольору, як і батьки. Найбільш вірогідно, що колір ягнятка буде визначатись кольором вівці, яку погодували першою (тобто, якщо спершу годуємо червону вівцю, потім жовту, то ягня, скоріше всього, народиться з червоною вовною). Змішування кольорів (наприклад, помаранчевий) не відбувається лише тоді, коли кольори поєднуються у вигляді барвників. Вівці дадуть ягнят такого ж кольору як і батьки, навіть якщо ті пострижені. Це можна використати, щоб отримати велику кількість кольорової шерсті, чим повністю залежати від потенційно рідкісних барвників, таких як боби какао чи лазурит.

Кольори вівців

Природні (в порядку частоти трапляння)*

*Білий був єдиним природнім кольором до Beta 1.2.

Пофарбовані варіації

Історія

Java Edition Classic
0.27 Додано вівці.
Java Edition Alpha
1.1.0 (Seecret Friday 9) Від удару з вівців випадає 1—3 блоки вовни.
1.2.2 У мультиплеєрі, від удару, з вівці не випадає вовна. Хоча, за допомогою вудки можна вдарити вівцю і з неї випаде вовна, але текстура вівці не зміниться.
Java Edition Beta
1.2 Додано чорні, сірі та світло-сірі вівці.
З кольрових овець випадає відповідна кольорова шерсть.
1.4 Інколи спавняться вівці коричневого та рожевого кольору.
1.7 Підстригши вівцю, можна отримати 2—4 блоки вовни.
Від удару, вівці отримують лише дамаг.
З вівці після смерті випадає 1 блок вовни.
1.9-pre3 Вівці можна розводити.
Додано ягнята.
Java Edition
1.0.0 Вівці мають чотири «сердечка» життя.
1.1 11w49a Вівці їдять траву і високу траву, в наслідок чого в них виростає шерсть. Але від стрижки вівці можна отримати 1—3 блоки вовни, а не 2—4.[1]
Яйця стали доступні у режимі Творчості.
11w50a Ягнята їдять більше, ніж дорослі вівці.
1.2.1 12w07b Виправлено баг з анімацією харчування вівців у мультиплеєрі.
Вівці мають новий ШІ.
1.4.2 12w38a Додано нові звукові ефкти для вівців.
1.4.4 Кольори вівців-батьків будуть змішуватись, якщо кольори поєднуються (так, як барвники).

В майбутньому, Jeb може додати в Minecraft баранину.[2]

Цікаві факти

 • Вівця була другим мобом, яка мала два окремі файли «тіла» обладунків, а першою була свиня; Вівця в «обладунках» — це вівця з вовною, тоді як свиня в "обладунках" — це коли на ній є сідло.
 • Вівці були першими мобами у грі.
 • Після того, як вівцю постригли, всі вони (незалежно від кольору вовни перед стрижкою), мають на ногах та голові залишки білої вовни.
 • Пострижені вівці мають більш худе лице і клаповухі.
 • Якщо ви вдарите вівцю 7 раз (7 (Heart.svgHeart.svgHeart.svgHalf Heart.svg)) ви можете отримати 5 шерстяних блоків, одночасно клікаючи обома кнопками миші і тримаючи в руках ножиці, але це потребує практики, так як у вас всього 120 секунди між кліками кожної з кнопок.
 • Вівця — єдиний моб, який дає блоки, а не предмети.
 • Якщо, використовуючи чіти, поставити спавнер вівці, то всередині блоку буде крутитись чорна вівця, тоді як спавнитись будуть лише білі вівці.
 • Ягнят не можна стригти.
 • Нижня сторона стопи вівці повернуте на 180 градусів. Копито з'єднується з передньої сторони.
 • Вівців можна «заганяти». Якщо тримати в руках пшеницю, вівця буде слідувати за вами, таким чином, її можна привести в загін.
 • Вівці можуть їсти траву, навіть рухаючись в вагонетках.
 • Вівці не можуть пролізти через розрив, утворений розбиванням перехрестя двох парканів під кутом 90 градусів, тоді як гравець може спокійно проходити через утворений отвір. Це означає, що овець можна утримувати в загоні без дверей/хвірток.
 • Перед тим, як були додані ножиці, вовну можна було отримати, якщо ударити вівцю. Це змінились після вводу ножиць, але вбивши вівцю, все ще можна отримати вовну.
 • Вівці можуть залити по драбинах.
 • Здається, ягнята ростуть швидше чим поросята.
 • Вівці можуть їсти траву через сніжний покров.
 • У Pocket Edition, голова вівці завжди має форму прямокутної призми, аналогічно до тої, яку мають пострижені вівці в інших версіях.

Галерея

Посилання

Дивись також

Зовнішні посилання