Аірлок

Матеріал з Minecraft Wiki
Перейти до: навігація, пошук

Аірлок — рукотворна структура, що вперше з'явилася у версії Indev. Він може ефективно перекривати доступ води в приміщення при загрозі затоплення. Аірлок — одноразове спорудження, що перекриває прохід при затопленні, але не відновлюється після затоплення.

Принцип роботи

Аірлок базується на цікаву особливість факела, що дозволяє йому підтримувати стоїть зверху сипучий блок (пісок або гравій), не даючи йому впасти; але падаючого вниз відразу, як тільки факел буде прибраний. Вода, потрапивши на факел, змиває його, тим самим обрушуючи пісок. При цьому від падаючого піску відвалюється інший факел, поставлений на нього збоку, причому на цьому факелі теж стояли зверху підтримувані їм блоки піску, які починають падати. Цикл може тривати стільки раз, скільки разів ви встановите факел. Аірлок дуже добре себе показує в закритих приміщеннях. Це одна з небагатьох речей, які спрацьовують і без прямого впливу гравця.

Створення

Завершенний аірлок

Для аірлока потрібні тільки дві речі: пісок і факели (факели можна замінити на важелі або кнопки).

Аірлок зазвичай ставиться в вузькому (але не обов'язково) коридорі або приміщенні, яке простіше перекривати. Бажано, щоб це був єдиний прохід між водою і приміщеннями, в які вона не повинна потрапити. Якщо таких проходів кілька, в кожному потрібно поставити по аірлоку.

Над перекривати проходом потрібно вільне місце висотою, яка дорівнює сумі ширини і висоти проходу мінус 1 блок.

Наприклад, для перекриття проходу 3×3 потрібно мати над підлогою 3+3-1=5 вільних блоків. Факели потрібні по 1 на кожний блок ширини проходу, тобто в нашому випадку 3 факела.

Перший факел ставиться на стіну на необхідному для включення аірлока рівні, наприклад, так:

Після цього потрібно поставити над факелом блоки піску або гравію (далі для простоти згадуємо тільки пісок). Пісок буде утримуватися на факелі до тих пір, поки факел не змиє вода. У висоту блоків потрібно стільки, щоб впавши, вони повністю перекрили прохід. У нашому випадку досить трьох.

Аірлок закінчений на третину

Для проходу шириною в 1 блок більше нічого не потрібно робити. Якщо ж прохід ширше 1 блоку (а він зазвичай ширше), потрібно добудувати інші частини, які будуть перекривати його по всій ширині. Найпростіше зробити так, щоб змив першого факела і падіння першої стопки піску викликало падіння другий стопки (ефект доміно).

Для цього потрібно поставити другий факел на будь-який блок піску з першої стопки. Коли перша стопка впаде, другий факел відвалиться від неї і запустить другу стопку піску, зрушену вище першої, наприклад, на 1 блок, тобто там, де у першій стопки варто вже другий блок піску, у другій стопки пісок тільки починається. Можна зробити зрушення і більше, але потрібно більше вільного простору зверху, між тим на швидкість спрацьовування це впливає не сильно (блоки обсипаються по черзі з невеликою паузою, а не потоком).


Далі аірлок будується точно так же, поки не перекриє весь прохід.

Готовий аірлок в проході 3×3

Звісно, аірлок можна збільшувати відповідно до розмірів, що перекривається проходу. На жаль, це одноразове споруда, яка після використання не відновлюється — перекритий аірлоком прохід доведеться розкопувати вручну і будувати заново для запобігання нового затоплення. Хоча ви втратите всі використані при будівництві факели (якщо аірлок спрацював під час вашої відсутності і Віднесені водою смолоскипи вже зникли), пісок можна буде використовувати заново.

Аірлок можливий не тільки типу гільйотини, але в арковому випадку спрацює негайно тільки перша порушена половина аірлока:

Інші застосування

Аірлоку можна знайти безліч різних застосувань. Наприклад, як автоматичний обмежувач потоку води, що спрацьовує, як тільки вода підніметься до встановленого рівня або відрубування потоку води, як тільки він добереться до заданої області.

Ця хитромудра конструкція заснована на тому, що поставлений на факел пісок не падає, а вода змиває поставлені смолоскипи. Результат приблизно такий же, як у нажімной пластини в Dwarf Fortress.

Іншими словами, це ефективний метод створення пісочних конструкцій, що включаються водою. Це — перші повністю автоматичні пастки в Minecraft. Оскільки аірлок можна зробити не тільки лінійним, але і «двомірним», він непогано підходить для позбавлення від погоні або ефектного створення сходів, рельєфних написів, лабіринтів.

Аірлок працює так само, як на відео, але швидше і може включатися водним потоком, без втручання гравця, що робить його повністю автономним механізмом.

Крім того, змитий водою факел може впустити блок піску, яким був перекритий потік лави. Лава затечет в прохід і перекриє воду. Практично будь-яке поєднання цих елементів — факела з піском і води — може дати нам нову корисну систему.

Використання в класичному режимі

Використовуючи гриби/квіти, можна зробити менш ефективну версію аірлока, так як і гриби і квіти змиваються водою і лавою, але їх не можна прикріплювати до стін, на відміну від смолоскипів. У той же час, можливість використовувати саджанці дерев в якості перешкоди для потоку знецінює аірлок.